شکوفه های زیتون/می‌خواستم بنویسم آقای مناف هاشمی، استاندار گلستان چه وقت مرخصی گرفتن بود؟ چه وقت سفر رفتن بود؟ شما که می‌دانستید اوضاع جوی استان مناسب نیست، چرا عزم فرنگ کردید؟ حالا به هر دلیلی، وقت مناسبی برای نبودن در استان نبود. شما که بهتر از همه می‌دانید استاندار برای یک استان مانند رییس جمهور برای کشور است.

واقعا در نبود شما چه کسی باید حرف آخر را در استان می‌زد؟ آیا مدیریت از راه دور در این شرایط امکان پذیر بود؟

اما او برگشت. مناف هاشمی از سفر فرنگ برگشت و عازم گلستان شد.

می‌خواستم بنویسم، آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا؟ حالا که شهر زیر آب است، چرا؟

واقعا آقای مناف هاشمی وقتی این خبر به شما رسید، چرا زودتر برنگشتید، دیگر چقدر باید استان گلستان زیر آب می‌رفت تا شما عزم وطن می‌کردید. واقعا اگر مشکل شما آنقدر حاد بود که توان برگشت نداشتید از همان آن‌ور آب‌ها استعفا می‌دادید و راه برای حل مشکل باز می‌کردید.

شما در مسیر بازگشت به گلستان گفته بودید:« تصور ما این بود که همه کارها جمع شده بود. ما در بهترین شرایط استانداری را جمع کرده بودیم. با اجازه آقای وزیر یکی دو روز مرخصی گرفته بودیم.» سیل وحشتناک گلستان نشان داد که کارها جمع نشده بود و شما در بهترین شرایط استانداری را جمع نکرده بودید. سیل آمد و گلستان را بغل کرد و شما در سفر بودید.

وقتی یک خانواده به مشکل می‌خورد، اعضای خانواده انتظار دارند، پدر در کنارشان باشد. مردم گلستان هم انتظار داشتند، استاندارشان در کنارشان باشد اما شما به هر دلیل موجه و غیرموجهی در سفر بودید آقای استاندار!

اما اسحاق جهانگیری بعد از بازگشت حکم آقای استاندار را امضا کرد.

می‌خواستم بنویسم چرا دولت و آقای وزیر کشور اینقدر در ماجرای استانداری گلستان تعلل می‌کنند. وضعیت قرمزی برای یک استان اتفاق افتاده و استاندار حضور ندارد. این یعنی این که باید عذر آقای استاندار را خواست و هرچه سریعتر فردی را جایگزین او کرد. در این میان حتی نباید از تقصیر آقای وزیر هم گذشت. گزارش‎‌ها از شرایط باران‌ها به شما رسیده بود و با توجه به مدیریت بحران شما باید حدس می‌زدید که الان زمان مناسبی برای رفتن به سفر نیست.

در اداره‌های کوچک هم وقتی وضعیت آن اداره حساس می‌شود، مرخصی‌ها لغو و همه در حالت آماده باش قرار می‌گیرند و مشخص نیست چرا آقای استاندار در شرایط بحرانی، مرخصی یک ماه می‌گیرند؟

بالاخره در سرزمین عجایب، باید شاهد این چنین رفتارهایی باشیم. فکر می‌کنم مشکل از ماست که هنوز به این مسائل عادت نکرده‌ایم و هر بار شاخی بر روی سرمان سبز می‌شود./مصطفی داننده

این خبر را به اشتراک بگذارید :