تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۸ | ۰۸:۵۵ ق.ظ
سئول: کره شمالی چند پرتابه از نوع موشک بالستیک شلیک کرد
ستاد مشترک ارتش کره جنوبی اعلام کرد پرتابه هایی که کره شمالی بامداد امروز چهارشنبه شلیک کرده است از نوع موشک های بالستیک دور برد هستند.

شکوفه های زیتون– ستاد مشترک ارتش کره جنوبی اعلام کرد پرتابه هایی که کره شمالی بامداد امروز چهارشنبه شلیک کرده است از نوع موشک های بالستیک دور برد هستند.

به گزارش یونهاپ، ستاد مشترک ارتش کره جنوبی روز چهارشنبه گزارش داد موشک هایی که کره شمالی پرتاب کرده است گمان می رود موشک بالستیک پرتاب شده توسط زیر دریایی (SLBM) از نوع پوکوک سونگ (Pukkuksong ) است.

گزارش می افزاید: این موشک که ساعت ۷:۱۱ بامداد امروز از ساحل شرقی در نزدیکی وونسان به سمت دریای شرقی شلیک شده است حدود ۴۵۰ کیلومتر ارتفاع گرفته است و با حداکثر سرعت حدود ۹۱۰ کیلومتر پرواز کرده است.

ستاد مشترک ارتش جره جنوبی می گوید ارتفاع زیاد بدین معنی است که موشک با زاویه ای زیاد شلیک شده است و اگر با زاویه معمولی شلیک می شد مسافت بسیار طولانی تری را پرواز می کرد.

ارتش کره جنوبی علاوه بر اینکه از کره شمالی خواست پرتاب موشک را متوقف کند افزود: ما وضعیت را در صورت پرتاب های بیشتر زیر نظر داریم چنین اقداماتی باعث افزایش تنش در شبه جزیره کره می شود.

به دنبال شلیک این موشک بالستیک شورای امنیت ملی کره جنوبی یک نشست اضطراری تشکیل داد و از این اقدام کره شمالی به شدت اظهار نگرانی کرد.

توکیو نیز اعلام کرد یکی از دو پرتابه‌ شلیک شده از سوی کره شمالی حریم منطقه اقتصادی انحصاری ژاپن را نقض کرده است.

شلیک این پرتابه‌ها در حالی است که «چوئی سون هوئی» معاون اول وزیر خارجه کره شمالی روز گذشته اعلام کرده بود که پیونگ یانگ و واشنگتن برای ازسرگیری مذاکرات در سطح پایین در این هفته توافق کرده‌اند.

از زمانی که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در اقدامی بی‌سابقه در منطقه غیرنظامی میان دو کره دیدار کردند و ترامپ پا در خاک کره شمالی نهاد، این نهمین آزمایش موشکی است که پیونگ‌یانگ انجام داده است.

مذاکرات هسته‌ای میان کره شمالی و آمریکا پس از نشست ناکام کیم و ترامپ در ماه فوریه در شهر هانوی ویتنام متوقف شد.

این مذاکرات پس از آن با شکست همراه شد که طرف آمریکایی با درخواست کره شمالی برای کاهش تحریم‌ها در قبال تعلیق بخشی از توانمندی‌های هسته‌ای پیونگ یانگ مخالفت کرد.

بیانیه معاون اول وزیر امور خارجه کره شمالی در حالی منتشر شد که پیش از این رهبر کره شمالی از ترامپ برای سفر به پیونگ یانگ دعوت رسمی به عمل آورده بود.

ترامپ و کیم از ژوئن سال گذشته تاکنون سه بار با یکدیگر دیدار کرده‌اند تا درباره راهکارهای حل و فصل بحران هسته‌ای و موشکی کره شمالی، مذاکره کنند.

آخرین دیدار ترامپ و کیم در ژوئن امسال در منطقه مرزی بین دو کره بوده است. کره شمالی اخیرا در واکنش به مانورهای نظامی آمریکا و کره جنوبی، موشک‌های کوتاه برد را آزمایش کرده است./انتخاب

آخرين اخبار
پر بحث ترين
اسپرو
#
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار