شکوفه های زیتون– در این شماره از هفته نامه شکوفه های زیتون به سراغ عین الله غلامی رئیس هیأت والیبال شهرستان رودبار رفته ایم و در خصوص وضعیت والیبال شهرستان با وی گفت و گویی داشته ایم که ماحصل آن را در ادامه از نظر خواهید گذراند.

عین الله غلامی کیاآبادی رئیس هیأت والیبال شهرستان رودبار در گفت و گویی با شکوفه های زیتون اظهار داشت: دانشجوی ارشد رشته مهندسی مکانیک می باشم اما علاقه به والیبال را از کودکی در وجود خود احساس می کردم به همین دلیل از دوران راهنمایی که ورزش های مختلفی از جمله والیبال، بسکتبال، هندبال و … به مدارس راه یافت وارد رشته والیبال شدم. حضورم در این رشته ورزشی حتی در زمانی که برای کار به استان قزوین مهاجرت کرده بودم ادامه داشت و در تیم های والیبال توانیر و جوانان قزوین حضور یافتم. وی افزود: در آن دوران به همراه دیگر اعضای تیم توانیر در دو مسابقه کشوری شرکت نمودیم که با برد تیم توانیر به نتیجه رسید. پس از آن به رودبار بازگشتم و با هیأت والیبال شهرستان همکاری لازم را داشتم و چندین سال مسئول فنی هیأت والیبال شهرستان بودم. پس از آن به عنوان دبیر هیأت ورزش های بومی و محلی انتخاب و در خرداد سالجاری رئیس هیأت والیبال شهرستان رودبار شدم.

غلامی با اشاره به دشواری های این مسئولیت عنوان داشت: با توجه به شناختی که از دشواری ها و دغدغه های این سمت داشتم در ابتدا از پذیرش آن خودداری نمودم و ترجیح دادم وظایف دیگری در هیأت را بر عهده بگیرم اما با پیشنهاد والیبالیست ها و پیشکسوتان، رئیس اداره ورزش و جوانان و رئیس هیأت والیبال استان این سمت را پذیرفتم و پس از آن تاریخ تصمیم جدی گرفتم تا برای پیشرفت و شناخته شدن والیبالیست های شهرستان رودبار تمام تلاشم را به کار بگیرم و حمایتم را از جوانان والیبالیست اعلام نمودم. رئیس هیأت والیبال شهرستان رودبار در ادامه به اهمیت ورزش در زندگی پرداخت و افزود: اگر حمایت ها از جانب مسئولین، اسپانسرها و حتی خانواده ها صورت پذیرد و رشته های ورزشی بیشتر شناخته شوند یک فرد جوان می تواند با انتخاب ورزش به عنوان یک سرگرمی از خطرات موجود در جامعه که بارزترین آنها اعتیاد است در امان بماند. غلامی ادامه داد: برای مثال در شهرستان رودبار، با توجه به وسعت این شهرستان و وجود جوانان با استعداد، درخشیدن و ستاره شدن یک بازیکن می تواند تغییر دهنده مسیر صدها جوان دیگر باشد. بطوریکه دیگران با درک موقعیت و جایگاه یک فرد موفق از او به عنوان الگوی ورزشی یاد می کنند و برای رسیدن به چنین جایگاه مشابهی از هیچ تلاشی فرو گذار نمی کنند. برای من و دیگر مسئولین ذیربط پرورش و صعود حتی ۱۰ نفر از جوانان و نوجوانان شهرستان مایه خشنودی است. وی با بیان اینکه علاقه به رشته ورزشی سبب موفقیت است خاطر نشان کرد: در ابتدا باید زمینه ای برای معرفی و انتخاب رشته ورزشی مورد علاقه برای یک فرد مهیا شود لذا آموزش رشته های مختلف ورزشی و وجود سالن ها و باشگاه های ورزشی بیشتر برای آشنایی نوجوان با یک ورزش از نخستین و مهمترین های گام های ورزشی می باشد که نیازمند حمایت تمام مسئولین است.

