تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ | ۰۹:۵۶ ق.ظ
وظایف سنگین بهزیستی تنها برعهده این مجموعه نیست
ارسلان زارع معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان گفت: وظایف سنگین بهزیستی تنها بر عهده این مجموعه نیست بلکه نیازمند مشارکت است.

شکوفه های زیتون– ارسلان زارع عصر سه شنبه در مراسم معارفه مدیرکل جدید بهزیستی استان گیلان در رشت افزود: مناسب سازی در روستاها و شهرها، قطعاً به همکاری همه دهیارهای و شهرداری ها نیاز دارد و تحقق این مهم مشارکت همه سازمان ها را می طلبد.

وی در ادامه سخنانش بیان داشت: مهمترین و محوری ترین شاخص های توسعه یافتگی هر جامعه در کشور شاخص های انسانی و اجتماعی آن جامعه است و به لحاظ ساختاری، مدیریتی و اداری هر کشوری که متناسب با سند بالادستی توسعه خود، برنامه ریزی های لازم را انجام داده و تدابیر خوبی به لحاظ رویکرد اجرا تدوین کرده باشد، می تواند در تحقق برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت خود موفق باشد.

معاون استاندار گیلان خاطر نشان کرد: به همین جهت در نظام جمهوری اسلامی بر پایه قانون اساسی و متناسب با قوانین مدنی کشور که بر اساس شرع مقدس اسلامی و تکریم انسانی بنا نهاده شده، رسالتی بس عظیم برای سازمان بهزیستی تدوین شده است.

وی اضافه کرد: سازمان بهزیستی به ویژه در دولت تدبیر و امید، بر اساس شناخت آسیب ها، وظایف و اتخاذ تصمیمات اجرایی بر مبنای نگاه کارشناسی و علمی کوشش می کند تا در همه حوزه های پیشگیری، توانبخشی، مشارکت های اجتماعی و مردمی به بهترین شکل ممکن، عمل کند.

زارع خاطر نشان کرد: سازمان بهزیستی نه تنها وظیفه دارد به افراد تحت پوشش خود توانبخشی و توانمندی ارائه دهد بلکه بایستی با بهره گیری از ظرفیت های سازمان های مردم نهاد در راستای رسالت خود موفق باشد.

وی در بخش دیگری از سخنانش بیان داشت: در سال های اخیر به واسطه پیچیدگی های اجتماعی که وجود داشته، آسیب های اجتماعی در همه کشورها از جمله در کشور ما نگران کننده است؛ این موضوع مورد توجه رهبری، رئیس جمهوری و وزارت کشورست به همین دلیل سازمان اجتماعی کشور تشکیل شده و این مهم در استان ها پی گیری می شود.

وی با تاکید بر ضرورت توجه به رضایتمندی افراد تحت پوشش بهزیستی در گیلان اظهار داشت: لزوم توجه به عدالت حمایتی و تکریم ارباب رجوع افراد تحت پوشش بهزیستی و خانواده های آنها، بایستی مورد توجه قرار گیرد که البته همواره مورد اهتمام بوده است.

مراسم تکریم و معارفه مدیران قدیم و جدید بهزیستی استان گیلان عصر روز سه شنبه با حضور وحید قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور در رشت برگزار شد.

در این مراسم ضمن تقدیر از محمدرضا پارسی مدیرکل سابق بهزیستی گیلان، حسین نحوی نژاد به عنوان مدیرکل جدید معرفی شد./ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار