قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس
خبرخوان

جنجال در مجلس برای دیدار با سیدمحمد خاتمی

جنجال در مجلس برای دیدار با سیدمحمد خاتمی

شکوفه های زیتون- محمدعلی وکیلی عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی و نماینده اصلاح‌طلب پارلمان، در جلسه علنی پارلمان در اخطاری به اصل ۷۵ قانون اساسی استناد کرد  و در واکنش به نطق محمدمهدی زاهدی نماینده کرمان، گفت: آنچه که آقای زاهدی در نطق خودش مطرح کرد، تعداد قابل توجهی از همکاران را مورد قضاوت غیرمنصفانه قرار داد، آقای زاهدی گفت که” عده‌ای از نمایندگان، دیداری در خلاف منافع ملی با رئیس دولت اصلاحات داشته‌اند”.

وی در پاسخ به زاهدی گفت: خلاف منافع ملی آنجایی انجام شد که با تنگ‌نظری و فتنه‌انگیزی بخشی از سرمایه انسانی کشور را به حاشیه بردیم، خلاف منافع ملی آنجایی بود که رئیس‌جمهوری ‌که هشت سال کشور را اداره کرد، در گوشه و کنار کشور سفر می‌کند و سخنرانی آزاد دارد و تمام مرزهای رسمی کشور را زیر سؤال می‌برد، اما کسی به او معترض نمی‌شود، نه رئیس‌جمهوری که در گوشه‌ای نشسته و جز دعوت به وحدت و رحمت، حرف دیگری ندارد.

در هنگام صحبت‌های وکیلی، حجت‌الاسلام ذوالنور نماینده مردم قم در مجلس نیز با حضور در جایگاه هیئت‌رئیسه، سخنان وکیلی را قطع کرد و با صدای بلندی گفت که “نماینده باید بی‌طرف باشد، شما از دولت طرفداری می‌کنید، خاتمی خون ریخته است.

براساس این گزارش، در جریان درگیری‌های لفظی بین وکیلی و ذوالنور، تعداد زیادی از نمایندگان در جایگاه هیئت‌رئیسه تجمع کردند که منجر به درگیری لفظی بین آنها شد.

بر همین اساس، علی مطهری نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه را به عهده داشت از نمایندگان خواست تا در جایگاه‌شان حضور داشته باشند.

وی اضافه کرد: آقای خاتمی ممنوع‌الملاقات نیستند و ممنوع‌التصویر هستند که خودِ این موضوع هم مبنای قانونی ندارد./دیارمیرزا

این خبر را به اشتراک بگذارید :

مطالب مرتبط