شکوفه های زیتون– کامران میرزایی رئیس کمیسیون عمران شورای شهر رودبار در گفتگوی اختصاصی با شکوفه های زیتون با تشریح عملکرد این شورا گفت: از روزی که با لطف و اعتماد مردم اعضای شورای شهر رودبار انتخاب شدند، با تمام توان و تلاش خود سعی در تحقق مطالبات مردمی داشته ایم. وی با اشاره به خواسته های بحق مردم در خصوص رفع مشکلات و همچنین مطالبات جدی آنها در خصوص بحث عبور آزادراه از سطح شهر رودبار گفت: همانطور که می دانیم عبور آزادراه از سطح شهرستان علاوه بر تمامی نکات مثبتی که به همراه خود داشت، متاسفانه برای مردم شهرهای لوشان، منجیل، رودبار و رستم آباد مشکلاتی را ایجاد نمود که در فرصت مناسب می شد از وقوع آن پیشگیری می نمود. میرزایی تصریح کرد: بطور مثال یکی از مهمترین دغدغه های مردم شهر منجیل مشکلات رمپ ورود و خروج آزادراه می باشد که در گذشته امکان پیش بینی این مشکل و به حداقل رساندن آن وجود داشت.

نائب رئیس شورای شهر رودبار با بیان اینکه پس از وقفه طولانی اینک عملیات ساخت ۸ کیلومتر باقیمانده آزادراه قزوین-رشت در محدوده شهر رودبار با اعتبار ۴۰۰ میلیاردی آغاز شده است اظهار داشت: در جلسات متعددی که با شرکت پیمانکار با حضور مسئولین برگزار گردیده، متاسفانه هیچگونه طرح و برنامه ای برای ساخت رمپ ورود و خروج برای شهر رودبار در لاین قزوین-رشت دیده نشده است.

مهندس میرزایی با ابراز نگرانی از نبود طرحی برای ساخت رمپ ورودی به شهر رودبار در ۸ کیلومتر باقی مانده مسیر منجیل به رودبار اظهار کرد: انتظار مردم ولایی‌ و انقلابی رودبار برای بهره برداری از آزادراه، دیده شدن و احداث رمپ ورودی به داخل شهر رودبار است. وی تاکید نمود: نباید در ساخت آزادراه با احداث تونل، شهر رودبار نادیده گرفته شود و با ساخت رمپ ورودی در لاین قزوین – رشت می توان نگرانی مردم را نسبت به این موضوع کاهش داد.

وی ادامه داد: رودبار به عنوان مرکز شهرستان، نیازمند رمپ در آزادراه در ابتدای شهر از مسیر منجیل به رودبار می باشد و مسافرین در صورت تردد با وسایل نقلیه عمومی نظیر اتوبوس برای پیاده شدن در شهر رودبار با طراحی و نقشه موجود به مشکل برخواهند خورد. میرزایی تاکید نمود: هم اکنون مسئولین باید با دوراندیشی نسبت به این موضوع چاره ای بیاندیشند و در ساخت آزادراه مطالبات و خواسته های مردمی را پیگیری و در آن ترتیب اثر دهند.

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر رودبار در ادامه طی سخنانی با تشریح ظرفیت های موجود در سطح شهر رودبار گفت: می‌توان با استفاده از نیروهای متخصص و متعهد فراوانی که در شهر رودبار وجود دارد، به مقابله با کاستی‌ها و کمبودهای موجود شتافت و با بهره‌گیری از منابع طبیعی و ظرفیت های بالقوه شهرستان رودبار بهره لازم را در راستای توسعه و پیشرفت شهر برد و با بهره گیری از توانمندی های نیروی انسانی کار بلد، آینده‌ای پراُمید برای شهر رودبار رقم زد.

مهندس کامران میرزایی با بیان اینکه شهرستان رودبار ورودی استان و آبروی گیلان می باشد اظهار داشت: این شهرستان نیازمند توجه بیشتر و حمایت های لازم می باشد تا مسافرین با موهبت های الهی آن از جمله جنگل، رودخانه، کوه ها، دشت ها، مناظر طبیعی و دیدنی، اماکن تاریخی، مذهبی و … آشنا شوند.

عضو شورای شهر رودبار با تشریح تاثیرات گردشگری در رونق اقتصادی، توسعه و پیشرفت شهرستان گفت: انتظار مردم رودبار از استاندار گیلان این است که چرخ توسعه و پیشرفت در این شهر را شتاب بیشتری دهند و با اتخاذ تصمیمات راهبردی و صحیح از مهاجرت‌های بی‌رویه جلوگیری کنند.

میرزایی با بیان اینکه عدم وجود اشتغال در شهرستان و همچنین کم توجهی به مطالبات و خواسته های مردم به خصوص جوانان سبب مهاجرت مردم از روستاها و شهرهای شهرستان به دیگر استان ها شده است، گفت: به کرات شاهد مهاجرت مردمان این شهرستان به خصوص در سنین جوانی به سایر استان ها هستیم، در واقع اکنون شهرستان رودبار نیروهای جوان محدودی دارد که اگر به فراهم کردن امکانات اولیه، اشتغال و فضایی جهت تفریح آنها توجه و اهمیت داده نشود با مهاجرت آنها از شهرستان مواجه خواهیم شد که این موضوع به صلاح آینده شهرستان نیست. وی با بیان اینکه می توان در شهرستان برای جوانان در زمینه گردشگری و اشتغال با اعطای تسهیلات ارزان قیمت درصدد ایجاد اشتغال بود گفت: شغل و امکانات رفاهی و تفریحی مناسب از مهمترین خواسته های جوانان در شهرستان است که فراهم نبودن آن دلیل اصلی خالی شدن روستاها از سکنه و مهاجرت جوانان از شهرها به سایر استان ها می باشد.

وی با بیان اینکه غافل شدن از ظرفیت گردشگری سبب عبور مسافران از شهرستان و ناآشنا ماندن جاذبه های گردشگری می شود گفت: تامین زیرساخت‌ها در شهر رودبار بویژه راه‌های مواصلاتی با عنایت به اینکه این شهر قطب برند زیتون کشور است، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

میرزایی بیان داشت: اتفاق خوبی با تکمیل راه آهن در رودبار رخ خواهد داد زیرا لازمه پیشرفت هر شهری وجود آزادراه، راه آهن، فرودگاه و … می باشد که شهر رودبار با عبور آزادراه و راه آهن از محاسن آن بهره مند خواهد شد اما متاسفانه در حین ساخت راه آهن در شهر رودبار آسیب های بسیاری به ساختمان های شهروندان و زیرساخت های مدیریت شهری در جاده گلدیان، شهرک مادر،محله کلشتر و ویایه وارد شده است که توسط پیمانکار هیچ گونه اقدامی برای جبران خسارت به مردم انجام نگرفته و ما همچنان پیگیر مطالبات شهروندان هستیم که با بی توجهی مسئولین مربوطه مواجه ایم. وی با تاکید بر اینکه در ساخت راه آهن قزوین رشت آسیب های جدی به زیرساخت های شهر وارد شده است خاطر نشان کرد: عبور ماشین آلات راهسازی از سطح جاده و خیابان های سطح شهر و همچنین انفجارهایی که در حین عملیات راهسازی برای پیشرفت کار صورت می گرفت سبب وارد شدن خسارات زیادی به منازل مسکونی و همچنین آسفالت سطح شهر، لوله های خطوط انتقال آب شرب و . . . گردیده است. میرزایی تاکید نمود: در سالهای گذشته مدیران شرکت پیمانکار به مسئولین وعده جبران خسارت و رفع مشکلات بوجود آمده ناشی از اجرای عملیات راهسازی در پایان پروژه را داده بودند اما متاسفانه این شرکت به وعده خود در این زمینه عمل نکرده است. مهندس کامران میرزایی با اشاره به بدهی بالای شرکت راه آهن به شهرداری رودبار خاطرنشان کرد: این شرکت علاوه بر عدم پایبندی به تعهدات خود نسبت به جبران خسارات بوجود آمده ناشی از ساخت راه آهن در شهر رودبار متاسفانه از پرداخت بدهی دو میلیاردی خود به شهرداری رودبار نیز امتناع می کند. وی افزود: مسئولین ارشد شهرستان و استان باید نسبت به این تعهدات مالی و بی توجهی شرکت راه آهن در پرداخت بدهی واکنش نشان دهند و پیگیر موضوع باشند.

نائب رئیس شورای شهر رودبار با اشاره به عدم تخصیص بودجه به شهرداری ها از سوی دولت اظهار داشت: با توجه به قطع شدن بودجه ای که از سوی دولت برای شهرداری های کشور واریز می شد و همچنین با در نظر گیری شرایط اقتصادی کشور و تنگناهای مالی که این روزها شهرداری ها با آن دست و پنجه نرم می کنند انتظار می رود در پرداخت مطالبات و بدهی های دولتی و شرکت های وابسته دقت نظر بیشتری صورت گیرد.

میرزایی در ادامه سخنان خود بیان داشت: روحانی شهید سید یونس حسینی رودباری، نخستین شهید انقلاب اسلامی الگویی برای تمامی نسل هاست و حقوق و خواسته های به حق مردم در محله این شهید بزرگوار از سوی پیمانکار راه آهن نادیده گرفته می شود که از استاندار گیلان تقاضا داریم با رسیدگی مناسب و قاطع خود حامی حقوق مردمی شود که چشم انتظار خسارت های خانه های خود هستند.

حمید شفایی

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :