شکوفه های زیتون-محمد باقر الفت در جمع خبرنگاران هرمزگان افزود: آنچه اتفاق خواهد افتاد عفو معیاری است که ممکن است مجازات های مختلفی مانند انفصال از خدمت، جزای نقدی، شلاق و یا حبس برای افراد مورد بخشودگی قرار گیرد.

وی در پاسخ به پرسشی درباره حمایت از افشاگری های رسانه ای پیرامون جرائم و تخلف ها و فسادهای مختلف اظهار داشت: لایحه ای در حال تهیه و تدوین است که در صورت تصویب نهایی، افشاگران جرائم مورد حمایت و تشویق قرار می گیرند.

عفو عمومی 50 هزار نفری در کار نیستبه گفته معاون قوه قضاییه بر اساس قانون پیشنهادی یاد شده، چنانچه یک افشاگری درست، منجر به پیشگیری از خسارت و وقوع جرم شود، درصد مشخصی از خسارت پیشگیری شده، به فرد افشاگر پرداخت می شود.
 وی همچنین تاکید کرد: رعایت حقوق خبرنگاران در دادرسی ها را تضمین می کنیم.
 دبیر شورای اقتصاد مقاومتی قوه قضاییه همچنین از رویکردهای دستگاه قضایی برای جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی و صنعتی خبر داد و اضافه کرد: تدبیرهای این بخش در قوه قضاییه موجب شد ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی که به خاطر مسائل حقوقی و قضایی تعطیل شده بودند ، دوباره فعال شوند و ۱۰هزار کارگر به شغل های خود برگردند.
 الفت یاد آور شد: قوه قضاییه سعی می کند دستوری که منجر به تعطیلی واحد تولیدی شود صادر نکند و دستورهای قبلی منجر به تعطیلی را نیز ملغی می کند.
 معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه همچنین با توضیح درباره فعالیت سامانه ‘سجام ‘ گفت: در این برنامه ، افرادی که به عنوان دیده بان شناخته می شوند، می توانند با مشاهده نشانه های احتمال جرم و تخلف، پیش از وقوع با استفاده از سامانه برخط (آنلاین) سجام آن را به مسوولان و متولیان در سطوح مختلف کشور گزارش کنند.
 الفت، برنامه ها و راهبردهای اجرا شده در حوزه پیشگیری قوه قضاییه را موفق توصیف کرد و اظهار داشت: مقام معظم رهبری نیز نسبت به اثربخشی این برنامه ها اظهار رضایت کرده اند. /آفتاب

این خبر را به اشتراک بگذارید :