شکوفه های زیتون- امام‌جمعه رودبار با بیان اینکه درب اتاق مسؤولین به روی مردم باز باشد گفت: از سفرهای پرهزینه بی‌نتیجه جلوگیری کرده و در راستای رفع مشکلات مردم قدم بردارید.

حجت‌الاسلام سید حسن سیدمحمدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته رودبار در مصلی امام خمینی (ره) این شهر با اشاره به میلاد باسعادت حضرت زینب (س) و گرامیداشت روز پرستار اظهار کرد: حضرت زینب (س)، هم زین دین، زین نهضت عاشورا، زین بشریت و جهان است.

وی حرفه پرستاری را بسیار ارزشمند و قابل‌ستایش عنوان کرد و افزود: پرستاران سکون و آرامش بیماران را فراهم می‌کنند که کار بسیار سخت و ارزشمندی است و انتظار می‌رود مسئولین به جد پیگیر حل مشکلات پرستاران عزیز باشند و در راه برطرف کردن دغدغه‌های آن‌ها قدم بردارند.

امام‌جمعه رودبار با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر رسیدگی مشکلات مردم از سوی مسؤولین گفت: درب اتاق مسؤولین به روی مردم باز باشد، از سفرهای پرهزینه بی‌نتیجه جلوگیری کرده و در راستای رفع مشکلات مردم قدم بردارید.

سیدمحمدی با تأکید بر تقویت روحیه خدمتگزاری علوی گونه از سوی مسؤولین بیان کرد: در تراز حکومت علوی مسؤولیت قبول کرده و از فرصت چند صباح مسؤولیت به نحو احسن برای خدمت به مردم استفاده کنند.

امام‌جمعه رودبار با اشاره به برخی انتقادات از سوی مسؤولین نسبت به تبیین مشکلات مردم از طریق تریبون نماز جمعه گفت: تریبون نماز جمعه تریبون رهبری و بسیار مقدس و مبارک است که باید به تبیین مشکلات و مسائل مردم بپردازد.

وی با اشاره به بی‌مهری‌های اخیر نسبت به تریبون مقدس نماز جمعه افزود: ائمه جمعه وارثین شهدای محراب هستند، این‌گونه بی‌ادبانه نسبت به ائمه جمعه و تریبون مقدس نماز جمعه سخن نگویید.

سیدمحمدی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری نسبت رفع مشکلات مردم و برخورد با اخلال گران اقتصادی و معیشت مردم گفت: چرا با افراد پشت پرده گرانی‌ها، اختلاس‌ها و دزدی‌ها برخورد جدی نمی‌شود؟ کسی که چند صد میلیون‌ بگیرد و در بازار هزینه نکند و آن را در بازار آزاد بفروشد و زندگی، اقتصاد و معیشت مردم به مخاطره بیندازد باید با آن به‌شدت برخورد کرد.

وی با تأکید بر برملا کردن پشت پرده دزدی‌ها و گرانی‌ها افزود: دست‌های پشت پرده دزدی‌های کلان و گرانی‌ها را به مردم رو کنید.

امام‌جمعه رودبار با اشاره به آسیب‌های ثروت‌اندوزی و دنیاطلبی افزود: افراد که دچار ثروت زیاد می‌شوند، غیرتشان کم می‌شود و فکر می‌کنند باید حجاب از سر زن و فرزند برکشند.

وی با بیان اینکه مال‌اندوزی نباید سبب از بین رفتن غیرت شود گفت: مال خوب است به شرطی که در راستای تعالی و رشد معنویت جامعه جمع و هزینه شود.

سیدمحمدی با تأکید بر حفظ و حراست از هوای نفس در مسند قدرت بیان کرد: از قدرت، جایگاه و مسؤولیت خود در راه گره‌گشایی مشکلات مردم قدم برداریم و این‌طور نباشد که فردی با منافع ما سازگار نیست، با رایزنی‌ها و ارتباطات جناحی، وی را از صحنه خدمت و مسئولیت برداریم.

وی با بیان اینکه با باندبازی‌ها و جناح‌بازی‌ها برخورد جدی می‌کنیم افزود: اگر ببینم در شهرستان رودبار مسئولین ما درگیر منافع طلبی، باندبازی و جناحی کاری هستم از طریق تریبون نماز جمعه آبرویشان را می‌برم.

امام‌جمعه رودبار با اشاره به رویه برخی جابجایی‌ها در مسؤولیت‌ها گفت: اگر مشاهده شود برای نفع و ضرر جناحی؛ فردی از مسئولیت خلع شود و یا جابه‌جا شود، اولین کسی که با آن برخورد می‌کند، بنده خواهم بود.

این خبر را به اشتراک بگذارید :