شکوفه های زیتون– نشست خبری شهردار و اعضای شورای شهر رودبار بمناسبت چله انقلاب با حضور اصحاب رسانه شهرستان رودبار برگزار شد. در این نشست امین فیض بخش شهردار رودبار ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر طی سخنانی بیان داشت: اصحاب رسانه از جایگاه، اهمیت و تاثیر گذاری مثبتی در نظام برخوردار است که در یک مقایسه با کشورهای استعماری، به نتیجه فعالیت مقدس اصحاب رسانه جمهوری اسلامی ایران می رسیم. وی در ادامه ضمن تشکر از اعضای شورای شهر با اشاره به روحیه جهادی آنها که باعث ارتقای عملکرد شهرداری شده است گفت: جنگ تنها جنگ سرد نیست، اکنون درگیر جنگ اقتصادی هستیم و وظیفه ما مقاومت کردن و شانه خالی نکردن است. فیض بخش افزود: در سالهای اخیر با تحریم های ظالمانه آمریکا و کشورهای زیرمجموعه آن روبرو شده ایم و با توجه به شرایط کنونی نیاز به نظم بیشتر در اقتصاد و مدیریت شهری داریم.

امین فیض بخش در خصوص افتتاح پروژه های عام المنفعه شهرداری رودبار در دده فجر نیز گفت: پروژه موزائیک فرش با هزینه ای بالغ بر ۳۷۷ میلیون تومان، آسفالت معابر با هزینه ای بالغ بر یک میلیارد و ۱۲۲ میلیون تومان، دیوار سنگی محلات سطح شهر با هزینه ای بالغ بر ۲۵۰ میلیون تومان، هدایت آبهای سطحی با هزینه ای بالغ بر ۴۶ میلیون تومان، بتون ریزی معابر با هزینه ای بالغ بر ۵۵ میلیون تومان، آغاز فعالیت شرکت پیمانکار جهت تفکیک زباله از مبدأ و استقرار جایگاه تفکیک زباله از مبدأ مهمترین پروژه هایی است که با هزینه ای بالغ بر دو میلیارد تومان در چله انقلاب تقدیم تقدیم شهروندان رودباری شد.

فیض بخش با اشاره به پروژه هایی که مدیریت شهری رودبار در چله انقلاب تقدیم مردم نموده است گفت: در طی این سالها از سوی دولت ها مبالغ مشخصی به شهرداری تخصیص می یافت اما از ابتدای سال ۹۷ تاکنون بنابر مشکلاتی که کشور با توجه به تحریم ها با آن دست و پنجه نرم می کند، این بودجه ها کاهش یافته است که با این وجود با همت و پیگیری های مدیریت شهری و شورا موفق شدیم چندین پروژه افتتاح کنیم. وی تصریح کرد: پنج پروژه افتتاح شده در دهه فجر جزو پر اهمیت ترین پروژه های دهه فجر در شهرستان بود که این مهم نشان دهنده نظم و برنامه ریزی مدیریت شهری و شورای شهر رودبار است و در واقع بیانگر بهره گیری حداکثری از حداقل هاست.

شهردار رودبار با بیان اینکه به دلیل افزایش قیمت مصالح شاهد کاهش صدور پروانه ساخت و ساز و به طبع آن شاهد کاهش درآمد شهرداری هستیم گفت: رسیدن به یک شهر ایده آل و آرمانی الگوهای مشخصی دارد، تنها باید برای تامین اعتبار و صدور مجوز ها اقدام و حرکت کنیم. وی تصریح کرد: مسئولین تصمیم گیر در کشور برای رفاه حال مردم بندهای عوارض بسیاری را کاهش داده است.

