شکوفه های زیتون– دکتر جمالی، دبیر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: مسئولان کشور در مورد تخصیص اعتبارات، امکانات و تجهیزات، وسایل و لوازم ا منوچهر جمالی سوسفی با اشاره به اینکه وزارت بهداشت توجه به نیاز مناطق محروم در حوزه سلامت را در اولویت کاری خود قرار داده است و در پاسخ به این سوال که مجلس در این زمینه چه اقداماتی انجام داده است، گفت: توجه به مناطق محروم در قوانین مجلس مورد توجه قرار گرفته است.

مسئولان در تخصیص اعتبارات، امکانات و تجهیزات، وسایل و لوازم پزشکی و همچنین توزیع پزشکان متخصص عادلانه رفتار کنند

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در بخش‌هایی مانند راه، گازرسانی، پیگیری مشکلات از طریق بنیاد مسکن، آب و برق روستایی شرایط نسبت به گذشته بهبود یافته اما کماکان مشکلاتی در بخش مختلف روستایی شاهد هستیم که نیاز به رسیدگی بیشتر دارد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در خصوص اقدامات انجام شده در بخش بهداشت و درمان روستایی نیز افزود: در بحث پزشک خانواده و سیستم ارجاع و پرونده الکترونیک سلامت، راهنمای بالینی مشکلاتی وجود دارد و امیدواریم با اعتبارات بهتر و کافی که در اختیار بخش روستایی قرار گرفته مشکلات برطرف شود.

خلا کمبود کادر درمان در حوزه‌های شهری رودبار نیز به چشم می‌خورد

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود در بخش سلامت ادامه داد: شهرستان رودبار حتی در حوزه‌های شهری خود دارای ۳ بیمارستان فاقد نیرو و پزشک کافی است، همچنین در سیستم بیمارستانی و بهداشت و درمان مشکل وجود دارد.

دبیر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس عدالت در توزیع را مولفه اساسی و موثر دانست و خاطر نشان کرد: به مسئولان کشور پیشنهاد می شود در خصوص تخصیص اعتبارات، امکانات و تجهیزات، وسایل و لوازم پزشکی و همچنین توزیع پزشکان متخصص عادلانه رفتار کنند./درفک خبر

این خبر را به اشتراک بگذارید :