تاریخ انتشار: سه شنبه ۹ مهر ۱۳۹۸ | ۱۴:۳۵ ب.ظ
مصائب فرمانبری
حمیدشفائی ✅هر چه #بگندد نمکش می‌زنند، #وای به روزی که بگندد #نمک این ضرب المثل، شرح و حال این روزهای شهرستان رودبار است. مقام معظم رهبری همواره به مسئولان تأکید مؤکد فرمودند که مبادا نگرانی را به جامعه منتقل کنید… اما حضرت آقا چه بگوییم… در ایامی که دشمن با جنگ اقتصادی و اعمال تحریم […]

حمیدشفائی

✅هر چه #بگندد نمکش می‌زنند، #وای به روزی که بگندد #نمک

این ضرب المثل، شرح و حال این روزهای شهرستان رودبار است.

مقام معظم رهبری همواره به مسئولان تأکید مؤکد فرمودند که مبادا نگرانی را به جامعه منتقل کنید…
اما حضرت آقا چه بگوییم… در ایامی که دشمن با جنگ اقتصادی و اعمال تحریم های ناجوانمردانه فشار بی سابقه ای به کشور وارد نموده و مردم در این تنگنای معیشتی با سیلی صورت خود را سُرخ نگه داشته اند، متاسفانه
#بی_تدبیری و #عملکرد_نابخردانه برخی از مسئولین در شهرستان رودبار خود سبب نگرانی مردم شده است به حدی که آقایان #آینه_دق گشته اند.
این روزها حال و روز سیاسی شهرستان در ایام منتهی به یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی چندان مطلوب نیست. در فضای مجازی با فعالیت چشمگیر طیف های مختلف سیاسی برخی افراد نوکیسه درصدد هستند آب را گل آلود نموده تا ماهی بگیرند. هر چند می دانیم در مدت اخیر برخی با شانتاژ در فضای مجازی توانسته اند ماهی های خود را بگیرند که این نشان از ضعف شدید مدیریتی در شهرستان می باشد اما نکته حائز اهمیت آن است که برخی از فعالان در پوشش تیم های #آی_تی و یا #حفاظتی در یک سو قرار دارند و در سوی دیگر مخالفین سرسخت آنها هستند که بشدت با استفاده از الفاظ نامناسب از خجالت هم در فضای مجازی در می آیند. اغلب این ماجراها نشأت گرفته از ضعف مدیرانی است که شناخت کافی و لازم از مقام و منزلت خود ندارند و عملکردشان ضربه های جبران ناپذیری به جایگاه ها وارد نموده است.
مردمانی که در این روزها خبرهای نااُمید کننده ای از فساد مسئولان خود می شوند و بُهت زده فضای مجازی را رصد می کنند تا خبری از برگزاری نشست ها و جلسات مسئولین تصمیم گیر و تصمیم ساز شهرستان بشنوند که شاید کمی اوضاع در شهر دستخوش تغییر شود اما انگار خبری نیست که نیست….
مردم حیرت زده مانده اند که دلشان را به چه خوش کنند؟ به جلساتی که بیشتر شبیه به #شو هستند و کمترین خروجی ممکن را دارند؟ یا به بازدیدهای سرگرم کننده ای که تنها حاصل آن عکس های یادگاریست؟
بخشی از نااُمیدی های بوجود آمده در کشور حاصل عملکرد ضعیف مدیرانی است که برای تصاحب مسند خود حاضر شدند برخلاف اصل ۵۷ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، تفکيک قوا را نادیده بگیرند و زیر بار خواسته های نامعقول نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی بروند و با بستن عهدی ترکمنچای گونه، استقلال اداری خود را به‌دست غیر بسپارند.
این آفت لاعلاج در سیستم اداری کشور به گونه ای رخنه کرده است که این روزها شاهد پدیده شومی هستیم بطوریکه خط مشی گذاری و اتخاذ تصمیمات اداری در نشست های شبانه اتاق فکر نمایندگان با حضور #فرمانداران و مدیران انتصابی #خود_فروخته رُخ می دهد.ا

ین دسته محدود از فرمانداران بی اختیار و مدیران تشنه پُست و مقام در جلسات توجیحی که قرار است تفهیم اختیار شوند در طول دوران مدیریت خود حتی اختیار تغییر آبدارچی خود را نیز ندارند و اینگونه است که نمایندگان و اتاق فکرشان صاحب قدرت کذایی می شوند و در تمامی عزل و نصب ها بصورت مستقیم اعمال نظر می کنند.

در شهرستان رودبار این آش چنان شور شده است که ذیحساب فرمانداری بیش از ۲ ماه است بازنشسته شده اما از حرف های درگوشی اینطور به نظر می رسد که آقای فرماندار اختیار تعیین حسابدار را نیز ندارد زیرا شنیده ها حاکیست که نظر نماینده شهرستان برای حسابداری فرمانداری شهرستان گزینه فرماندار نیست.
در این اوضاع نابسامان عملکرد فرماندار بعنوان نماینده عالی دولت، رئیس شورای تأمین و مسئول شهرستان بیشتر از هر زمانی مورد توجه افکار عمومی است.
اما جالب است بدانید در این اوضاع نه چندان جالب نماینده عالی دولت در شهرستان برای انتقال یک بانوی کارمند از یک اداره به فرمانداری رنج سفر ۵۰۰ کیلومتری به پایتخت را به جان می‌خرد اما درقبال مشکلات مردمان شهر لوشان که مدتهاست از سومدیریت رنج می برند عملاً اقدامی صورت نمی گیرد.
در مدت اخیر ۲ شهردار و ۳ عضو شورای شهر در شهرستان رودبار بازداشت شده اند در واقع دو شهر شهردار ندارد و شوراي یک شهر دیگر عملاً منحل است و حساب یکی دیگر از شهرداری ها نیز بدلیل حکم قضایی یکی از شهروندان به جهت طلب ۲/۵ میلیارد تومانی مسدود شده است. اوضاع به قدری این روزها بهم ریخته است که کارگران برخی از شهرداری ها ماه‌هاست حقوق معوقه دارند و بارها در اعتراض به آن دست از کار کشیده اند.
آقای ضیائی شما که میدانید کارگران شهرداری لوشان و برخی دیگر شهرداری های شهرستان مدتهاست حقوق معوقه دارند و برای خانواده هایشان چیزی جز شرمندگی ندارند. این کارگران حتی نان را بصورت نسیه تهیه می کنند تا فرزندانشان با شکم گرسنه سر به بالین نگذارند.

آقای فرماندار وظیفه شما ارتباط و هماهنگی ادارات، نهادهای انقلابی و انتظامی، شورای اسلامی شهرها و بخش ها، شهرداری‌ها و موسسات عمومی غیردولتی فعال در سطح شهرستان است نه اینکه چند ساعت از وقت شما که متعلق به مردم است را صرف بازدید از درختان زیتون فنی حرفه ای لوشان کنید که ببینید داستان دعوا مدیر و کارمندان بر سر چند کیلو زیتون چیست!
همه می دانند که مشکل و حواشی بوجود آمده بر سر برداشت چند کیلو زیتون نیست بلکه موضوع اختلافات داخلی مدیر و کارمندان آن اداره می باشد و زیتون بهانه است. آیا واقعاً در شهرستان همه چیز گل و بلبل است و فقط مانده مشکل درختان زیتون فنی حرفه ای لوشان؟؟؟ چه کسی چنین ناشيانه به شما مشاوره می دهد؟؟؟
آقای فرماندار، دوست عزیز به خود بیایید…
در پایان باید اذعان نمایم به معنای واقعی کلمه حال سیاسی این روزهای شهرستان خوب نیست و آش چنان شور شده که صدای حاميان و هم حزب های مسئولین ارشد شهرستان نیز درآمده و بشدت در خلوت خود نسبت به این اتفاقات گله مند هستند و البته نگران برگزاری انتخابات دوم اسفند…

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار