شکوفه های زیتون– محمدصالح ضیائی فرماندار شهرستان رودبار در ضیافت افطاری که در مجتمع گردشگری مامان خورشید در منطقه کندلات با حضور معاونین، بخشداران، رئیس اداره گردشگری و میراث فرهنگی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از خبرنگاران شهرستان رودبار برگزار شد ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات و تبریک به مناسبت هفته میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت:

خبرنگاران و مهندسین دو قشر ظریف و حساس جامعه هستند که آستانه تحمل بسیاری دارند، توجه و علاقه بنده به این دو قشر غیرقابل کتمان است. وی در ادامه از مردم درخواست نقد دولت و مسئولین شهرستان را داشت و افزود: منظور از نقد، نقدی همدلانه و سازنده است نه شکننده، نقدی که بتوانیم در راستای حل آن به دنبال راه کار باشیم تا بتوانیم مشکلی حل کنیم و گره ای از کار بگشاییم. وی ادامه داد: نکته قابل ذکر دیگر توجه تعامل ادارات و مدیران شهرستان با خبرنگاران است، تمام مدیران ادارات ملزم همکاری با آنها هستند. وی با تاکید بر اینکه درب ادارات همیشه به روی مردم و مراجعین باز است افزود: این درب به روی خبرنگاران بازتر می باشد، مدیران شهرستانی موظف هستند اخبار و عملکرد اداره خود را در اختیار خبرنگاران قرار دهند و اگر مدیری در این زمینه قصور کند جایگاهی در شهرستان نخواهد داشت.

ضیائی عنوان کرد: در مقابل، خبرنگاران هم مسئولند تا عملکرد دولت را رسانه ای کنند و به گوش مردم برسانند. پس همه در مقابل یکدیگر باید همکاری لازم را داشته باشیم. وی تصریح کرد: بخشی از نمره ارزشیابی و ارزیابی عملکرد مدیران را برای تعامل آنها با خبرنگاران قرار خواهم داد و اسفندماه از شما اصحاب رسانه نمره مدیران را اخذ خواهم نمود و طبق آن بخشی از نمره ارزشیابی مدیران شهرستان را خواهم داد

نماینده عالی دولت تدبیر و امید در گوشه ای از سخنان خود بیان داشت: توجه به معیشت خبرنگاران باید در دستور کار ما قرار گیرد اما بهتر است محوریت کار با نماینده ای که از بین این جمعیت انتخاب می شود باشد تا راهکارهای معیشتی که در راس آنها بیمه است صورت گیرد و پیشنهاد دارم تا جلسه ای با مدیرکل ارشاد، فرماندار و خبرنگاران برگزار شود. وی ضمن بازگو کردن کمبود حضور مدیرکل ارشاد در شهرستان اظهار داشت: ایشان باید توجه و نگاه مثبت و مفید بیشتری به شهرستان داشته باشند و از شما می خواهم که صدای ما را به ایشان برسانید تا تعاملات بیشتری با مدیران و اهالی شهرستان رودبار داشته باشند.

فرماندار در ادامه به معرفی طرح سایت موزه مارلیک در شهرستان رودبار پرداخت و بیان داشت: این طرح با توجه به اعتبار دو میلیارد تومانی دولت و برنامه ریزی صورت گرفته در زمان سفر ریاست جمهوری به استان و حمایت خبرنگاران می تواند به برندی جهانی تبدیل شود، اکنون مجموعه ای با چنین وسعت و ظرفیتی داریم که شناخته شده نیست و فاز اول راه اندازی آن در روستای نصفی شهرستان رودبار با سنگ فرش مسیر و حفاظ محوطه و راه ارتباطی آغاز و اجرایی خواهد شد و نکاتی از جمله حضور افراد یگان حفاظت میراث فرهنگی، احداث سرویس بهداشتی و آلاچیق و نصب پنج تابلو در ورودی و خروجی استان برای معرفی این مکان در مراحل بعد در نظر گرفته شده است.

وی با تشکر از افرادی که اخبار این نهاد را در فضای مجازی انتشار می دهند افزود: دست یاری به سمت همگان دراز می کنیم و تقاضای همکاری از عموم را داریم یعنی اگر مشکلی از جمله مشکلات آب، گاز و… در روستایی صورت گرفت مردم در فضای مجازی اطلاع رسانی کنند تا ما مطلع شویم و در صدد حل آن برآییم.

فرماندار ادامه داد: برنامه های کوتاه مدت و میان مدت شهرستان رودبار را در قالب شش فصل که اکثر آنها جنبه اجرایی، بخشی مدیریتی و قابل حل و بخشی هم در زمینه اعتبارات بودند را طراحی کرده ام و امید است در سال کنونی که با نامگذاری رهبر معظم انقلاب با نام رونق تولید شناخته می شود بتوانیم از ظرفیت های شهرستان رودبار استفاده کنیم.

وی در انتها با تاکید بر برنامه محور بودن مدیران شهرستان رودبار و لزوم ادامه این روش کاری و همچنین برگزاری نشست خبری با اصحاب رسانه در فاصله ۴۰ روزه و تشکر از حاضرین و به سخنان خود خاتمه داد.

این خبر را به اشتراک بگذارید :