تاریخ انتشار: چهارشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۲:۱۱ ب.ظ
برنامه های هفته دولت در رودبار، فاصله ای از شعار تا عمل…
ا.سرودی شکوفه های زیتون_ رودبار بعنوان یکی از شهرستان های بزرگ گیلان در حالی به استقبال هفته دولت رفت که برنامه های اعلامی از سوی مسئولین نتوانسته انتظارات مردم این شهرستان را برآورده کند، علیرغم همه شعارها و وعده های داده شده طی سالهای اخیر، به هزار و یک دلیل، گویی برخی مسئولین هم دیگر […]

ا.سرودی

شکوفه های زیتون_ رودبار بعنوان یکی از شهرستان های بزرگ گیلان در حالی به استقبال هفته دولت رفت که برنامه های اعلامی از سوی مسئولین نتوانسته انتظارات مردم این شهرستان را برآورده کند، علیرغم همه شعارها و وعده های داده شده طی سالهای اخیر، به هزار و یک دلیل، گویی برخی مسئولین هم دیگر به این باور رسیده اند که مردم اعتمادی به آنها و اعتقادی به کارآمدی شان ندارند، در واقع این مشکلی است که متاسفانه کلیت نظام این روزها گرفتار آن شده، بهره برداری از طرح ها و افتتاح پروژه های هفته دولت در رودبار را بی پرده باید یک فاجعه برای شهرستان به حساب آورد، کافی است به موارد ذیل بعنوان یک چشم انداز کوچک نگاهی بیندازیم:
به گفته زارع، سرپرست استانداری گیلان، طرح های آماده بهره برداری به مناسبت هفته دولت در استان از ۶۲۸ طرح به ۱۰۲۶ طرح رسیده و نسبت به سال قبل از نظر تعداد ۶۴ درصد و از نظر مبلغ ۱۸درصد رشد داشته است. بنابراین دولت بی یال و کوپال روحانی علیرغم همه فشارهای مالی، بودجه استان را در حوزه عمرانی کم نکرده که بیشتر هم کرده اما اینکه چرا سهم رودبار امسال نسبت به سال قبل کمتر شده جای پرسش است. این روزها در برخی شهرستانهای اطراف ما در حالی روبان های رنگی افتتاح طرح های بزرگ قیچی می شوند که ما در رودبار هنوز نتوانسته ایم از آن همه وعده های رنگارنگ همچون احیای شهرکهای صنعتی، راه اندازی شرکت های خسروی، چرم و کفش گنجه، تغییر محل عوارضی، عبور اتوبان از شهر، معدن سنگرود، پتروشیمی، بهره برداری از مجموعه تجاری پائیزان، ریشه کنی آفت مگس زیتون، به سرانجام رساندن طرحهای بزرگ توریستی و گردشگری و کشاورزی و خلاصه آن همه وعده هایی که از «عصر طلایی غضنفر» تا «قصه های شیرین منوچهر در شاهنامه» تحویل مردم دادیم یکی شان را عملی کنیم و حالا در هفته دولت رضایت داده ایم به افتتاح طرحهائی چون بازگشایی رستوران سنتی، بهره برداری از خانه مسافر، بازسازی مزار یک شهید و جشن شکرانه فندق نوده و… جای گله مندی است که مسئولین دولتی، روی چه حسابی طرح های بخش خصوصی مردم را که با هزار گرفتاری و قسط و قرض راه اندازی شده به نام خود مصادره و افتتاح می کنند، آیا مسئولین می دانند همین طرحهای کوچک بخش خصوصی تا زمان بهره برداری چند قسط عقب مانده روی دست صاحبانشان دارند؟!
پروژه های آسفالت معابر که با هزینه شهروندان توسط شهرداری اجرا شده را یک بار دولتی ها در کارنامه شان می آورند و دیگر بار نماینده جزو عملکرد کاری خود به مردم گزارش می دهد، این در حالی است که مردم حتی زحمت جمع آوری زباله های خود را هم از دوش دولت برداشته اند، آیا همین دولتی ها و نماینده محترم می دانند که شهرداری ها با چه مشکلاتی در پرداخت حقوق معوقه کارکنان خود مواجه اند که در افتتاح این پروژه ها بعضاً به اکراه نامی از شهرداری ها می برند؟
️چقدر خوب بود مسئولین شفاف اعلام می کردند این طرح ها سرجمع چقدر اشتغال پایدار ایجاد کرده؟ اشتغالی که بتواند دست کم ۱۰ سال یک خانواده را با آن تحت پوشش بیمه قرار دهد؟ صرفنظر از طرح های بخش خصوصی و شهرداری ها که دولتی به حساب نمی آیند ما چند طرح دولتی در رودبار افتتاح می کنیم؟ اگر فقط می توانستیم یکی از شرکتهای گروه امیر منصور آریا را راه اندازی کنیم به اندازه همه این طرحها بلکه بیشتر برای مردم و شهرستان ما عایدات داشت.
واقعیت این است که انتظار مردم رودبار از مسئولان بسیار بیشتر از اینها بود. اگر نگاهی به پروژه های هفته دولت در شهرهای دیگر بیندازید متوجه خواهید شد که جایگاه رودبار در سطح استان کجاست؟ در صومعه سرا فقط در یک مورد کمک مالی که نماینده خارج از ردیف بودجه برای شهرستانش گرفته به اندازه همه طرحهای هفته دولت در رودبار است. البته شرایط فعلی را نباید به حساب فرماندار جدید گذاشت زیرا عمده این طرح ها مربوط به سال یا سالهای قبل از انتصاب وی بوده و در مورد عملکرد وی حداقل باید یکسال به وی فرصت داد و سپس عملکرد وی را در بوته نقد گذاشت. سخن آخر اینکه مردم ما نه سکه دارند، نه بلندگو، نه کانال، نه هوچی که پُز کارهای نکرده شان را بدهند، مسئولین بدانند اینگونه رفتار کردن با مردمی که با همه مشکلات و وعده های سرکاری پای همه چیز این نظام مانده اند شایسته آنها نیست. شاید اندکی رو راستی و صداقت متاع کمیاب این روزها باشد.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار