شکوفه های زیتون– محمد‌رضا محمدی رئیس پلیس راهور گیلان در حاشیه برگزاری همایش ارتقاء ایمنی موتورسواران كه در بخش پره‌سر رضوانشهر با حضور مسئولان شهرستانی برگزار شد، اظهار کرد: به منظور ارتقاء سطح ایمنی موتوسواران در استان گیلان و با توجه به شمار جان باختگان این وسیله نقلیه، آموزش راكبان موتورسیكلت در دستور كار پلیس قرار گرفته است.

این مقام انتظامی با اشاره به اینكه استفاده از موتورسیكلت بدون كلاه‌ایمنی بسیار خطرناک آفرین است، افزود: متاسفانه علت فوت اكثر جانباختگان تصادفات موتورسیكلت ضربه به سر بوده است.

وی بیان کرد: عدم رعایت نکات ایمنی در هنگام رانندگی با موتورسیكلت موجب شده است بیش از ۳۰ درصد از جانباختگان حوادث رانندگی مربوط به موتورسواران باشد.

سرهنگ محمدی تصریح كرد: پلیس در كنار اقدامات قانونی در برخورد با تخلفات موتورسواران برنامه‌های متعدد و متمركز آموزشی را برای ارتقاء دانش ترافیكی كاربران این وسیله نقلیه مورد توجه قرار داده است و با كمك سایر دستگاه‌های مسئول در این بخش ضمن آموزش و ارائه نكات ایمنی، كلاه‌ایمنی نیز در اختیار موتورسواران قرار می‌ ‎ دهد .

رئیس پلیس راهور استان گیلان خاطرنشان كرد: پلیس راهور استان تلاش دارد در سال ۹۸ با فرهنگ‌سازی، برگزاری همایش‌ها و كلاس‌های آموزشی برای رانندگان و خصوصا راكبان موتورسیكلت تلفات حوادث رانندگی را كاهش دهد.

گفتنی است؛ در پایان مراسم ارتقاء ایمنی موتورسیكلت در بخش پره‌سر رضوانشهر ۵۰ عدد كلاه‌ایمنی به راكبان موتورسیكلت اهدا شد.

این خبر را به اشتراک بگذارید :