شکوفه های زیتون– فیاض زاهد جزئیاتی از جلسه شب گذشته روحانی با فعالان سیاسی را بازگو کرد.

فیاض زاهد فعال سیاسی اصلاح‌طلب درباره جزئیات جلسه شب گذشته حجت‌الاسلام روحانی با فعالان سیاسی اظهار داشت: در این جلسه آقای حدادعادل، خانم ساعی نماینده تبریز، الیاس حضرتی، شکوری‌راد، آقای شیخ قدرت علیخانی، آقای توکلی و مصباحی‌مقدم و بنده صحبت‌هایی انجام دادیم.روحانی در دیدار با جمعی از فعالان سیاسی: فشار دشمنان، یک جنگ تمام عیار و بی سابقه است
وی افزود: محور صحبت‌های انجام شده این بود که ما در شرایطی هستیم که نیازمند استفاده از ظرفیت‌های ملی هستیم و اکنون موضوع, موضوع دولت نیست و برخی هنوز از فضای رقابت‌های انتخاباتی خارج نشدند و نیازمند این هستیم که از ظرفیت‌ها در مقابله با فشارهای بین‌المللی استفاده کنیم.

زاهد با اشاره به اینکه برخی دوستان از جمله آقای حدادعادل، نگرانی‌هایی در مورد فضای مجازی داشتند خاطرنشان کرد: آقای توکلی درباره رشد افسار گسیخته نقدینگی مسائلی را مطرح کردند. آقای شکوری‌راد نیز از فشار برخی نهادها به فعالان سیاسی و گروه‌ها گلایه‌هایی را مطرح کرد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب ادامه داد: بنده نیز پیش‌بینی‌ام این بود ترامپ در دوره بعدی هم رئیس‌جمهور‌ آمریکا خواهد بود لذا هرگونه سیاست‌گذاری باید مبتنی بر این واقعیت قرار بگیرد و اگر هم زمان می‌خریم باید با منطقی همراه باشد و از ظرفیت‌های موجود استفاده شود و مدل مذاکرات مرحوم حافظ اسد را مثال زدم که به توافق خاصی منجر نشد اما دستاوردش ثبات و بالانس در خاورمیانه بود.

وی خاطرنشان کرد: در این دیدار رئیس‌جمهور هم دغدغه‌های خودش را داشت و نیاز به همدلی و مودت و دوستی و کار مشترک بین همه جریانات را مطرح کردند. یکی از دوستان هم درباره انتخابات مجلس نکاتی را گفتند و اینکه با رفتارهای صحیح و جذب بزرگان سیاسی جناح‌های مختلف می‌توان زمینه مشارکت را گسترش داد. رئیس‌جمهور هم برخی شرایط فعلی کشور را تشریح کرد که مجاز به توضیح همه آنها نیستم.

زاهد در پایان گفت: این ضیافت جلسه مفید و خوبی بود و افراد جناح‌های مختلف دقایقی هم بعد از ضیافت کنار یکدیگر افطار و گفتگو کردند.

 دیارمیرزا

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :