موسوی بخشدار مرکزی رودبار:

دهیاران بازوان توانمندطرح های عمرانی و اجرایی اند

براساس یکی از مهمترین مولفه های حقوق شهروندی که به موجب آن آگاهی از عملکرد مدیران رده های مختلف حق عموم مردم است، بخشدار مرکزی شهرستان رودبار با تاکید براینکه دهیاران بازوان توانمند طرح های عمرانی و اجرایی اند، در نظر دارد گزارش هایی منظم از وضعیت دهیاری های این بخش را به اطلاع اهالی محترم برساند. براین اساس دهیاری ها به عنوان کوچکترین واحد نظام اداری بر مبنای چند شاخص کلی از جمله نحوه انجام امور اداری، نظم و انضباط مالی، پیشرفت پروژه های عمرانی، پیگیری مسائل حوزه روستا، نحوه تعامل با اهالی و غیره به صورت ماهیانه مورد ارزیابی دقیق قرار میگیرند و گزارش این ارزیابی به اطلاع مردم شریف بخش مرکزی خواهد رسید.

در اولین نوبت از این ارزیابی پنج دهیاری برتر که حائز بیشترین امتیازات در شاخص ها شده اند به حضور اهالی محترم معرفی می گردند. بر این اساس آقایان ۱- اصغر فرخی دهیار روستای رشته رود ۲- آرمان رجبی دهیار روستای دارستان ۳- علی چگینی شاد دهیار روستای پاچنار ۴- مهدی عزتی دهیار روستای اسکولک ۵- هادی اعتدادی دهیار روستای علی آباد به عنوان دهیاری های برتر در بررسی های به عمل آمده در شهریور ماه سال۹۷ مورد تقدیر قرار می گیرند. لازم به ذکر است که ارزیابی ها و اطلاع رسانی  نحوه عملکرد دهیاران در آینده نیز ادامه خواهد داشت.

 

اصغر فرخی دهیار رشته رود:

این روستا در زمینه گردشگری بسیار مستعد است. رود پرآب، جنگل بکر و چشمه های زلال و شالیزارهای حاصلخیز سبب رونق کشاورزی در رشته رود است.

حدود۱۰ ماه است که بعنوان خدمتگزار مردم روستا فعالیت می نمایم. در ماهها ی اول سال ۹۷ حدود ۹۵ درصد از طرح های عمرانی روستا به اتمام رسیده و ۵ درصد باقیمانده نیز در هفته های آتی به بهره برداری خواهد رسید.

لوله گذاری کوچه های شهید محمودی و شالیزار دو و تعریض و شن ریزی کوچه های عدالت، شالیزار دو و شهید نصیری و تعبیه تعدادی زباله دان در مسیر راه اصلی روستا از کارهای انجام شده در شش ماهه ی اول سال ۹۷ توسط دهیاری می باشد.

با حمایت و همکاری فرماندار محترم و معاونین محترم و بخشدار محترم مرکزی بهسازی آب شرب روستا و تعویض ۱۳۰۰ متر از لوله های شبکه آبرسانی توسط اداره آب و فاضلاب روستایی و گابیون بندی (تورسنگ) دو قسمت از رانش های جاده ی اصلی روستا توسط اداره راه و حمل ونقل جاده ای و نقشه برداری طرح هادی روستا توسط بنیاد مسکن انجام گرفته و گاز رسانی روستا نیز در دست اجرا می باشد. در پایان ضمن قدردانی از زحمات مسؤلین اداری و اجرایی استدعا دارم که در تخصیص بودجه روستاها به رغم پراکندگی و وسعت جغرافیایی توجه بیشتری نموده و فکری به حال حقوق ناچیز دهیاران نیز داشته باشند. آرزوی توفیق روز افزون برای مسؤلین محترم دولت تدبیر و امید، فرماندارمحترم، معاونین محترم، بخشدار مرکزی محترم ودیگر مدیران رادارم.

 

هادی اعتدادی دهیار روستای علی آباد:

هادی اعتدادی متولد ۱۳۶۴ دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد مدیریت که از ابتدای سال ۹۳ بعنوان  دهیار بزرگترین روستای بخش مرکزی فعالیت دارد. روستای علی آباد دارای ۱۶۰۵ نفر جمعیت و ۴۰۰ خانوار می‌باشد. وی در گفتگو با ما اظهار داشت:

مشکلات موجود در روستا نبود برخی امکانات است که سبب مهاجرت جوانان به شهرها شده است که از جمله آن عدم آنتن دهی مطلوب تلفن همراه، فرسوده بودن شبکه آبرسانی داخلی، با وجود شبکه فاضلاب داخلی نداشتن متولی رسیدگی به آن، پسماند فاضلاب که مستقیم وارد سد سفیدرود می شود، سگ های ولگرد، کمبود آب کشاورزی، غیرفعال بودن شرکت های تولیدی همجوار می باشد. البته در طی این سالها خدمات خوبی در این روستا صورت گرفته و با عنایات دولت تدبیر و امید این خدمات رشد چشمگیری داشته که جای تقدیر و تحسین دارد. برخی از خدمات صورت گرفته در سالهای اخیر عبارتند از:

 

*مرتفع نمودن مشکل کم آبی روستای علی آباد که بعد از زلزله سال ۶۹  این کمبود وجود داشت *

جدول گذاری معابر و بهبود عبور و مرور و هدایت آبهای سطحی به طول حدود ۳۵۰۰ متر *احداث پارک کودک و بوستان روستایی که بزودی اجرا می گردد. *زیباسازی محیط روستا از قبیل رنگ آمیزی جداول بلوار امام خمینی(ره) و نصب المانی مناسب با میدان امام حسین(ع) *نصب برج نوری در ابتدای ورودی روستا *خرید ماشین آتش نشانی *گازرسانی روستا بعد از گذشت چندین سال *نصب  ۳ ترانس برق جهت تقویت برق *تأسیس خانه هلال احمر در روستا *آسفالت معابر حدود هشت هزار متر مربع *تکمیل و تجهیز غسالخانه و آرامستان با کمک خیرین و اعتبارات دهیاری*پیگیری جهت صدور و واگذاری بیش از ۵۰ سند روستایی که در دست اقدام می باشد. *پیگیری جهت نصب دستگاه خودپرداز *جمع آوری زباله سطح روستا هفته ای دوبار و تغییر محل تخلیه زباله

در پایان از اعضای محترم شورای اسلامی بابت همکاری و تعامل تقدیر نموده و همچنین جا دارد از اهالی محترم علی آباد بابت صبوریشان در برابر کم و کاستی ها که بدلیل کمبود اعتبار وجود دارد سپاسگزاری نمایم و از مسئولین مربوطه شهرستان رودبار، فرماندار محترم، نماینده محترم مجلس شورای اسلامی، بخشدار محترم مرکزی، رؤسای ادارات و نهادهای شهرستان که تعامل داشته و زحمت کشیده اند کمال تقدیر و تشکر  را دارم.

 

مهدی عزتی دهیار اسکولک:

مهدی عزتی متولد ۱۳۶۲ و دانشجوی ترم آخر کارشناسی رشته مدیریت دولتی که در سالهای ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۴ و از سال ۱۳۹۷ بعنوان دهیار روستای اسکولک فعالیت دارد گفت:

رتبه دهیاری روستای اسکولک سطح ۲می باشد و بصورت پاره وقت انجام وظیفه می‌نمایم. این روستا در ۲۸ کیلومتری مرکز شهرستان رودبار و ۳۳ کیلومتری مرکز استان واقع شده است. حدود ۳۵۰ خانوار و ۱۰۰۰نفر جمعیت در خود جای داده است. شغل مردم این روستا دامپروری و کشاورزی می باشد. در این مدت که خدمتگزار مردم روستا هستم با تلاش فراوان پیگیر مصوبات شورای اسلامی و دیگر مشکلات روستا بوده ام بطوریکه برخی از مصوبات شورا به انجام رسیده و برخی دیگر در حال اجراست. اهم اقدامات صورت گرفته در این مدت به شرح ذیل است:

۱-اختصاص یکدستگاه خودروی آتش نشانی به روستا و معرفی یک آتش نشان جهت جذب که در حال سیر مراحل گزینش میباشد.۲ -ساخت ایستگاه آتش نشانی ۳-تعویض لوله فرسوده آب شرب بطول ۷۰۰ متر واقع در خیابان امام خمینی(ره) ۴-اجرای روشنایی معابر اصلی روستا ۵- جمع آوری مستمر زباله ۶- دریافت سند مالکیت روستایی ۷-صدور پروانه ساختمانی و معرفی افراد به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی جهت بهره مندی از تسهیلات مقاوم سازی ۸-تعویض لوله آب شرب بطول ۶۰۰ متر واقع در خیابان امام حسین (ع ) ۹-جدول گذاری جهت هدایت آبهای سطحی بطول ۳۵۰متر واقع در  خیابان امام خمینی (ره)۱۰-زیر سازی و شن ریزی کوچه ها در سطح روستا ۱۱-ساخت تابلو دهیاری ۱۲-احداث پارک کودکان ۱۳-پیگیری مستمر جهت دریافت زمین برای احداث سالن ورزشی ۱۴-پیگیری جهت اجرای رفع تداخل زمینها در سطح روستا

همه تلاش ها و اقدامات اجرایی مرهون تعامل، تلاش، همکاری و مساعدت فرماندار محترم، نماینده محترم مردم شریف شهرستان رودبار در مجلس شورای اسلامی، بخشدار محترم مرکزی، ادارات و نهادهای محترم شهرستان رودبار، شورای اسلامی و اهالی روستا  می باشد. در پایان آنچه در توان دارم با توکل به خداوند بزرگ از روند سازندگی و عمرانی با بهره گیری از تمامی ظرفیتها موجود برای روستا گام برخواهم داشت.

 

آرمان رجبی دهیار روستای دارستان:

آرمان رجبی دارستانی متولد ۱۳۶۱ کارشناسی مدیریت دولتی که از بیستم خرداد سال ۹۴ بعنوان دهیار روستای دارستان از توابع بخش مرکزی فعالیت دارد گفت: روستای دارستان دارای ۵۷ خانوار و ۱۷۷نفر جمعیت است که در ۹کیلومتری شهر رودبار واقع شده و شغل اصلی اهالی کشاورزی و دامداری می باشد.

رجبی عملکرد خود در این روستا از زمان تاسیس این دهیاری را اینگونه برشمرد:

مهمترین مشکلات مردم روستا در سالهای اخیر آسفالت، گاز و کمبود آب کشاورزی و آب شرب، عدم اجرای طرح هادی، عدم آنتن دهی تلفن همراه و ضعف برق روستا که پس از پیگیری های مداوم و تلاش مسئولین شهرستان اقدامات خوبی در این راستا صورت گرفت.

۱-همکاری با بنیاد مسکن و اجرای طرح هادی ۲-همکاری با اداره مخابرات و نصب دکل بی تی اس و بهبود آنتن دهی ۳-همکاری با اداره راه و شهرسازی و زیرسازی و شن ریزی به طول ۴ کیلومتر و اجرای آسفالت ۴- پیگیری و اجرای گازرسانی ۵-پیگیری و شروع اجرای پروژه احداث استخر آب کشاورزی توسط جهاد که در حدود ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که در صورت تامین اعتبار می توان امسال آن را آبگیری نمود ۶-همکاری با بنیاد مسکن جهت زیرسازی داخل بافت روستا به طول ۷ کیلومتر و اجرای آسفالت آن ۷-پیگیری تعویض تیرهای چوبی قدیمی و ایجاد روشنایی معابر و تقویت برق روستا ۸-اجرای سایبان مزارستان روستا ۹- ایجاد و ترمیم و تعویض شبکه آب شرب اصلی در داخل روستا به طول ۳ کیلومتر ۱۰-ایجاد نهرکشاورزی و لوله آب کشاورزی به طول ۴۰۰ متر با همکاری جهادکشاورزی ۱۱- تعویض جاده و شاخه زنی درختان و ایجاد شانه خاکی۱۲- نصب گاردریل به طول ۵۰۰ متر ۱۳-نصب نیوجرسی به طول ۲۰۰متر ۱۴- ترمیم و بتن ریزی دره لاچوب ۱۵-تجهیز پارک کودکان (تاب و سرسره و چرخ فلک) ۱۶-نصب پایه تابلو ورودی روستا ۱۷-شروع عملیات خاکبرداری و تسطیح زمین و آماده سازی و شروع به ساختن منبع جدید بتنی برای ذخیره سازی آب شرب روستا

در پایان از همکاری و مساعدت فرماندار ساعی و نماینده محترم مجلس شورای اسلامی، بخشدار محترم مرکزی، روسای محترم ادارات و شورای اسلامی و اهالی محترم روستای دارستان که با این نهاد تعامل داشته، کمال تقدیر و تشکر را دارم.

رقیه رحمتی

این خبر را به اشتراک بگذارید :