شکوفه های زیتون– کارشناس سازمان هواشناسی گفت: با ورود سامانه بارشی به کشور امروز بارش ها در غرب و شمال غرب آغاز شده و به تدریج گسترش می یابد.

فریبا گودرزی روز پنجشنبه در گفت و گو افزود: به تدریج این سامانه گسترش یافته و بارش به دامنه های البرز مرکزی و استان هایی مانند زنجان، قزوین ، البرز و تهران می رسد.

وی اظهار داشت: فردا این سامانه تقویت می شود و علاوه بر مناطق ذکر شده بارش ها جنوب غرب، بخش هایی از مرکز و سواحل شمالی را در بر می گیرد، فردا استان های ساحلی خزر بین ۵ تا ۸ درجه کاهش دما دارند و خزر نیز مواج است.

گودرزی ادامه داد: شنبه این سامانه بارشی تضعیف می شود و بارش ها فقط بر روی نوار شمالی کشور خواهد بود و اواخر وقت روز شنبه این سامانه از کشور خارج می شود.

وی گفت: شدت بارش ها امروز پنجشنبه در لرستان، کرمانشاه، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و کردستان خواهد بود که بالا آمدن آب رودخانه ها و آب گرفتگی معابر را به همراه خواهد داشت، فردا نیز شدت بارش در خوزستان، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، کرمانشاه، لرستان، همدان، گیلان، غرب مازندران، قزوین و مرکزی است.

وی افزود: همچنین فردا بارش در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، چهارمحال و بختیاری، زنجان، ارتفاعات البرز و تهران به صورت برف خواهد بود که سبب لغزندگی جاده ها و اختلال در تردد جاده ای می شود.

وضعیت هوای تهران / گرمترین و سردترین نقاط کشور
کارشناس سازمان هواشناسی افزود: هوای تهران امروز نیمه ابری همراه با غبار محلی است که به تدریج افزایش ابر خواهیم داشت، امشب در پایتخت بارش پراکنده و فردا در برخی ساعات بارش پیش بینی شده است، هوای تهران نیز تا اوایل هفته آینده ۳ تا ۴ درجه سردتر می شود، بیشینیه دمای امروز تهران ۱۵ و کمینه فردا صبح ۴ درجه خواهد بود.
گودرزی گفت: بندرعباس با دمای ۲۶ بالای صفر و شهرکرد ۱۰ درجه زیر صفر و کرمان ۷ درجه زیر صفر به ترتیب گرمترین و سردترین نقاط کشور بودند./عصرایران

این خبر را به اشتراک بگذارید :