رئیس هیأت والیبال شهرستان رودبار به برنامه ها و اهداف هیأت والیبال گریزی زد و خاطر نشان کرد: یکی از اهداف ما آموزش پایه ای از سنین خردسالی می باشد به همین دلیل تمرکز بیشتری بر ورزش قشر خردسالان، نوجوانان و جوانان داریم و معتقدیم برای موفقیت باید از پایه شروع و تلاش بیشتری برای یادگیری این رده های سنی کرد. باید نیرو و بازیکن قوی داشته باشیم تا بتوانیم در استان و کشور حضور پر رنگ تری داشته باشیم. وی به اقدامات انجام شده برای تحقق این خواسته اشاره نمود و تصریح کرد: برای رسیدن به این موفقیت مسابقات متعددی در سطح شهرستان در رده بانوان و آقایان برگزار نموده ایم تا آنها را برای مسابقات سطح بالاتر آماده کنیم. آخرین رقابت برگزار شده نیز بمناسبت هفته دفاع مقدس در بین آقایان برگزار شد. پیش از این نیز مسابقاتی برای بانوان در هفته دولت در نظر گرفته شده بود. رئیس هیأت والیبال از برگزاری یک دوره مسابقات شهرستانی بزرگسالان جهت آماده سازی لیگ دسته یک در سالن ورزشی جوبن خبر داد و گفت: تعدد برگزاری مسابقات در رده های سنی مختلف در سطح شهرستان از دیگر اهداف هیآت است. وی افزود: این مسابقات نیازمند حضور داوران استانی می باشد که به مراتب هزینه هایی را نیز به همراه دارد. غلامی با بیان اینکه شخصاً هزینه های برگزاری رقابت های انجام گرفته را متقبل شده است، تصریح کرد: برگزاری مسابقات مشمول پرداخت هزینه هایی از جمله تهیه بلندگو، توپ، تور، سالن و … می باشد که فراهم نمودن آنها بر عهده متولی ورزش یا اسپانسر می باشد نه مربی یا رئیس هیأت. وی به مشکلات پیش روی والیبال شهرستان پرداخت و عنوان داشت: مسائل مالی از مشکلات پیش روی ماست. به دلیل کمبود بودجه برخی اوقات برای تهیه لوازم و امکانات مورد نیاز مجبور به کرایه آنها می شویم. از دیگر مشکلاتی که با آن مواجهیم محدود بودن سالن های آزاد در شهرستان است که پاسخگوی نیاز ورزشکاران نیست. وی در ادامه اظهار داشت: از شرکت های خصوصی، واحدهای تولیدی و افراد توانمند و خیر که قصد دارند در ورزش قدم خیر بردارند در خواست داریم جهت حمایت از والیبال شهرستان یاری گر ما باشند تا ما نیز بتوانیم در مسابقات لیگ استان حضور یابیم.

عین الله غلامی درخصوص مسابقات والیبال خارج از استان گیلان اظهار داشت: از زمانی که ریاست هیأت والیبال را برعهده گرفته ام تا کنون دو مسابقه خارج از استان با تیم های استان زنجان و قزوین برگزار نموده ام که در هر دو رقابت با کمک و همت و تلاش مربیان زحمتکش تیم والیبال شهرستان رودبار پیروز شد. وی درباره والیبال بانوان گفت: نایب رئیس، مسئول کمیته داوران و مربیان و مسئول پایه و استعداد یاب در والیبال بانوان انتخاب شده اند و در حال حاضر کلاس های والیبال در سالن ها در حال برگزاری می باشد. وی استقبال مردم شهرستان از والیبال را در بهترین وضعیت خود قلمداد کرد و افزود: خوشبختانه نوجوانان به این ورزش علاقه بسیاری دارند و در کلاس ها ثبت نام می کنند. در حال حاضر نیز حدود ۲۰۰ ورزشکار در تمام رده های سنی آقایان، ۱۲ مربی آقا و هشت مربی خانم در هیأت والیبال شهرستان رودبار فعالیت می کنند که امیدوارم با حمایت های مسئولین این آمار افزایش یابد و شاهد درخشش این ورزشکاران در عرصه های مختلف کشور و جهان باشیم. غلامی در پایان از فاضل بازیار رئیس اداره ورزش و جوانان، مربیان، داوران و پیشکسوت های والیبال شهرستان رودبار که تا کنون در تمام زمینه ها همکاری لازم را با هیأت والیبال داشته اند تقدیر و تشکر نمود.

این خبر را به اشتراک بگذارید :