شکوفه های زیتون– سازمان نظام پرستاری استان گیلان برای اولین بار در کشور داوطلب شد تا با ایجاد فضایی تفریحی و ورزشی یک روز کامل را در طبیعت با پرستاران زحمتکش سپری کند.

اين سازمان برای ارتقاء کیفیت زندگی سپید جامه گان خود با مشارکت در کوه پیمایی همراه یک گروه کوهنوردی شد و برای ایجاد فرهنگ سازی در بخش سلامت روان و جسم ومحیط باتشکیل کارگاه های آموزشی روز متفاوتی را برای کوه پیمایان رقم زد. در این کوهپیمایی گروه پرستاران، شاغلین، دانشجوهاو … حضور داشتند. با توجه به سختی کار وفضای کاری پرستاران از نظر سلامت روح و جسم تفریحات و گردشگری می‌تواند سطح خدمات پرستار به بیمار را ارتقا دهد.

طاهره زاهد صفت رئیس شورای عالی نظام پرستاری کل کشور اظهارداشت: برنامه ی یک روز در طبیعت به پرستار فرصت می‌دهد تا آرامش روحی را بدور از دغدغه های کار، بیمار، بیمارستان و… بدست آورد. وی افزود: ارتقا سطح کیفی زندگی فرد می‌تواند از او یک انسان موفق ومفید بسازد. زاهدصفت بیان داشت:استارت کوهنوردی پرستاران بهمراه گروه ورزشی کوهنوردی طرحی است که برای اولین بار در کشور آغاز شده که گیلان اولین مجری این طرح می باشد.

وی به همکاران پرستار توصیه کرد که این طرح را ماهانه اجرا ومکرر انجام دهند. وی از خاصیت ورزش و سلامتی نکاتی را عنوان کرد که در حفظ سلامت زندگی فرد مؤثر است. زاهد صفت درخواست نمود تا سازمان ورزش از این طرح حمایت بعمل آورد تا گامی برای سلامت پرستاران برداشته شود. وی معتقد است استفاده از طرح گردشگری روحیه ی پرستار را بالا می برد لذا می‌تواند به بیمار خدمت کندو زندگی با کیفیت برای خود بسازد.

گفتنی است اين پیمایش در مسیر گشت رودخان فومن برگزار شد که در این کوهپیمایی چند کارگاه آموزشی نیز برگزار گردید.

میلاد مرادی مدیر باشگاه کوهنوردی رکورد، آموزش نحوه‌ی صحیح گام برداری در کوهپیمایی را اجرا نمود. همچنین وی مسئولیت تعادل حرکت و سلامت گروه را برعهده داشت. مهتاب پورمعصوم مسئول حفاظت محیط زیست طی یک کارگاه آموزشی از کاری خیرخواهانه گفت. وی در توضیح بازیافت زباله نقش مهم درب قوطی که با بازیافت آن برای افراد بی بضاعت که توان مالی برای تهیه ویلچر را ندارند گفت، با جمع آوری درب قوطی آب معدنی نوشابه و… می‌توانیم هم به حفظ اکوسیستم محیط زیست کمک کنیم و هم در جایگاه خیر به بیماران ناتوان جسمی کمک برسانیم مهتاب  پور معصوم از شهرستان رودبار در این گروه حضور داشت. مسعود عزیزی رابط ورزشی سازمان نظام پرستاری کارگاه نحوه استفاده از تجهیزات دفاع شخصی، نحوه روشن کردن آتش در شرایط سخت را آموزش داد. عضویت و همراهی با این گروه برای عموم آزاد است وچه خوب میشد که پرستاران سخت کوش رودبار هم از این مزیت بهره بگیرند.

رقیه رحمتی

این خبر را به اشتراک بگذارید :