شکوفه های زیتون– مراسم تجلیل از والیبالیست قهرمان رودباری روز سه شنبه هشتم مردادماه ۱۳۹۸ در فرمانداری شهرستان رودبار، با حضور ضیائی فرماندار، پورعلی معاونت سیاسی اجتماعی، بازیار رئیس اداره ورزش، غلامی رئیس هیات والیبال، خانواده جلوه که اصالتی خاصکولی دارند و جمعی از والیبالیست ها و پیشکسوتان والیبال رودبار برگزار شد.

در این مراسم محمدصالح ضیائی فرماندار رودبار از مهدی جلوه قاضیانی والیبالیست رودباری تیم ملی جوانان کشور تجلیل کرد. وی گفت: کسب نخستین قهرمانی تیم ملی والیبال جوانان جمهوری اسلامی ایران، بالندگی عظیم دیگری را در عرصه ورزش کشور رقم زد. ضیایی افزود: آنچه که سبب افتخار برای شهرستان قهرمان پرور رودبار است، حضور فرزند برومند و شایسته شهرستان رودبار در تیم ملی والیبال جوانان است که به شایستگی در این رقابتها درخشید. فرماندار با تبریک قهرمانی تیم ملی والیبال جوانان جمهوری اسلامی ایران به جامعه ورزش و به ویژه رودباری ها گفت: امیدوارم در سایر میادین و آوردگاه های ورزشی، تداوم افتخار آفرینی های فرزندان عزیز این شهرستان را شاهد باشیم. در حاشیه این مراسم به سراغ مهدی جلوه قاضیانی والیبالیست ۱۸ ساله رودباری که اصالتی از روستای خاصکول دارد، رفتیم که ماحصل آن را از نظر خواهید گذراند. با ما همراه باشید.

مهدی جلوه در گفتگو با ما اظهار داشت: قریب به هفت سال است که والیبال بازی می کنم و در مسابقات بسیاری در سطح کشور، آسیا و جهان شرکت کرده و مدال های متعددی در رده سنی نوجوانان و جوانان، قهرمانی آسیا در رده سنی جوانان و نایب قهرمانی بزرگسالان آسیا کسب کرده ام. جلوه با اشاره به علاقه شدید دیگر اعضای خانواده به والیبال خاطر نشان کرد: پنجمین نفر در خانواده بودم که با توجه به استعداد و علاقه ام وارد دنیای حرفه ای والیبال شدم و توانستم پیشرفت خوبی داشته باشم و به مرور زمان مهارت هایم را بهبود ببخشم. مهدی جلوه با بیان اینکه رشته والیبال، از دیدگاه من ورزشی جذاب است گفت: والیبالیست بودن دیگر اعضای خانواده ام در انتخابم بی تاثیر نبود و دیدن مهارت آنها مرا در ورود به این ورزش سوق داد به همین سبب توانستم علاقه خود را با استعدادم وفق دهم و زمینه های پیشرفت را برای خود محیا کنم. این والیبالیست جوان رودباری تصریح کرد: مشوق اصلی من در وهله اول علاقه ام به والیبال بود اما نمی توانم به سادگی از تلاش و حمایت های پدرم بگذرم چراکه او الگو و مسبب آشنایی من با والیبال بود. وی فینال مسابقات والیبال جوانان جهان ۲۰۱۹ را به مانند بازی های لیگ جهانی توصیف کرد و درباره وضعیت ورزشی کشور بیان نمود: امروزه کشورمان پیشرفت های خوبی در حوزه ورزشی و در عرصه ملی دارد و این موفقیت ها در ورزش والیبال نیز مشهود است. وی در ادامه با بیان اینکه شهرستان رودبار به واسطه داشتن ورزشکاران موفق، خودنمایی می کند عنوان نمود: باعث خوشحالی و افتخار است که شاهد رشد ورزش سرزمین صلح و دوستی، که متعلق به آن هستم و زادگاه اجدادی خاندان جلوه است باشم و امیدوارم با حمایت های بیش از پیش مسئولین، این موفقیت ها گسترش یابد.

وی زمین، تور، توپ و شرایط مکانی مناسب را از احتیاجات این ورزش دانست و افزود: نباید علاقمندان به علت نبود امکانات متحمل سختی و تمرین در شرایط دشوار شوند، والیبال رشته پر هزینه ای نیست و تهیه امکانات اولیه با کمترین هزینه میسر می گردد، پس نباید نوجوانی به علت نبود این امکانات ساده از علاقه خود صرف نظر کند و استعدادش متوقف شود. جلوه قاضیانی خطاب به نونهالان و نوجونانی که می خواهند روزی در این مسیر قدم بگذارند گفت: رسیدن به هر مدارج و موفقیتی تنها با تلاش ممکن می شود و هیچگاه کوششی بی نتیجه نمی ماند. پس نباید از آینده ترسید و باید به این باور رسید که روزهای خوب در راه است با این تصور حتی تمام غیر ممکن ها هم ممکن می شود و هیچ رویایی دست نیافتنی نخواهد ماند.

