تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ | ۱۲:۳۶ ب.ظ
در بازدید نماینده، فرماندار و حامیان دولت از مرکز سالمندان رودبار مطرح شد: ساخت این مرکز تجلی فعل خواستن است
شکوفه های زیتون– دکتر منوچهر جمالی نماینده مجلس شورای اسلامی به همراه ضیائی فرماندار شهرستان رودبار و جمعی از حامیان دولت تدبیر و امید از پروژه در حال احداث مرکز سالمندان حضرت ابوالفضل (ع) و ساختمان آماده بهره بردای این آسایشگاه بازدید کردند. دکتر جمالی نماینده مردم شهرستان رودبار در مجلس شورای اسلامی در حاشیه […]

شکوفه های زیتون– دکتر منوچهر جمالی نماینده مجلس شورای اسلامی به همراه ضیائی فرماندار شهرستان رودبار و جمعی از حامیان دولت تدبیر و امید از پروژه در حال احداث مرکز سالمندان حضرت ابوالفضل (ع) و ساختمان آماده بهره بردای این آسایشگاه بازدید کردند.

دکتر جمالی نماینده مردم شهرستان رودبار در مجلس شورای اسلامی در حاشیه این بازدید طی سخنانی با بیان اینکه احداث خانه سالمندان در این شهرستان اقدام بسیار پسندیده ای است گفت: حاج رضا کاظمی تکلیمی کار بسیار ارزشمندی را برای شهرستان رودبار انجام داده اند. احداث مرکز سالمندان در شهرستان رودبار اقدامی سنجیده و لازم بود، اکنون زمان آن است که همه ما در این کار خیر پیش قدم شویم و به ساخت این مجموعه کمک کنیم. وی با اشاره به اینکه احداث مرکز سالمندان از نیازهای ضروری شهرستان بود اظهار داشت: با ساخت این مرکز باری از روی دوش بهداشت و درمان شهرستان رودبار برداشته شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: از همه خیرین گرانقدر جهت کمک به ساختمان در حال احداث مرکز سالمندان حضرت ابوالفضل (ع) رودبار دعوت می کنیم تا در این کار خیر مشارکت داشته باشند.

محمد صالح ضیائی فرماندار شهرستان رودبار نیز در این بازدید طی سخنانی با اشاره به اقدام ارزنده موسس این مرکز گفت: ساخت مرکز توانبخشی و نگهداری سالمندان در شهرستان رودبار گام مثبت و اقدام خیرخواهانه دیگری از سوی رضا کاظمی تکلیمی می باشد که در سال های گذشته با اقدامات خود تعصب به زادگاهش را در عمل عینیت بخشیده است.

نماینده عالی دولت در شهرستان رودبار در پایان سخنان خود گفت: وظیفه همه ی ما کمک به موسس این مرکز جهت پیشبرد اهداف خیرخواهانه وی می باشد.


نیاز به باران مهربانی خیران


رامین ضیایی (رئیس سابق شورای شهرستان رودبار و فعال سیاسی): همه‌ ما می دانیم که رشد فزاینده جمعیت سالمند از یک سو  و اثراتی که پدیده سالمندی بر شرایط اجتماعی دارد سبب شده است که سالمندی بعنوان  مسئله ای اجتماعی در اکثر جوامع دنیا مورد توجه قرار گیرد. بنده بعنوان یک شهروند رودباری از برادر خوبم جناب دکتر کاظمی و اعضای محترم هئیت مدیره این مجموعه بخاطر توجه ویژه به این نیاز اجتماعی کمال تشکر را دارم. حاج رضا کاظمی با این اقدام خیر خواهانه و خداپسندانه ثابت کردند که برای خدمت به شهر و دیار خودنیازی نیست حتما نماینده مجلس، وزیر و استاندار باشیم امیدوارم همه عزیزانی که در سطح کلان کشوری یا استانی حضور دارند از ظرفیت ملی خود جهت توسعه شهرستان در بخشهای مورد نیاز گام های عملی بردارند و این کار خیر خواهانه حاج رضا کاظمی  را بعنوان یک الگوی خدمتی بدون منت ببینند. البته تکمیل این آسایشگاه در حال احداث، باران مهربانی خیران را می طلبد.


این اثر جزء آثار ماتقدم و ماتاخر است


عطا عطایی(شهردار اسبق رودبار و فعال سیاسی): بی تردید امورات خیر و عام المنفعه آثار بسیار ارزشمند دنیوی و اخروی خواهد داشت. بازدید از ساختمان آماده بهره برداری مرکز آسایشگاه سالمندان برایم بسیار جذاب و در عین حال مسرت درونی را بهمراه داشت چرا که شهرستان رودبار سالیان درازی تشنه چنین مرکزی بوده است و حتما بهره مندی عموم مردم می تواند رضایتمندی خدا و مردم را بدنبال داشته باشد . امکانات بسیار مناسب و تجهیزات مناسب تر و از همه مهمتر جانمایی بسیار زیبا و پاکیزگی محیطی  …. همه و همه نشان از سلیقه و پشتکار و اراده بالای  بانی مرکز یعنی جناب آقای کاظمی داشته است و لازم می دانم که به نوبه خود بعنوان شهروند رودباری مراتب تقدیر و ارادتم را به پیشگاهشان ابراز کنم و دست مریزاد اعتقادی نثارشان نمایم و این مرکز را جزء باقیات صالحات ایشان متصور شوم و این اثر جزء آثار ماتقدم و ماتاخر برای توشه سفر آخرتشان قرار گیرد .

حضور جمعی دوستان، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و فرماندار در این مرکز موجب آن شد که  هریک از مدعوین بر خود فرض داشته باشند که در احیا و توسعه و همکاری و معاونت و تبلیغ واقعی این مکان در حد وسع و توان خود اقدام عملی و همراهی صادقانه داشته باشند. اجرک الله اجورکم  … و اجر موسس و همراهان عندالله انشاالله …


زبان در برابر این همه تلاش قاصر است


سعید اکبرنیا (قائم مقام ستاد انتخاباتی دکتر روحانی و رئیس شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان شهرستان رودبار): افتخاری نصیب اینجانب شد تا در معیت نماینده و فرماندار محترم شهرستان رودبار، دوستان اصلاح طلب و حامیان دولت بازدیدی از مجموعه در حال ساخت خانه سالمندان و همچنین ساختمان در حال بهره برداری که به همت حاج رضا کاظمی تکلیمی هم اکنون آماده پذیرش عزیزان سالمند در شهرستان رودبار می باشد بازدیدی داشته باشیم. جا دارد از زحمات این بزرگمرد تقدیر و تشکر شود که با همت بلند خود توانسته خدمتی ماندگار به این شهرستان و مردمانش داشته باشد که واقعا زبان قاصر است که در مقابل این همه تلاش چه بگوید ولی به هر حال این مجموعه نیاز به همراهی و همیاری همه خیرین این مرز بوم دارد از همه بزرگان انتظار می رود با کمک های مالی و معنوی در تسریع کار نهایت همکاری را با موسس این مرکز داشته باشند.


احداث مرکز سالمندان، تجلی فعل خواستن است


راشد نظامدوست (فرهنگی بازنشسته و فعال سیاسی): پروژه بزرگ مرکز سالمندان رودبار که با تدبیر، درایت و پشتکار دکتر رضاکاظمی تکلیمی در حال احداث می باشد در حقیقت تجلی فعل خواستن که نماد خدمت و پشتکار ایشان و همراهان عزیز و گرانسنگ که یار و یاور بی بدیل می باشند به زیبایی قابل رویت است. امید است در انجام کارهای زیربنایی عمران و آبادی شهرمان با تدبیر و اتکا به سرمایه های اجتماعی ایشان شاهد اقدامات موثر و متنوع در دیار صلح و دوستی باشیم. همچنین از کلیه خیرین عزیز دعوت می کنیم در ساخت مجموعه بزرگ مرکز سالمندان حضرت ابوالفضل (ع) رودبار یاری گر موسس این مرکز باشند.

*اطلاعیه

بدینوسیله روابط عمومی و مرکز اطلاع رسانی مرکز توانبخشی و نگهداری سالمندان حضرت ابوالفضل(ع) شهرستان رودبار از همه گروه ها و آحاد مردم فهیم و خیرخواه شهرستان جهت بازدید از ساختمان شماره یک (در حال احداث) و ساختمان شماره دو (در حال بهره برداری) این مرکز و آشنایی با امکانات و تجهیزات آن دعوت بعمل آورده و ضمن قدردانی از کمک‌ها و مساعدت های بی‌دریغ شما شهروندان گرامی، اعلام می‌دارد درب این مرکز بر روی همه مردم و گروه ها از جمله تشکل های فرهنگی، دانشگاهی، معلمان، دانشجویان، اطبا، صنوف مختلف، بازاریان، سایر مسئولین، فرمانداران و نمایندگان محترم استان، ادارات و ارگان های نظامی خدمتگزار و حتی نمایندگان احزاب و گروه‌ها با سلیقه های مختلف که دل در گرو پیشرفت نظام جمهوری اسلامی دارند باز بوده و افتخار دارد تا پذیرای قدوم مبارکتان باشد.

 


رمز ماندگاری…


✍️ ا. سرودی

گزارش بازدید از مرکز توانبخشی و نگهداری معلولین و سالمندان حضرت ابالفضل (ع) شهرستان رودبار

