شکوفه های زیتون– منوچهر جمالی با بیان اینکه در سال‌های اخیر اعتبارات خوبی برای اجرای طرح‌های آب ‌شرب روستایی شهرستان رودبار اختصاص یافته است اظهار داشت: سهم اعتبارات شهرستان رودبار در سال ۹۸ برای اجرای این طرح‌ها از محل صندوق توسعه ملی احتمالاً به ۶ میلیارد تومان افزایش می‌یابد.

نماینده مردم رودبار در مجلس اعتبارات سال ۹۵ از محل صندوق توسعه ملی برای اجرای پروژه‌های آب‌رسانی روستایی را حدود یک میلیارد و ‌۸۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و افزود: در سال ۹۶ و ۹۷ نیز به ترتیب ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان و ۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان از محل صندوق توسعه ملی به شهرستان رودبار اختصاص پیدا کرده بود.

دبیر کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجلس با بیان اینکه قبل حضور وی به عنوان نماینده مردم رودبار در مجلس کمتر از ۵۰ روستای این شهرستان تحت پوشش شبکه آب‌رسانی بودند عنوان کرد: در حال حاضر تعداد روستاهای شهرستان رودبار که به خطوط انتقال آب شرب وصل شده‌اند به بیش از ۸۰ روستا رسیده است.

جمالی وجود جمعاً ۲۰۰ روستا در شهرستان رودبار که ۱۶۴ عدد آن‌ها دارای سکنه ثابت و ۱۳۲ روستای آن نیز بالای ۲۰ خانوار است را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: در حال حاضر بالغ بر ۵۰ پروژه و طرح آب‌رسانی در سطح ۶۱ روستای شهرستان رودبار در حال انجام بوده و مراحل تکمیل و ساخت خود را می‌گذرانند.

وی از فراهم شدن امکان آب‌رسانی به روستاهای دهستان بلوکات از محل سد آیت‌الله بهجت خبر داد و ابراز داشت: با توجه به همکاری و مساعدت‌های استانداری گیلان و مدیران شرکت آب و فاضلاب شهری و روستایی قرار شد از محل تصفیه‌خانه سد سنگر یک خط انتقال آب شرب مستقیماً برای روستاهای دهستان بلوکات احداث شود.

نماینده مردم رودبار در مجلس با تأکید بر اینکه یکسری اقدامات جهت اصلاح خط انتقال آب شرب شهر روبار انجام شده و فعلاً این منطقه از حالت بحرانی خارج شده است افزود: بیش از ۲٫۵ کیلومتر از اجرای پروژه تعویض خط انتقال آب شرب شهر منجیل باقیمانده است که انتظار داریم مابقی کارهای آن به تدریج انجام شود.

دبیر کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجلس در نظر گرفتن اعتباراتی در سازمان آب و فاضلاب کشور جهت تعویض خطوط انتقال آب شهرهای منجیل و لوشان را متذکر شد و گفت: خطوط انتقال آب شرب رودبار فرسوده بوده و به دوران زلزله مهیب این شهرستان تعلق دارد بنابراین باید برای تعویض آن اقدام جدی انجام شود.

جمالی با بیان اینکه به علت فرسودگی شبکه‌ انتقال آب شهرستان رودبار، مردم این منطقه از نعمت آب شرب باکیفیت بی‌بهره می‌مانند اظهار داشت: بنده اخیراً به اتفاق فرماندار و مدیران عامل شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی استان سفری به تهران داشتیم تا مشکلات خطوط انتقال آب شرب شهرستان رودبار هر چه سریع‌تر رفع شود./تسنیم

این خبر را به اشتراک بگذارید :