سکونت مدیران در شهرستان الزامی است/ اگر نمی توانید، بروید


شکوفه های زیتون– محمدصالح ضیائی فرماندار رودبار در جلسه شورای اداری این شهرستان که پنجم اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۸ با حضور مسئولین شهرستانی برگزار شد با تاکید بر اینکه سکونت مدیران در شهرستان الزامی است، اظهار داشت: مدیران پروازی حضورشان را در شهرستان بیشتر کنند. فرماندار رودبار، با بیان این مطلب ادامه داد: مدیر ساعت ۱۴ و ۲۰ دقیقه در شهرستان نمی خواهم اگر کسی نمی خواهد بپذیرد اشکالی ندارد، عذرش را می خواهیم. وی افزود: بازدید سرزده از ادارات به صورت دوره ای با حضور معاونین خواهم داشت. نماینده عالی دولت بیان داشت: روسای ادارات مرخصی های خود را به فرمانداری اعلام کنند برخی از مدیران که منزلشان رشت است برای رد گم کنی جلسه اداره کل را بهانه قرار می دهند. ضیایی با روسای ادارات اتمام حجت کرد و گفت: اگر کسی نمی تواند در چنین شرایطی فعالیت کند، اجازه بدهند مدیر جوان تر بیاید، اِشغال کردن پست کار درستی نیست.

 


برای مدیران پروازی، باند و آشیانه بسازیم


حجت الاسلام سید حسن سیدمحمدی امام جمعه شهرستان رودبار در حاشیه جلسه ستاد دهه فجر سال ۱۳۹۷ که در فرمانداری شهرستان و با حضور مسئولین برگزار شد. از مدیران پروازی گلایه و در این باره خاطر نشان کرد: اگر پروازی هستیم در دهه فجر بمانیم‌. حجت الاسلام سیدمحمدی، ادامه داد: باید فکری به حال مدیران پروازی بشود و لااقل برایشان باند و آشیانه بسازیم. وی با تاکید بر اینکه مسئولان خود را جدا از مردم ندانند، اظهار داشت: مردم مراسم برگزار می کنند اما از شورای اداری شهرستان پنج نفر هم در مراسم نیستند.

گفتنی است امام جمعه رودبار در تریبون های مختلف بارها نسبت به عدم سکونت مدیران در محل خدمت به شدت انتقاد و از مسئولین خواستار رسیدگی به این مهم شده بود.

 


مدیران در محل خدمت خود سکونت داشته باشند


نماینده مردم شهرستان رودبار در مجلس شورای اسلامی در محافل مختلف بخصوص در نشست خبری با اصحاب رسانه در پاسخ به سوال مجتبی عسگری از خبرنگاران شهرستان رودبار در خصوص چرایی عدم حضور مدیران در ساعات غیر اداری در شهرستان گفت: بهتر است مدیران ادارات و بخشداران در شهرستان محل خدمت خود اقامت داشته باشند و اینکه آنان صبح ها با تاخیر در محل خدمت خود حاضر شوند و در ساعات پایانی وقت اداری برای رسیدن به مرکز استان و محل سکونت خود زودتر از موعد مقرر از اداره خارج شوند پسندیده نیست، زیرا یکی از دلایل تغییر مدیران غیر بومی و در پیش گرفتن بومی سازی مدیران شهرستان به دلیل این بود که خانواده های مدیران در شهرستان و در کنار مردم سکونت داشته باشند و از بیشتر مشکلات با خبر باشند و از نزدیک دغدغه و مشکلات مردم را درک و لمس کنند. گفتنی است دکتر جمالی در برخی از مراسمات به شدت از عدم سکونت مدیران در شهرستان گلایه مند بود و بارها بر رفع این مهم تاکید نموده است.

 

 


اندر حکایت “مدیران پروازی” ادارات رودبار


طی سالهای گذشته قصه “مدیران پروازی” ادارات رودبار حکایت ملال آوری شده که هر چند وقت یکبار هم پشت تریبون ها از سوی نماینده یا فرماندار مصرف تبلیغاتی پیدا می کند. “مدیران پروازی” اصطلاحا روسای اداراتی هستند که محل زندگی شان خارج از شهرستان یا استان مورد خدمت آنهاست این مدیران به هر دلیلی تمایل ندارند و یا نمی خواهند خود یا خانواده شان در این شهرستان زندگی کنند. عده ای از مردم این رویکرد مدیران پروازی را به حساب عدم مسئولیت پذیری آنها در قبال شهروندان محل خدمت شان می دانند.

در حال حاضر نیمی بیشتر از مسئولین و روسای ادارات رودبار خارج از شهرستان و در شهرهایی مانند رشت زندگی می کنند، وقتی از آنها در این مورد پرسش می شود، فقدان امکانات مناسب برای زندگی و آینده فرزندانشان را مهمترین دلیل آن میدانند، بعضی هم عدم ثبات و کوتاهی عمر مدیریت در محل خدمتشان را دلیل آن میدانند، این بی میلی و عدم رغبت باعث شده تا خودشان هم انگیزه ای برای کار و خدمت به مردم نداشته باشند، شاید اگر از خودشان سوال شود منکر این مساله باشند اما مردم می گویند وضعیت نابسامان ادارات شهرستان و نارضایتی مردم می تواند بهترین دلیل برای اثبات این مدعا باشد، در هر دوره معمولا نقش بند همه پوسترهای انتخاباتی و شعار برجسته کاندیداها در سخنرانی شان این جمله معروف بوده ” از مردم، با مردم، در مردم” چرا نمایندگانی که با این شعارها از مردم رأی می گیرند حاضر نیستند خانواده شان در بین مردمی زندگی کنند که مدعی خدمت بی منت برایشان هستند. البته که از مدیران ادارات دولتی نمیتوان انتظاری بیشتر از این داشت، این وضعیت مختص نماینده فعلی نبوده و طی چند دوره گذشته هیچ یک از نمایندگان رودبار خانواده شان در شهرستان سکونت نداشته اند.

به اعتقاد نگارنده در انتخابات پیش رو مردم رودبار نباید به کسانی رأی بدهند که حاضر نیستند زن و بچه شان در متن همین مردم و در شهرستان زندگی کنند، اساسا چرا مردم باید خود را پلکان کسانی کنند که خود و خانواده شان این مردم را در شأن و منزلت خود نمی دانند، شاید اگر فرزندان مسئولین در متن همین مردم، در صف نانوایی، در صف آب، در میان گرد و خاک ناشی از فعالیت معادن، در جاده های نا امن، و یا شبانگاه در بیمارستان انتظار پزشکی را می کشیدند که حاضر نیست از اتاق خوابش برای مداوای بیمار بیرون بیاید بهتر می توانستند مشکلات را لمس کرده و آن را به نماینده و مسئولین در منزل انتقال دهند.

ماهیت و جنس خیلی از فعالیتها و مشکلات شهرستان ما به گونه ایست که می طلبد تا مسئولین بصورت جهادی و تمام وقت در میان مردم باشند، آنها نباید فکر کنند که فقط در قبال چند ساعت وقتی که به مردم فروخته اند در برابر آنها مسئولیت دارند. از طرف دیگر نباید مطلق به قضیه نگاه کرد و صرف حضور تمام وقت مدیر یک اداره در شهرستان را به معنی کارآمدی او تلقی کرده و این حضور برای او امتیاز ویژه و حاشیه امنیت باشد. مدیر باید در عین تخصص و کارآمدی تمام وقت در دسترس مردم باشد. واقع مطلب این است که اگر اراده ای برای برخورد با این مدیران باشد به راحتی می توان جلوی شیوع این پدیده را گرفت. یکی از شعارهای انتخاباتی دکتر جمالی در انتخابات گذشته سر و سامان دادن به این وضعیت نابسامان ادارات بود، در حالی که شاهد هستیم بیشترین درصد رشد این مدیران پروازی در همین دوره بوده، این مسئله به خودی خود بیانگر آن است که فرمان امور دست نماینده یا فرماندار نیست و هر مسئولی در اداره تحت امر، ساز خودش را میزند، نماینده و فرماندار باید از خودشان شروع کنند، روسای ادارات میگویند وقتی نماینده که وکیل مردم است علیرغم وعده های انتخاباتی اش حاضر نیست خانواده اش را به رودبار و به میان همین مردم بیاورد چرا ما باید چنین کنیم؟!

بنابر آنچه گفته شد بنظر میرسد که گلایه یا داد و بیداد نماینده و فرماندار در روزهای اخیر و پیرامون این موضوع بیشتر مصرف تبلیغاتی داشته و باید آن را به حساب یک شوخی با مسئولین و مردم تلقی کرد و نه بیشتر.

ا.سرودی

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :