تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ | ۱۴:۳۵ ب.ظ
میراث پر دردسر/ تاوان دادن شهردار کنونی رستم آباد ادامه دارد…
شکوفه های زیتون- در هفته های گذشته خبری مبنی بر محکومیت ۵/۲ میلیارد تومانی شهرداری رستم آباد و توقیف تمامی حساب و ماشین آلات و خودروهای شهرداری با حکم قضایی دادگستری رودبار در نتیجه شکایت یک خانواده رستم آبادی منتشر شد که در پی این اقدام اختلالات گسترده ای در خدمات شهری و خدمت رسانی […]

شکوفه های زیتون- در هفته های گذشته خبری مبنی بر محکومیت ۵/۲ میلیارد تومانی شهرداری رستم آباد و توقیف تمامی حساب و ماشین آلات و خودروهای شهرداری با حکم قضایی دادگستری رودبار در نتیجه شکایت یک خانواده رستم آبادی منتشر شد که در پی این اقدام اختلالات گسترده ای در خدمات شهری و خدمت رسانی عمومی و ایجاد نگرانی برای کارگران و پرسنل شهرداری به وجود آمد. از آنجایی که شهرداری ها از جمله نهادهایی می باشند که یک شهروند در طول حیات خود به خدمات آن نیاز دارد، محکومیت به وجود آمده برای این شهرداری به دغدغه فکری شهروندان رستم آباد تبدیل شد و آنها را به جستجو درباره یافتن حقیقت وا داشته است. برخی ها شهردار کنونی و اعضای شورای شهر را مسبب این مشکل می دانند. به همین جهت سردبیر هفته نامه شکوفه های زیتون برای روشنگری افکار عمومی نشستی در شهرداری رستم آباد با حضور شهردار و اعضای شورای این شهر ترتیب داد و به بررسی ماجرا پرداخت که ماحصل آن را در ادامه از نظر خواهید گذراند.

با توجه به اتفاقات اخیر در شهرداری رستم آباد از قبیل توقیف ماشین آلات و مسدودی حساب که در روزهای گذشته مشکلات عدیده ای را در ارائه خدمات به شهروندان رستم آباد به ویژه در بخش خدمات شهری و همچنین پرداخت حقوق و مزایای پرسنل و کارگران ایجاد کرده است نیک می دانیم به استحضار مردم فهیم و عزیز رستم آباد برسانیم که موضوع فوق مربوط به سالهای۹۲-۱۳۷۲ بوده که به نظر می رسد اشتباهات گذشته و عدم ارائه دفاعیه مناسب در زمان مقرر نهایتاً منجر به محکومیت بیش از ۳/۲ میلیارد تومانی شهرداری رستم آباد گردید لذا مدیریت شهری با تمام توان تلاش می کند که این مشکلات به بحرانی جدی تر از این تبدیل نگردد. در حال حاضر با پیگیری های صورت گرفته موفق به رفع توقیف تعدادی از ماشین آلات شده ایم و تلاش ها برای حل سایر مشکلات ادامه دارد. همچنین طی دو سال گذشته پرونده ۱۵ ساله ی مرکز دفن زباله شهر رستم آباد که در نتیجه اشتباهات ساده در گذشته منجر به محکومیت تقریبی ۵ میلیارد ریالی گردیده بود و کار را برای مجموعه شهرداری دشوار و ما را در تنگنا قرار داده بود که با لطف خداوند و پیگیری های مجدانه مجموعه مدیریت شهری پیش از تبدیل شدن به بحران، مسئله به نوعی مدیریت و حل شد. هرچند که عموم مردم رستم آباد می دانند که در شهر بر خلاف سایر شهرهای شهرستان رودبار جایی برای دفن زباله وجود ندارد و به ناچار روزانه زباله های تولید شده در شهر می بایست به ۵۰ کیلومتر خارج از شهرستان انتقال یابد که این خود هزینه ای بالغ بر ۲۰۰ میلیون ریال در ماه به هزینه های جانبی شهرداری رستم آباد می افزاید. ضمن قدردانی و تقدیر از صبر و شکیبایی همیشگی شهروندان رستم آباد انتظار می رود دستگاه قضایی شهرستان که همیشه پشتیبان حق و عدالت بوده و در دفاع از حقوق عامه دریغ ننموده است در جهت تحقق حقوق شهروندی، این شهرداری را در حد مقدورات و قوانین مربوطه یاری و انتظار توجهات قانونی را داریم. اینک مدیریت شهری رستم آباد ناخواسته با توجه به عملکرد ضعیف و اشتباه مدیران شهری در گذشته دچار محکومیت های قضایی شده که لازم است شهروندان رستم آبادی نسبت به این موضوع توجه کافی و لازم را داشته باشند. لذا افرادی که سبب بروز چنین مشکلاتی برای مدیریت شهری شده اند باید پاسخگوی عملکرد خود باشند و این حق مردم است که بدانند واقعیت این ماجرا چیست. اعضای کنونی شورای شهر و شهردار رستم آباد در این پرونده میراث دار اشتباهات مدیران گذشته شده اند. اکنون انتظار می رود شهروندان با صبوری و تدبیر خود در طول مدت حل این مشکل از مدیریت شهری حمایت نموده تا آنها با آرامش خاطر بیشتری در حل مشکلات بوجود آمده تلاش نمایند.

حمید شفائی

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار