شکوفه های زیتون/ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان، در خصوص  شایعه مبنی بر فوت بیماران بستری در بیمارستان‌های گیلان بدلیل قطعی برق گفت: در این مورد هیچ گزارشی از بیمارستان‌های گیلان مبنی بر فوت بیماران بستری ارائه نشده است و این شایعه کذب است.

منطقه گیلان، در پی درج شایعه‌ای در یکی از صفحات آشپزی اینستاگرام مبنی بر فوت افرادی بدلیل مسمومیت با کیک یزدی نذری و همچنین شایعه فوت بیماران بستری در بیمارستان‌های گیلان بدلیل قطعی برق خبرنگار ایسنا با معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی به گفت‌وگو پرداخت.

دکتر محمدتقی آشوبی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به شایعه فوت افرادی مبنی بر خوردن کیک یزدی نذری که توسط فردی در رشت توزیع شد، اظهار کرد: هیچ موردی از فوت افراد در پی خوردن کیک آلوده، در هیچ یک از بیمارستان‌های استان گزارش نشده است .

وی تصریح کرد: دلیل اصلی علت فوت را مراکز ذی صلاح چون پزشکی قانونی پس از بررسی‌های لازم عنوان می‌کنند؛ و این شایعه کذب و رد شده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان در خصوص شایعه دیگر مبنی بر فوت بیماران بستری در بیمارستان‌های گیلان بدلیل قطعی برق نیز یادآور شد: در این مورد نیز هیچ گزارشی از بیمارستان‌های گیلان مبنی بر فوت بیماران بستری ارائه نشده است و این شایعه کذب است.

آشوبی خاطرنشان کرد: دو بخش آی سی یو و اتاق عمل در بیمارستان‌ها وابسته به برق است و در صورت هرگونه قطعی برق تدابیر لازم برای پشتیبانی این دو بخش ویژه در استان دیده شده است.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :