تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۶:۳۶ ب.ظ
علیرضا جهانگرد بخشدار رحمت آباد و بلوکات: استان های شمالی کشور شرایط بسیار مناسبی جهت کشت گیاه کلزا دارند
شکوفه های زیتون– جلسه آموزش و اطلاع رسانی در طرح ارتقاء سطح زیر کشت کلزا با حضور جهانگرد بخشدار رحمت آباد و بلوکات، رحیمی مقدم مجری طرح کشت دانه های روغنی کلزا، پورخانعلی مدیر جهاد کشاورزی رودبار با حضور شهردار توتکابن ، دهیاران و روسای شوراهای اسلامی برخی از روستاهای بخش رحمت آباد و بلوکات […]

شکوفه های زیتون– جلسه آموزش و اطلاع رسانی در طرح ارتقاء سطح زیر کشت کلزا با حضور جهانگرد بخشدار رحمت آباد و بلوکات، رحیمی مقدم مجری طرح کشت دانه های روغنی کلزا، پورخانعلی مدیر جهاد کشاورزی رودبار با حضور شهردار توتکابن ، دهیاران و روسای شوراهای اسلامی برخی از روستاهای بخش رحمت آباد و بلوکات و شهر توتکابن در توتکابن برگزار شد.

علیرضا جهانگرد بخشدار رحمت آباد و بلوکات با بیان اینکه در گذشته کاشت دانه های روغنی در استان های گیلان و مازندران از طریق گیاهان سویا، پنبه دانه و آفتابگردان رونق داشته گفت: در چند سال اخیر کشت دانه های روغنی کلزا در کشور رونق گرفته و در این راستا سال زراعی گذشته سطح اراضی زیر کشت کلزا در این شهرستان بیش از ۸۰۰ هکتار بوده است که حدود ۸۵ درصد در این بخش کشت شد . ایشان در ادامه به وضعیت مصرف روغن در کشور اشاره و افزود سرانه مصرف روغن در دنیا حدود ۱۲ کیلوگرم است در حالیکه در کشور مان این آمار به ۱۶ تا ۱۸ کیلو گرم میرسد و در این راستا ۱۰ در صد از روغن مصرفی کشور در داخل تولیدو ۹۰ درصد آن از طریق واردات تامین میشود و در این راستا لازم است دهیاران عزیز و شوراهای محترم اسلامی کشاورزان را به کشت این گیاه ترغیب تا ضمن ایجاد درآمد مناسب برای خانوار گامی مثبت در جهت افزایش سطح زیر کشت کلزا داشته باشیم .

بخشدار رحمت آباد و بلوکات ادامه داد: با توجه به تجربه سال گذشته تامین نهاده های کشاورزی، بیمه کشاورزی و همچنین خرید نهایی محصول بخشی از نگرانیهای کشاورزان است که لازم است متولیان امر تدابیر لازم را در این خصوص بعمل آورند .

جهانگرد افزود: حضور مسئولین در کنار کشاورزان باعث قوت قلب این عزیزان شده و تعامل و همکاری فی مابین سبب اتحاد، همدلی و در نهایت افزایش سطح زیز کشت و تولید محصول بیشتر خواهد شد . زمین های زراعی در بخش رحمت آباد و بلوکات بسیار حاصلخیزاست و با توجه به مطالعات انجام شده توسط کارشناسان مرتبط شرایط بسیار مناسبی جهت کشت گیاه کلزا در منطقه وجود دارد .

عکس: جاهد امیری

 

 

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار