شکوفه های زیتون- سلامت عبارت است از تأمین رفاه کامل جسمی و روانی و اجتماعی انسان. سلامت معادل کلمه انگلیسی {Health} و بهداشت عمومی ترجمه کلمه {Public Health} می‌باشد. بنا بر تعریف سازمان بهداشت جهانی، تندرستی تنها فقدان بیماری یا نواقص دیگر در بدن نیست بلکه «نداشتن هیچ‌گونه مشکل روانی، اجتماعی، اقتصادی و سلامت جسمانی برای هر فرد جامعه است.»

تاثیر مصرف سبزیجات

سبزیجات را به بشقاب ناهار خود اضافه کنید تا لاغر شوید. تحقیقات نشان می دهد مصرف سبزیجات در کنار ناهار می تواند تا ۲۳ درصد به لاغری کمک کند.

اهمیت لبنیات

در مفید بودن مواد لبنی شکی نیست ولی مصرف بیش از حد آنها می‌تواند باعث کم خونی  شود! زیرا کلسیم، جذب آهن را کم می‌کند.

کم کاری تیروئید

کم کاری تیروئید یکی از معضلات خانم های باردار به شمار می آید. مهم ترین تاثیرات کم کاری تیروئید بر جنین و مادر رشد و تکامل عصبی، سقط جنین، کم خونی، وزن کم حین تولد، افزایش فشار خون می باشد.

مگس سبب چه بیماری هایی می شود

مگس‌ها خیلی بیشتر از آنچه که فکر میکنید بیماری‌زا هستند! به گفته دانشمندان مگس‌ها میزبان ۶۰۰ باکتری مختلف هستند که میتوانند باعث بیماری‌های عفونی زیادی مثل ذات‌الریه و مسمومیت غذایی شوند.

عوارض نشستن زیاد

گردش خون کمتر، لختگی خون در رگ ها، پوکی استخوان، ضعف استخوان ها، متورم شدن قسمت های پايين بدن و پاها

خاصیت میوه ها بر اساس رنگ آنها:

زرد (افزایش اشتها)، بنفش (جوانی و شادابی)، سبز (افزایش گردش خون)، سفید (کاهش سکته قلبـی)، نارنجی (استحکام استخوان) و قرمز (برطرف کردن كم خوني)

فواید آبریزش بینی

آبریزش بینی برای خروج سموم میکروب‌های سرماخوردگی لازم است زیرا اگر خارج نشوند جذب بدن شده و میتواند سلامتتان را به خطر بیندازد.

تفریح کنید تا آلزایمر نگیرید

ورزش و مطالعه میتوانند قدرت و سلامت عقل افراد را حفظ کنند و ازخطر ابتلا به بیماری‌های زوال عقل مانند آلزایمر در دوران کهولت بکاهد.

مضرات کفش گشاد برای کودکان

پوشاندن کفش گشاد به کودکان به امید اینکه بعدا اندازه شود سبب صافی کف پا، میخچه، کمردرد در بزرگسالی وحتی آسیب به بینایی میشود. بعلاوه به دلیل سنگینی سبب لاغری کودک هم خواهد شد.

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :