شکوفه های زیتون– سیروس محمدی معاون سوادآموزی آموزش و پرورش گیلان در نشست هماهنگی توسعه سوادآموزی زنان و دختران روستایی، گفت: نهضت سوادآموزی برای ریشه کنی بی سوادی، طرح‌ها و برنامه‌های متنوعی در دست اقدام دارد که از جمله این برنامه‌ها، می‌توان به طرح «توسعه سواد زنان و دختران روستایی و عشایری» با هدف گسترش عدالت آموزشی در جامعه اشاره کرد که طبق برنامه ریزی‌های به عمل آمده در ۱۲ استان کشور از جمله گیلان برگزار می‌شود.

معاون سوادآموزی استان گیلان اهداف این طرح را افزایش پوشش تحصیلی زنان و دختران روستایی بازمانده از تحصیل، فراهم کردن زمینه‌های رشد و شکوفایی استعداها و توانمندی‌های زنان و دختران روستایی و توانمندسازی آنان در زمینه مهارت‌های زندگی اجتماعی و فردی، ارتقای کمی و کیفی شاخص‌های دسترسی به منابع و امکانات به ویژه در حوزه آموزش برای زنان و دختران روستایی برشمرد.

فاطمه رفیعی، مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری گیلان در ادامه این  نشست گفت: امروزه مهارت سواد از لازمه‌های زندگی محسوب می‌شود و افراد بدون این مزیت، با مشکلات عدیده‌ای در محیط خانواده و جامعه روبه رو می‌شوند.

وی به نقش زنان در روستاها اشاره کرد و افزود: بانوان روستایی از بازوان اصلی رونق تولید در روستاها بوده و همپای مردان، در حال کار و تلاش برای گذران زندگی هستند.

رفیعی تاکید کرد: با ارتقای سطح سواد در بین زنان روستایی، ما شاهد رشد کیفی زندگی فردی و اجتماعی آنان خواهیم شد.

گفتنی است؛ طبق سهمیه ابلاغی به استان گیلان امسال ۳۰۰ نفر از زنان و دختران روستایی در دوره سوادآموزی شرکت می‌کنند.

این خبر را به اشتراک بگذارید :