شکوفه های زیتون-معاون حفاظت و بهره برداری شرکت سهامی آب منطقه‌ای گیلان گفت: تا به امروز  ۷۶ درصد از مخزن سد سفیدرود پر از آب است.

مرتضی میرزایی در نهمین جلسه کمیته منابع و مصارف سال آبی ۹۸-۹۷ و برنامه سازگاری با کم آبی استان گیلان که در شرکت آب منطقه‌ای برگزار شد، گفت: حجم فعلی مخزن سد سفیدرود را ۷۷۸ میلیون متر مکعب اعلام کرد و گفت: تا به امروز و در حال حاضر ۷۶ درصد از مخزن سد سفیدرود پر از آب است.

وی اضافه کرد: با تو به پر بودن ۶۳ درصدی مخزن سد شهر بیجار انتظار داریم هیچگونه مشکلی نیز برای تامین آب شرب استان تا پایان سال آبی به وجود نیاید.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت سهامی آب منطقه‌ای گیلان با اشاره به اعلام انجام حدود بیش از ۴۰ درصدی شخم زمستانه شالیزارهای گیلان از سوی سازمان جهاد کشاورزی، تاکید کرد: کشاورزانی که هنوز این مهم را به انجام نرسانده اند برای انجام شخم زمستانه مزارع خود اقدام کنند.

مجتهدی نماینده اداره کل هواشناسی استان گیلان  در ادامه این جلسه گفت : خوشبختانه امسال سال خوبی برای زاگرس بوده و حوضه آبریز سفیدرود بزرگ نیز دارای وضعیت مناسبی است.

وی تصریح کرد: آخرین تصویر پوشش پوشش برف در حوضه آبریز سد سفیدرود در سال جاری عدد ۳۷ هزارکیلومتر مربعی را نشان می‌دهد که عدد بسیار خوبی است.

این خبر را به اشتراک بگذارید :