شکوفه های زیتون-محمد صالح ضیایی فرماندار رودبار در نشست جنگلهای هیرکانی با تاکید بر حفظ ذخایر ارزشمند مواهب طبیعی گفت: استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد برای مراقبت از جنگلها مؤثر است

وی افزود: بارش های سهمگین و جاری شدن سیلابهای اخیر که خسارتهای جانی و مالی در پی داشته است اهمیت حفاظت و صیانت از جنگلها را صد چندان کرده است.

 فرماندار خاطر نشان کرد: کشور ما که جزء ۱۰ کشور حادثه خیز دنیاست و از ۴۱ نوع بلایای تعریف شده طبیعی ۳۱ مورد مشمول ایران است که ۱۵ مورد آن در استان گیلان رخ می دهد و شهرستان رودبار را هم شامل می شود.

ضیایی گفت: توانمندسازی جوامع محلی و هم افزایی بخشهای دولتی و عمومی با بخش خصوصی و گروه های مردم نهاد برای صیانت و مراقبت و صیانت از جگلها و کاشت درختان و احیاء جنگلها برای کاهش آسیب ناشی از بلایای طبیعی مرتبط با تخریب جنگلها را کاهش می دهد.

وی تصریح کرد: باید قدر مواهب طبیعی خصوصاً جنگلها را که به عنوان یکی از بزرگترین نعمتهای حیات بخش به رود بار ارزانی شده است بیش از پیش بدانیم.


محمد اسماعیل حبیبی معاون هماهنگی امور عمرانی فرماندار رودبار گفت: تمام دستگاهها و ادارات مرتبط باید از ظرفیت بوم گردی برای ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی به صورت میدانی و عملی در صحنه باشند و هیچ قصوری در این زمینه پذیرفتنی نیست.

حبیبی افزود: مردم باید از شور و شور این طرح برای معیشت و اقتصاد خانواده بهره مند شوند و بخشداران و دهیاران باید برای گسترش این طرح و معرفی آن به مردم تمام سعی و تلاش خود را داشته باشند.

وی گفت: دستگاههایی که در این زمینه کوتاهی داشته باشند باید هرچه زودتر به مسیر توسعه و رونق این طرح برگردند  و در سال رونق تولید که شعار و دستور رهبر معظم انقلاب است در بین اقشار مردم جایگاه و نمود خود را به نحو احسن داشته باشد./ رودبار گیلان

این خبر را به اشتراک بگذارید :