*سوالات شهروندان رودباری

شکوفه های زیتون– ۱-معضل جابجایی های مکرر و حذف سطل زباله از خیابان شهید شعبانی بالابازار رودبار به کجا رسید؟ ساکنان این خیابان برای دفع زباله های خود با مشکلات عدیده ای روبرو هستند و قبل از رسیدن کارکنان شهرداری حیوانات اثری از آن را برجای نخواهند گذاشت.

۲- سگ های ولگرد همواره خاطر بسیاری از شهروندان رودبار را مکدر نموده است. شهرداری رودبار در این رابطه چه راهکاری دارد؟

*پاسخ فیض بخش، شهردار رودبار

۱-شاید یکی از پرحاشیه ترین موضوعات مطرح شده در بخش خدمات شهری رودبار همین موضوع سطل زباله خیابان شهید شعبانی باشد. در حال حاضر این سطل زباله با فاصله ای قریب به ۲۰ ال ۳۰ متر از جای قبلی خود قرار گرفته است. امیدواریم با استفاده از اعتباراتی که در سال آینده خواهیم داشت تمامی سطل های زباله شهر رودبار را تعویض نموده و خدماتی با کیفیت بهتر ارائه نمائیم تا این مشکلات حل شود.

۲-شهرداری رودبار از کسانی که به عنوان سرمایه گذار تمایل به ایجاد فضایی جهت نگه داری از حیوانات بی خانمان از قبیل سگ های ولگرد داشته باشند استقبال نموده و فضا را جهت اقدامات این چنینی فراهم می نماید. در حال حاضر مسئولیت این موضوع تنها متوجه شهرداری نیست زیرا سایر نهاد نیز برای رفع مشکل مئول هستند و این امر نیازمند تدبیر و تعامل مسئولین شهرستان است.


*سوال شهروند جیرنده ای

زباله های شهری جیرنده در محدوده ای با نام پورچال جمع آوری شده اند و باد این زباله ها را به اطراف پخش می کند که این موضوع نارضایتی هایی را در این شهر سردسیر گیلان به وجود آورده است. علاوه بر این ماشین حمل زباله این شهر که دارای حفاظ نیست، موجب پخش زباله ها در حین انتقال آن ها می شود که از مسئولین شهرداری جیرنده تقاضا داریم به این موضوع رسیدگی کنند.

*پاسخ احمدپور، شهردار جیرنده:

در دوره شهرداران گذشته زباله های شهر جیرنده در کنار رودخانه ای در نزدیکی این شهر ریخته می شد که مشکلات عدیده ای را برای اهالی خصوصا کشاورزان بوجود آورده بود. در دوره ی مدیریت شهری جدید محدوده ای با نام پورچال را به عنوان مکانی برای جمع آوری زباله شهر جیرنده انتخاب شد که فاصله مناسبی را با محل سکونت شهروندان دارد اما مشکلی که در این زمینه با آن مواجه ایم، نبود حفاظ در اطراف این محدوده است که جهت رفع این مشکل در سال ۹۸ اقدامات مناسبی را برنامه ریزی نموده ایم. ماشین حمل زباله شهر جیرنده نیز جزء خودرو های استاندارد جهت جابه جایی زباله است و از این نظر مشکلی نداریم البته در رابطه با این موضوع چندین بار افرادی برای حمل مواردی از قبیل کارتن اقدام  نموده اند که با آن ها برخورد شد.


*سوال شهروند منجیلی

در رابطه با نحوه توزیع گوشت یخ زده در شعبات شهرستان و نحوه اطلاع رسانی ها در این باره توضیح دهید.

*پاسخ سعید رضایی، رئیس صنعت ، معدن و تجارت

مشکلاتی که در زمینه دریافت گوشت یخ زده در شعبات شهرستان رودبار خصوصا در رابطه با عکس منتسب به شهر منجیل پیش آمده است مربوط به بُعد اجتماعی است و لازمه آن نهادینه شدن فرهنگی است که در آن مردم در چنین شرایطی با صبر و حوصله بیشتری عمل نمایند و این موضوع مختص به شهرستان ما نیست. از مردم عزیزمان میخواهیم که نظم اجتماعی را رعایت نمایند. در جایگاه های عرضه و توزیع گوشت نیز در هر مرحله نماینده ای از اداره صنعت معدن حضور داشته و بر این موضوع نظارت دارد. با توجه به میزان گوشت اختصاص داده شده به شهرستان رودبار ما چاره ای جز اطلاع رسانی به روش تصادفی نداریم اما با این وجود شهرستان ما بیشترین سهم از گوشت دولتی در استان را دارا است.

این خبر را به اشتراک بگذارید :