شکوفه های زیتون- پوست بزرگترین ارگان در بدن است که نسبت به انواع بیماری‌ها حساس است. این روز‌ها همه به دنبال محصولاتی هستند تا بتوانند پوستی زیبا و سالم داشته باشند و از این رو هزینه‌های زیادی را پرداخت می‌کنند. در صورتی که اگر از ماسک‌های طبیعی استفاده کنید و رژیم غذایی و ورزش را هم فراموش نکنید می‌توانید به راحتی پوستی شفاف داشته باشید. یکی از بهترین ماسک‌ها برای پوست و مو ماسک‌های تهیه شده از روغن زیتون است.

انواع ماسک زیتون برای پوست

روغن زیتون دارای مواد مغذی فراوانی مانند امگا ۳ و ویتامین ای است که برای پوست و مو از مزایای زیادی برخوردار است. همچنین از روغن زیتون خام می‌توان در محصولات آرایشی ارگانیک، کرم‌ها و مرطوب کننده‌ها استفاده کرد. ترکیب زیتون با مواد مختلف تنوعی از ماسک‌ها را به وجود می‌آورد که به لطافت و درخشندگی پوست و مو کمک می‌کند.

ماسک زیتون و جوش شیرین

یک قاشق چای خوری جوش شیرین را با یک قاشق روغن زیتون ترکیب کرده. صورت را با آب شسته و ماسک را روی صورت می‌گذارید. بعد از ۱۰ الی ۲۰ دقیقه بشوئید. این روش یک روز در میان تکرار شود.

ماسک زیتون، دارچین و عسل

ابتدا ۲ قاشق عسل و ۱ قاشق دارچین را به خوبی با هم مخلوط کنید. این مخلوط را به مدت ۱۰ دقیقه روی پوست خود بگذارید. سپس صورت خود را با آب بشویید. بعد از آن مقداری روغن زیتون به صورت خود مالیده و دوباره با آب صورت خود را بشویید. این ماسک را هر روز استفاده کنید.

ماسک زیتون و شکر

می‌توانید روغن زیتون را با کمی شکر مخلوط کرده و بر روی پوست ماساژ دهید. بگذارید شب تا صبح بماند و بعد صورت خود را بشوئید. تکرار این روش هر شب اشکالی ندارد.

ماسک زیتون و نارگیل

دو قاشق روغن زیتون را با یک قاشق روغن نارگیل ترکیب کنید تا حالت کرم شود. سپس روی پوست خود قرار داده. این کار را شب قبل از خواب انجام دهید و اجازه دهید شب تا صبح بماند. انجام این کار هفته‌ای ۳ بار کافی است.

ماسک زیتون و آب لیمو

ابتدا روغن زیتون و آب لیموی تازه را مخلوط کرده و به حالت دورانی به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه روی پوست ماساژ می‌دهید. سپس با آب بشوئید. این اسکراب را هر روز استفاده کنید.

ماسک زیتون، لیمو و عسل

روغن زیتون را کمی گرم کنید. سپس با یک عدد لیمو و دو قاشق عسل ترکیب کنید. مخلوط را روی موهایتان بمالید و آن را ماساژ دهید تا تمام قسمت‌ها را در بر بگیرد. بعد از ۱۵ دقیقه سرتان را بشوئید. هفته‌ای یک بار کافیست.

ماسک زیتون و تخم مرغ

ابتدا ۳ قاشق روغن زیتون و یک عدد تخم مرغ را با هم ترکیب کرده. (در صورت موجودی نصف موز را هم به آن اضافه کنید.) می‌توانید از یک همزن استفاده کنید. ماسک را به مدت ۲۰ دقیقه روی سرتان گذاشته و سپس با شامپو و آب ولرم بشوئید.

ماسک زیتون، آلوئه ورا و ماست

ابتدا سه قاشق ژل آلوئه ورا با دو قاشق ماست و روغن زیتون ترکیب کرده. به مدت ۳۰ دقیقه اسکراب را روی سر گذاشته. در ابتدا کمی ماساژ دهید. سپس با شامپو و آب ولرم بشوئید.l

این خبر را به اشتراک بگذارید :