شکوفه های زیتون– نماینده رودبار در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به ظرفیت هایی که در شهرستان رودبار وجود دارد باید از پتانسیل جهاددانشگاهی استان در راستای توسعه شهرستان بهره مند شویم.

منوچهر جمالی در حاشیه دیدار با رئیس سازمان جهاد دانشگاهی استان گیلان اظهار کرد: با توجه به ظرفیت هایی که در شهرستان رودبار وجود دارد به همراه شورای شهر رستم آباد دیداری با رئیس جهاد دانشگاهی استان داشتیم تا از پتانسیل این نهاد در حوزه های علمی، پژوهشی و آموزشی برای توسعه شهرستان بهره مند شویم.

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به طرح آمایش سرزمین و همچنین خواسته ها و اهداف جهاد دانشگاهی به دنبال این هستیم تا در شهرستان فضایی را ایجاد کنیم که به صورت جدی تر در بخش توسعه پژوهشی و آموزشی ورود کنیم.

جمالی با اشاره به ظرفیت های موجود در شهرستان رودبار، تصریح کرد: تولید انرژی برق، وجود نیروگاه های برقابی، تنوع اقلیمی، وجود سه سد برای تامین آب شرب و کشاورزی استان و یک سد در حال ساخت با ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی، محصول استراتژیک زیتون، مراتع فراوان برای کشت گیاهان دارویی، معادل شن و ماسه و خاک، سبقه تاریخی و باستان شناسی نظیر جام مارلیک از جمله ظرفیت های موجود در شهرستان رودبار هستند که با برنامه ریزی صحیح می تواند توسعه استان را رقم بزند.

وی با تاکید بر اینکه توسعه با تکیه بر سرمایه انسانی محقق می شود، ادامه داد: با توجه به توانمندی شهرستان رودبار در حوزه های مختلف می توانیم با تکیه بر طرح آمایش سرزمین از ظرفیت جهاددانشگاهی استان در جهت توسعه برخوردار شویم و در این راستا فضاهای فیزیکی و زمین مورد نیاز هم در دسترس قرار می گیرد./ایسنا

این خبر را به اشتراک بگذارید :