شکوفه های زیتون– زمان سال تحویل نوروز ۹۸ ساعت ۱ و ۲۸ دقیقه و ۲۷ ثانیه روز ۵ شنبه اول فروردین ماه است. سال تحویل نصف شب است. این ‌که برخی از هموطنان در این ساعت، خواب هستند، جای تعجب ندارد. اما اگر شب سال نو، بیداری را بر خواب ترجیح می‌دهید، شاهد طوفانی از حضور سلبریتی‌های سینما، ورزش و موسیقی در شبکه های ۱ تا ۵ سیما خواهید بود. ویژه برنامه‌های تحویل سال ۹۸ با حضور چهره‌های سرشناس در حال تولید است و از ۱۲ ساعت پیش از سال تحویل روی آنتن خواهد رفت. البته توجه داشته باشید که شاید جزییات و اطلاعات سریال ها و برنامه های نوروزی شبکه های مختلف سیما تا روزهای اول فروردین ماه تغییر کند.


* برنامه های نوروزی شبکه ۱ سیما

ویژه برنامه تحویل سال نو

ویژه برنامه زنده تحویل سال نو شبکه یک سیما که مثل سایر شبکه ها از عصر آخرین چهارشنبه سال ۹۷ روی آنتن می رود، این برنامه هر شب ساعت بیست و سه با حضور علی ضیا، مجری جوان برنامه فرمول یک اجرا خواهد شد. او تهیه کننده این برنامه است. ویژه برنامه تحویل سال شبکه اول سیما از ۲۵ اسفند ماه به صورت زنده روی آنتن خواهد رفت. در این برنامه چهره های مطرح ورزشی، فرهنگی، سینمایی و سیاسی، روبروی علی ضیا خواهند بود.

سریال نوروزی شبکه ۱

شبکه ۱ در نوروز نود و هشت بر خلاف سال های اخیر، سریال پایتخت ندارد و به جای این مجموعه تلویزیونی پر بیننده نوروزی، « سریال نون-خ» را به کارگردانی سعید آقاخانی روی آنتن خواهد داشت تا شب های نوروزی ایرانی در شبکه ملی، با نون-خ همراه باشد. این سریال، داستان طنز و خنده داری دارد و هر شب ساعت ۲۲:۱۵ از شبکه اول سیما پخش خواهد شد. سعید آقاخانی هم به عنوان کارگردان و هم بازیگر نقش اول در سریال حضور دارد.

 

 


*برنامه های نوروزی شبکه ۲ سیما

ویژه برنامه تحویل سال

ویژه برنامه تحویل سال نو شبکه دوم سیما، «روشن ترین شب» با اجرای ژیلا صادقی روی آنتن خواهد رفت. این برنامه از ۱۵ اسفند ۹۷ تا ۱ فروردین ۹۸ پخش می شود و تلاش می کند تا فرهنگ ایران و ایرانی را در قالب سلسله گفتگوها و مستندهای ایران شناسی، در اختیار ایرانگردان نوروزی قرار دهد. دکور ویژه برنامه نوروزی شبکه ۲ سیما را باید یک دکور متفاوت و جذاب دانست که با ایده های خلاقانه ای همراه شده است.

ملیکا زارعی امسال در ایام نوروز، برنامه« کلبه کوهستانی »را در گروه کودک و نوجوان شبکه دوم سیما، روی آنتن خواهد داشت. این مجموعه، ۲ قسمتی بوده که با تهیه کنندگی امید نجیب زاده و ساعت ۹:۳۰ صبح پخش می شود. علاوه بر خاله شادونه،عمو پورنگ (داریوش فرضیایی) هم با برنامه «بالشت ها»، تلاش می کند فضای شادی را در ایام نوروز برای کودکان رقم بزند.

سریال نوروزی شبکه ۲

شبکه دوم سیما در نوروز ۹۸ با مجموعه تلویزیونی «بر سر دوراهی»، مهمان شب های نوروزی ایرانیان، هر شب ساعت ۲۱:۳۰ و پیش از سریال نون-خ شبکه ۱ سیما خواهند شد. حمید گودرزی، هنرپیشه نقش اول این سریال قبلاً گفته بود که بر سر دوراهی، سریال اجتماعی و درامی جوان پسند و جذاب است. او نقش پسر جوان فقیری به نام حامد را ایفا می کند که با فراز و نشیب هایی همراه می شود.

 

 

 


*برنامه های نوروزی شبکه ۳سیما

ویژه برنامه تحویل سال

ویژه برنامه نوروزی شبکه ۳ سیما که در یک دهه اخیر، پر بیننده ترین برنامه نوروزی در میان شبکه های تلویزیونی داخلی و حتی فارسی زبان خارج از کشور است، امسال یا با برنامه سه ستاره احسان علیخانی روی آنتن می رود یا رضا رشیدپور با یک سورپرایز، روبروی دوربین شبکه سه خواهد رفت. هنوز جزئیات قطعی ویژه برنامه نوروزی شبکه ۳ رسانه ای نشده است.

سریال نوروزی شبکه ۳

شبکه ۳ سیما از زمان سال تحویل تا پایان تعطیلات نوروزی قطعاً پربیننده ترین شبکه تلویزیونی است. علتش را هم باید در پخش مستقیم رقابت های فوتبال لیگ برتر ایران و جام باشگاه های اروپا دانست. امسال، دربی هم در تعطیلات نوروزی افتاده و قطعاً کنداکتور این شبکه، خیلی شلوغ خواهد بود.

سریال مُر قانون، به کارگردانی محمد حسین لطیفی و علی نجف زاده، هر شب ساعت ۲۰:۴۵ روی آنتن می رود. این سریال، پانزده قسمت دارد. سلبریتی های این مجموعه تلویزیونی نوروزی هم مرجانه گلچین، هدایت هاشمی، مهران غفوریان، یوسف تیموری، ناهید مسلمی، شیدا خلیق، مهشید ناصری و مهران رجبی است. از ترکیب هنرپیشه های مرد و زن معلوم است که با سریال طنز و جذابی روبرو خواهیم بود. پخش فیلم های سینمایی روزانه شبکه سوم سیما ساعت ۱۹ خواهد بود.


*برنامه نوروزی شبکه ۴ سیما

ویژه برنامه تحویل سال

از کم مخاطب ترین ویژه برنامه های نوروزی در میان شبکه های سیما، برنامه شبکه ۴ است. اما اگر می خواهید شما با دنیای معرفت و فلسفه و تاریخ و فرهنگ و هنر از زبان بزرگان علم و ادب ایران زمین در شب سال نو آشنا شوید، شبکه فرهیختگان را فراموش نکنید.


*برنامه های نوروزی شبکه ۵ سیما

ویژه برنامه تحویل سال

شبکه ۵ سیما در زمان سال تحویل، ویژه برنامه ای را آماده کرده است که از روز دوشنبه آخرین هفته سال ۹۷ روی آنتن خواهد رفت. این برنامه تا روز چهارشنبه، روزانه یک ساعت پخش می شود و شب سال تحویل نیز ۹ ساعت اجرا خواهد داشت. تهیه کنندگی ویژه برنامه نوروزی شبکه پنج سیما در اختیار محمد قنبری قرار گرفته است.

سریال نوروزی شبکه ۵

روابط عمومی شبکه ۵ سیما جزئیاتی از سریال نوروزی این شبکه را رسانه ای نکرده است. اما بعید به نظر می رسد که در نوروز ۹۸ این شبکه، سریال نوروزی داشته باشد. فیلم سینمایی شبکه پنج سیما نیز هر شب ساعت ۲۳ روی آنتن خواهد رفت. شبکه ۵ را باید یکی از خوش سلیقه ترین شبکه های رسانه ملی در انتخاب فیلم های سینمایی خارجی دانست.

این خبر را به اشتراک بگذارید :