مهدی جلوه با بیان اینکه پدرش نیز والیبالیست بوده افزود: پدرم برای انتخاب رشته ورزشی والیبال هیچگاه اصرار نکرد اما پس از ورودم به آن همیشه پشتوانه خوبی برای من بود. جلوه حضور در مسابقات المپیک را از جدی ترین اهدافش در مسیر ورزشی قلمداد کرد و ادامه داد: هدف پیش روی تمام ورزشکاران شرکت در المپیک ۲۰۲۰ است زیرا لحظات به یاد ماندنی و تجربیات تازه ای را در طول دوره ورزشی یک ورزشکار رقم خواهد زد. من هم برای نتیجه گرفتن در بازی های المپیک تلاش بسیار می کنم چرا که هدف هیچ ورزشکاری به خصوص والیبالیست ها کوتاه و محدود نیست لذا کوشش می کنم تا به بالاترین جایگاه خود برسم و آنچه که به نظرم لایقش هستم را به دست بیاورم. وی همچنین به تلاش های تیم ملی والیبال در تمامی رده های سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان گریزی زد و عنوان نمود: مربیان برای موفقیت های روز افزون تیم ملی و ورزشکاران تمام شرایط را محیا می کنند و خالصانه زحمت می کشند تا والیبال ایران روز به روز پیشرفت بهتری داشته باشد همچنین برنامه ریزی برای کسب مدال در المپیک از دیگر برنامه های تیم ملی می باشد.

این والیبالیست جوان در ادامه خاطر نشان کرد: نمی توان گفت زندگی سخت یا آسان است زیرا انسان طبق شرایطی که برای خود فراهم کرده است می تواند زندگی را پیش ببرد و آن را زیبا یا سرشار از مشکلات کند، باید به این نکته توجه داشت که هیچگاه شرایط آسان و بر وفق مراد نیست و هر برهه از زندگی چالش های خاص خود را دارد. پس نباید در لحظات سخت نااُمید شد و کنار کشید، در این زمان است که یک فرد می تواند اراده و استقامت خود را بروز و حتی در دشوارترین شرایط ممکن به هدفش برسد. از مسئولین شهری و استانی تقاضا دارم به تمامی رشته های ورزشی نگاهی ویژه داشته باشند، اکثر نوجوانان و نونهالان استعدادی ورزشی درون خود دارند که نیازمند شناسایی و پرورش است. در صورت محیا بودن امکانات می توانند پیشرفت کنند زیرا اگر شهرستانی همچون رودبار با امکانات محدود توانسته تا این اندازه قهرمان پروری کند یقیناً با وجود امکانات بسیار می تواند موفقیت های چشمگیر تر و جامع تری داشته باشد. مسئولین باید حامی ورزشکاران بوده و شور و اشتیاق بسیاری در وجودشان ایجاد کنند.

وی عنوان نمود: هنگامی که در رده سنی نوجوانان، قهرمان جهان شدیم حس رضایت و خوشحالی وصف ناشدنی در چشمان پدر و مادرم دیدم که بهترین خاطره را برایم تداعی کرد از آن پس برای ادامه مسیر حرفه ای مصمم تر شدم و تصمیم گرفتم با کسب مقامات مختلف، گوشه ای از زحمات آنها را جبران و شادی را به آنها هدیه کنم. مهدی جلوه همچنین ناخوشایند ترین اتفاق برای یک ورزشکار را مصدومیت دانست و گفت: متاسفانه من با این اتفاق ناگوار رو به رو شدم، مصدومیتم در سال اول لیگ یکی از بدترین خاطراتم در مسیر ورزشی بود که سبب وقفه کاری و استراحت چند ماهه شد اما به لطف خدا مصدومیت پیش آمده نقطه پایان دوره ورزشی من نبود و گذر زمان شرایط را مساعد کرد و توانستم به تمریناتم ادامه دهم و به نقطه اوج خود باز گردم همچنین امیدوارم موفقیتم در این مسیر فزونی یابد و در کنار دیگر افراد تیم، قهرمانی های متعددی را برای تیم ملی والیبال به ارمغان بیاوریم. وی از حمایت های خانواده خود گفت و بیان داشت: آنها همیشه به من حق انتخاب داده و در تمام تصمیم گیری ها حمایتم می کنند، بسیار خوشحالم که مانع رسیدن به اهدافم نیستند زیرا ممکن است برخی خانواده ها معتقد باشند تحصیل اهمیت بیشتری داشته و از شرکت فرزندشان در کلاس های متفرقه خودداری کنند اما این مهم برای من شرایط متفاوتی دارد و در کنار ورزش به تحصیل می پردازم، همیشه حد و مرز این دو را رعایت می کنم و از زمان درس و تحصیلم برای ورزش استفاده نمی کنم. وی در انتها از مردم شهرستان رودبار که مشتاقانه از ورزشکاران حمایت می کنند تشکر کرد و افزود: امید است با گذشت زمان شرایط را برای خود بهتر کنیم مردم همیشه در شرایط نابسامان به ورزشکاران امید می دهند و طراوت را به تمرینات و ورزش ما باز می گردانند. امیدوارم تمام ورزشکاران پیشرفتی پر انگیزه و چشمگیرتر داشته باشند در پایان آرزوی سربلندی برای ملت ایران دارم.

این خبر را به اشتراک بگذارید :