امین فیض بخش بیان داشت: خداوند شاهد و ناظر اعمال است، ما بیشتر از چارچوب مشخص شده انرژی و زمان صرف می کنیم و از ابتدای شروع کار مجموعه مدیریت شهری با نامهربانی هایی مواجه شدیم که این مهم ما را برآن داشت تا جهادی تر به فعالیتمان ادامه دهیم و این انتقادها را با کار مضاعف جواب دهیم. به لطف خدا و به همت عزیزان تا حدودی به برنامه های خود تحقق ببخشیم. شهردار رودبار با اشاره به فرامین رهبر معظم انقلاب درخصوص جوان گرایی بیان داشت: تنها بهره گیری از جوانان ملاک نیست بلکه حمایت از آنها نیز مهم است. متاسفانه به فرمایشات ولایت فقیه توجه نمی شود و وحدت مدنظر رهبر معظم نادیده گرفته می شود.

فیض بخش ضمن تشریح مشکلات مدیریت شهری و لزوم بهره گیری از بخش خصوصی گفت: باید سرمایه گذاران بخش خصوصی را به سمت رودبار سوق داد چرا که این شهر از پر تردد ترین شهرهای کشور می باشد و این مهم به معنی وجود پتانسیل های کم نظیر در زمینه های مختلف از جمله اقتصادی است. وی ضمن برشمردن پروژه هایی که در گرو مجوز آب منطقه ای همچنان مسکوت مانده است گفت: پروژه های مهمی در سطح شهر رودبار بدلیل عدم صدور مجوز از سوی آب منطقه ای بلاتکلیف هستند که مهمترین های آن ساماندهی سفیدرود و ساخت دروازه ورودی شهر رودبار است.

فیض بخش با بیان اینکه پروژه احداث بازارچه زیتون برای اولین بار از سوی شهرداری رودبار مطرح شد گفت: ساخت بازارچه زیتون فروشان در راستای ساماندهی افرادی است که در حاشیه راه بصورت دستفروشی می کنند. وی تصریح کرد: برخی از پروژه ها با توجه به نیاز و اقتضای زمان تعریف می شود و پروژه بازارچه پارک شهید چمران نیز جزو همین نمونه هاست. این بازارچه از اهمیت ویژه ای برخوردار خواهد بود زیرا کلیه دستفروشان سطح شهر را به سمت بازارچه سوق می دهیم و این عزیزان را ساماندهی می کنیم. وی ادامه داد: زیبا سازی میادین شهر، تعویض چراغ های بلوار اصلی از دیگر پروژه های در دست اقدام هستند. وی در خصوص درآمد پایدار شهرداری رودبار اظهار داشت: این امر می تواند یک تنفس برای شهرداری باشد که متاسفانه از وجود آن محروم هستیم. یقین داریم وجود درآمد پایدار می تواند در تکمیل پروژه ها و نوسازی شهر کمک زیادی به شهرداری داشته باشد.

فیض بخش در خصوص ساماندهی سفیدرود اظهار داشت: ۲۵ طرح رفاهی و تفریحی در راستای ساماندهی سفیدورد در نظر گرفته شده است که در صورت محقق شدن آن درآمد پایدار بسیار مطلوبی برای شهر ایجاد خواهد شد. شهردار رودبار در خصوص تغییر جایگاه تفکیک از مبدأ بیان داشت: شروع این کار از اهمیت بالایی برخوردار است و با ارائه آموزش های لازم به همشهریان می توان گام بلندی در راستای ساماندهی زباله های شهر و تفکیک آن از مبدأ برداشت. وی افزود: نور و چراغ پارک متحول شده سرویس بهداشتی را نیز نوسازی کرده ایم اما برای شهری همچون رودبار که میزبان مسافران است باید تلاش بیشتری کرد. وی در انتها نسبت به تعریض جاده ها بیان داشت: به دلیل کوهستانی بودن شهر رودبار این کار به سختی صورت می پذیرد اما با این وجود مدیریت شهری و شورای شهر رودبار تمام تلاش خود را برای تحقق مطالبات مردمی به کار بسته است.


بازنگری طرح جامع شهری بسیاری از مشکلات شهروندان را حل کرده است  

بیوک صادق نژاد در خصوص طرح جامع شهری رودبار گفت: این طرح در سال۹۱ توسط استانداری گیلان تصویب شد و در سال ۹۳ به شهرداری رودبار ابلاغ شد. در طرح هادی که پیش از طرح جامع در دست داشتیم محدوده شهر ۱۱۷ هزار هکتار بود که با تصویب تعرفه های شهری به ۴۷۰ هکتار تبدیل شد در واقع ۵۷ درصد کاهش یافت که مشکلات زیادی را برای شهروندان بوجود آورد اما با رایزنی های صورت گرفته و پیگیری همکاران پس از دو سال،۹۰ هکتار اراضی حذف شده به طرح جامع اضافه شد.

رئیس شورای شهر رودبار در ادامه به مشکلات ساماندهی سفیدرود پرداخت و گفت: سفیدرود بسیاری از حریم شهر را در بر گرفته است که با رایزنی های شورای پنجم و اخذ موافقت آب منطقه ای مبنی بر با کاهش این حریم از ۲۰ متر به ۱۲ متر توانستیم چهار کیلومتر به محدوده طرح اضافه کنیم تا مدیریت شهری فضای بیشتری برای تحقق پروژه های خود داشته باشد.

وی با بیان اینکه طی نشست های مختلف با مسئولین استان میزان حداکثر سطح اشغال را در طرح جامه شهری به ۷۵ درصد افزایش داده ایم، تصریح کرد: در طرح جامع، برای مناطق شیب دار پارکینگ در نظر گرفته شده بود که ساخت آن برای شهروندان کمتر امکان پذیر است که به همین دلیل از دستور کار خارج شد. همچنین ساخت زیر زمین لحاظ نشده بود. در واقع کسی نمی توانست بدون آنکه زیر زمین بسازد بالای ساختمانش را بسازد. در طرح بازنگری نیز مسائل مربوط به منظر شهری که بسیار برای شهر رودبار حائز اهمیت است در نظر گرفته نشده بود به طوریکه هرکس می توانست هرسازه ای را در تعداد طبقات بالا بسازد اما اکنون تمام ساختمان ها در چهارطبقه طراحی می شوند و مشکلات ذکر شده نیز برطرف شده است وی خاطر نشان نمود: بازنگری طرح جامع شهری بسیاری از مشکلات شهروندان را حل کرده است.

وی ضمن تقدیر از شهردار و اعضای شورای شهر بیان داشت: امروزه حساب های شهرداری به صورت الکترونیکی است و برای پرداخت عوارض می توان از تلفن همراه و با شفافیت تمام نسبت به پرداخت اقدام نمود. در شهرداری رودبار عوارض نوسازی، حساب های الکترونیکی، ماده ۷۷ و حتی اتوماسیون اداری در تمام واحد فعال است. صادق نژاد در خصوص دعوت آقای نوبخت از اعضای شورا و استاندار و سه نماینده استان و اخذ تصمیمات در این جلسه این گونه گفت: ۴۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل ساخت آزاد راه تخصیص یافته که مزایده آن نیز به اتمام رسیده است و همچنین مسیر رفت آن از تونل و بازگشت آن از داخل شهر می باشد و تغییری در آن صورت نگرفته است.

صادق نژاد در خصوص ایستگاه راه آهن تصریح کرد: طبق نشستی که در وزارت راه با مسئولین تصمیم گیر داشتیم تصمیم به احداث ایستگاه در ابتدای جاده ویایه گرفته شد که اکنون در حال انجام است. وی در رابطه با سوال مطرح شده از سوی خبرنگان با مضمون استفاده راه آهن از معابر عمومی بیان داشت: فعالیت آنها به اتمام نرسیده است اما باید مطالباتشان را انجام دهند همچنین وی به تاکید استاندار مبنی بر رفع موانع اشاره کرد و ادامه داد: تا موانع رفع نشود اجازه افتتاح آن را نمی دهیم.


لذت خدمت به مردم وصف نشدنی است / پس از چند سال چشم انتظاری در سال ۹۸ پروژه های بزرگی افتتاح خواهد شد

کامران میرزایی نائب رئیس شورای شهر رودبار نیز در ادامه این نشست طی سخنانی ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر و چله انقلاب اسلامی و زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای انقلاب و دفاع مقدس، گفت: در مدیریت جدید شهری رودبار با تعامل شورا و شهردار توانسته ایم طی این مدت در راستای تحقق مطالبات شهروندان گام های مثبتی را در جهت به ثمر نشستن طرح های عمرانی برداریم که رضایت مردم از عملکرد مجموعه مدیریت شهری، خود گواه این مدعاست.

وی با بیان اینکه برای ساخت ورودی شهر رودبار که آبروی شهرستان و استان است تمام تلاش خود را خواهیم نمود گفت: ساخت ورودی رودبار با بهره گیری از نمادهای این شهر می تواند نمای زیبایی ببخشد که تمام تلاش ما برای تحقق این مهم در سالجاری بکار خواهیم بست.

رئیس کمیسیون عمران با برشمردن دیگر پروژه های در دست اقدام مدیریت شهری رودبار به ساخت ایستگاه خودروهای سواری رودبار-منجیل اشاره نمود و بیان داشت: سعی داریم با ساخت و احداث ایستگاه سرپوشیده به صورت مکانیزه و با امکاناتی نظیر مبلمان شهری، کولر و پرچم و تجهیزات مورد نیاز دیگر در این قسمت از شهر پروژه ای در خور شأن شهروندان را تقدیم کنیم که قابل مقایسه با سازه های مانند خود در شهرهای بزرگ کشور می باشد.

میرزایی در رابطه با بازارچه زیتون بیان داشت: در نزدیکی پارک چمران فضایی جهت پایه گذاری این بازارچه طراحی شده است که در حال حاضر مبلغ ۲۰ میلیون تومان جهت تهیه تجهیزات و راه اندازی آن تخصیص یافته است که تاکنون حدود ۳۰ درصد پیشرفت کاری داریم و این محوطه در سال آینده نیز افتتاح خواهد شد.

وی در ادامه سخنان خود به مهمترین اقدامات و پروژه های به ثمر نشسته مدیریت جدید شهری رودبار اشاره نمود و بیان داشت: احداث دیوار سنگی محافظ به متراژ ۱۲۲۲متر مکعب به ارزش ۲۵۰میلیون تومان، احداث جوی و ساخت جدول به طول ۶۸۴ متر، ترمیم جدول به مساحت ۱۵۰ متر، بتن ریزی معابر به متراژ ۲۰۰۴متر مربع، موازییک فرش پیاده رو به متراژ ۵۰۰۰ متر مربع به ارزش ۳۷۵ میلیون تومان که از مطالبات چندین ساله  شهروندان بود، تعمیر موزاییک فرش به متراژ ۲۵۰ متر مربع، لایروبی رودخانه و دره ها به متراژ ۳۵۰۰ متر مربع، احداث سکوی بتن ریزی نیروی انتظامی به متراژ ۱۰۵ متر مربع، لوله گزاری سیمانی عرض معابر به طول ۳۶ متر، ایجاد بریدگی بلوار وحدت به طول ۱۵متر، ترمیم بازسازی سنگ نمای حوضچه فلکه گاز به طول ۱۵ متر، لوله کشی سایز ۱۰۰۰ به طول ۴۲ متر، تعمیر‌ و بازسازی محوطه مسجد ولیعصر به متراژ ۲۴ متر از مهمترین اقدامات مجموعه مدیریت شهری رودبار است که در این فرصت اندک تقدیم شهروندان فهیم و قدردان شده است که البته لیاقت این ولی نعمتان بیش از اینها می باشد.

مهندس کامران میرزایی با اشاره به آسفالت معابر سطح شهر گفت: از تاریخ ۱۲/۹/۹۶ تا تاریخ ۲۲/۲/۹۷ قریب به ۳۶۷۰۰ مترمربع آسفالت در محلات شهرک مادر، کوی حسینی، ابتدای نیروی انتظامی تا شهرک گلدیان، کوشک، کلشتر، سرخن، ویایه، کوچه شهید بهشتی و بهسازی و لکه گیری آسفالت معابر در محله های لاکه، دارستان، تکلیم و دوگاهه با مبلغ یک میلیارد و ۱۲۲ میلیون تومان صورت گرفته که امیدواریم در سال جدید این روند نیز ادامه داشته باشد. وی در ادامه برای اهالی لویه و شهرک ولیعصر حامل خبر خوشی بود و گفت: در اسفند ماه سالجاری معابر محله های لویه و شهرک ولیعصر آسفالت خواهد شد.

رئیس کمیسیون عمران رودبار همچنین در خصوص زمین فوتبال متروکه ای در الیزه رودبار قرار دارد گفت: در جهت تحقق مطالبات مردمی برای احیای اماکن ورزشی با تصمیم اعضای شورا زمین ورزشی فوتبال واقع در محله الیزه را به مدت یکسال به بخش خصوصی بصورت اجاره واگذار شده است که هم اکنون با اقدامات صورت گرفته چمن مصنوعی این زمین نیز خریداری شده و در سال آینده افتتاح خواهد شد.

میرزایی با اشاره به عدم تحقق تعهدات شرکت آستان قدس گفت: مدیریت شهری رودبار در راستای تحقق مطالبات چندین ساله شهروندان در جاده گلدیان و شهرک مادر اقدام به آسفالت و بهسازی مسیر نمود در صورتی که این مهم جزو تعهدات شرکت آستان قدس بود.

وی افزود: در حالی راه آهن قزوین رشت در اسفند ماه سالجاری با حضور رئیس جهمور افتتاح خواهد شد که این شرکت به هیچ کدام از تعهدات خود عمل نکرده است البته نباید فراموش کنیم که اهالی این محله ها با مشکلات فراوانی را در طول مدت ساخت این پروژه تحمل کردند ضمن اینکه برای زیرگذر کلشتر دچار مشکلات زیادی هستیم و حتی راهنمایی و رانندگی این مسیر را تایید نکرده و آن را خطر آفرین قلمداد می کند. وی در انتها در خصوص احداث استخر شهر رودبار نیز گفت: شهرداری مسبب اهدای زمینی برای ساخت آن با مشارکت اداره ورزش و جوانان شد که البته چندین سال بود که این پروژه متوقف شده بود. اما با پیگیری های دوره پنجم شورا و همت مدیران کل ورزش و جوانان توانستیم مشکلاتی بر سر راه ساخت آن وجود داشت را از میان برداریم که ان شاءالله این پروژه در شهریور یا آبان سال آینده افتتاح خواهد شد. مهندس میرزایی در پایان سخنان خود در خصوص احداث توقفگاه راه آهن در شهر رودبار نیز گفت: با پیگیری های اعضای شورا و شهردار که طی نشست های مختلف در تهران با حضور دکتر نوبخت معاون رئیس جمهور، دکتر خادمی و دکتر رضایی برگزار شد موافقت ساخت راه آهن را اخذ و به جهت تسهیل در ساخت آن بدون ترک تشریفات و برگزاری مزایده به پیمانکار همان قطعه که شرکت آستان قدس می باشد واگذار گردیده تا هر چه سریعتر به منصه ظهور برسد.

سید هاشم سید سرخنی در رابطه با دیرکرد عوارض ها بیان داشت: مردم از جریمه بابت دیرکرد عوارض ناراضی هستند به همین منظور برای رفع آن درخواست بخشش دیرکردها را دادیم که مورد تایید استانداری و فرمانداری قرار نگرفت اما شرایطی مهیا شده تا مردم بتوانند بصورت اقساطی نسبت به پرداخت آن اقدام نمایند.

حمیدشفایی-جوادکاظمی

این خبر را به اشتراک بگذارید :