چند روز پیش بهمراه تعدادی از دوستان در معیت فرماندار و نماینده محترم و تنی چند از روسای ادارات شهرستان بازدیدی از مراکز شماره یک( در حال بهره برداری) و مرکز شماره دو( در حال احداث) خانه سالمندان و معلولین در محله تکلیم رودبار داشتیم در کنار آن به همت دوستان خوبمان در روابط عمومی این مرکز امکان گپ و گفت در یک دورهمی دوستانه هم فراهم شد، حقیر این اتفاق را به فال نیک گرفته و بعنوان روزنامه نگاری کوچک وظیفه دانستم آنچه دیدم بیان کنم که روشنگری مردم از اتفاقات موثر بر زندگی شان یکی از رسالت های حرفه ای روزنامه نگاران است
همواره یکی از آرزوهای دیرین بشر تلاش برای کاستن از درد و رنج همنوعانش بوده، بندرت پیدا میشوند کسانی که با همت گام در این راه سخت و طولانی بگذارند، اینجاست که انسان باید قلندوار از همه تعلقاتش عبور کند، کار بزرگی که این روزها در رودبار صورت میگیرد نباید از نگاه مردم دور بماند،
در این همه هیاهوی فساد اقتصادی و مسابقه بر سر غارت بیت المال که هر روزه خبرش تیتر بزرگ رسانه هاست حالا که در دیار زیتون مردی آستین همت بالا زده و بعد از سالها تلاش و تجربه ماحصل زندگیش را وقف این راه کرده ما هم دست او را بگیریم.
وقتی از سالها پیش با او به کهریزک میرفتم سری هم به رودباریهای مقیم آنجا میزدیم اینها کسانی بودند که در زلزله سال ۶۹ بچه بوده و قطع نخاع شده اند، با اینکه حدود سه دهه را روی ویلچر زندگی کرده اند اما این موضوع برایشان آنقدرها سخت نیست که دوری از وطن و خانواده سخت است، از همان موقع این اندیشه در سرش بود میگفت اگر در رودبار مرکز نگهداری معلولین و سالمندان داشته باشیم نیازی نیست شهروندان رودباری از بد حادثه سر از اینجا در بیاورند، به او گفتم با شرایط امروزی این کار سخت است، تلاشی جمعی و همتی والا میخواهد اما او تصمیمش را گرفته بود، حکایت رنج مفقودی آن سردار تنها، در دشت خان طومان کافی ست تا شانه های صبوری هر مردی را فرو ریزد اما او باید این روزها انیس و همدم خواهری باشد که زینب وار چشم بر آستانه در دارد، در کنار این مشکلات قبول مسئولیت ملی در هیئت مدیره بزرگترین شرکت بیمه ای ایران خود حکایت دیگری ست، آنجا هم پای مرگ و زندگی خیلی ها در میان است، جایگاهی که آنرا نه با مناسبات حزبی و قدرت بلکه با دانش و تجربه و پشتکار و مهمتر از همه سلامت نفس و مزد دل صافش بدست آورده.
دوست عزیزم “دکتر حاج رضا کاظمی” را میگویم، خانه اش را در تهران فروخته تا خرج احداث سرپناه برای معلولین و سالمندان شهر و دیارش کند، حالا در یک خانه کوچک استیجاری زندگی میکند، چندی پیش برای انجام کاری گذرم به بیمه استان افتاد یکی از مدیران استانی به من گفت بعد از سه دهه خدمت سهمیه وام ۱۷۵ میلیون تومانی اش را درخواست کرده به حساب خانه سالمندان رودبار بریزیم، علاوه بر این همه سهم او از امتیازات ایثارگری صد میلیون وامی بوده که آنرا هم به حساب پروژه در حال ساخت سالمندان واریز کرده، در راه تهران با حاج رضا صحبت کردم، گفتم به سیم آخر زده ای، به او گفتم خانه و وام و اینهایی که خرج این راه میکنی تنها حق تو نیست دست کم سهم زن و بچه ات را کنار بگذار، او به من گفت؛ بهمراه همسرش میخواهد بعد از بازنشستگی در همین مرکز مراقبت سالمندان و نیازمندان را بکند، بر این همه تواضع انسانی رشک بردم، چقدر خوب است تا این انسانها در کنار ما هستند قدرشان را بدانیم، به جای حرف و حدیث ناحق به اندازه وسع و توان در این کار خیر مشارکت کنیم
دکتر کاظمی رودباری میتوانست به جای این کار برای خود یک زندگی لاکچری فراهم کند، به جای پژو مدل ۹۱ ماشین آنچنانی سوار شود یا در تهران یک مرکز خصوصی نگهداری سالمندان با درآمد بالا ایجاد کند، دانشگاه غیر انتفاعی بزند و نام های مقدس هم روی آن بگذارد، از ردیف بودجه دولت هم خرج آنجا کند، عرق به زادگاهش باعث شد تا اعتبار و آبرو و حاصل سه دهه زحمتش را پای آسایش عده ای سالمند و معلول بگذارد، اینها ارزشهای والای انسانی ست که همین حالا باید قدر دانست، اگر دست او را نمیگیریم لیچار بارش نکنیم، چند دهه قبل کهریزک در حاشیه تهران و منطقه ای محروم بود وقتی دکتر حکیم زاده این خیر گیلانی با دو اتاق در آن بیابان کارش را شروع کرد خیلی حرف و حدیث پشتش بود اما او از طعنه بدخواهان نا امید نشد، امروز توسعه آسایشگاه کهریزک به اندازه ای ست که اگر تابلوهای راهنمای مسیر در داخل کهریزک نباشد انسان گم میشود،
امیدوارم هر کسی به اندازه وسع و توانش در این امر خیر که دکتر حاج رضا کاظمی پیشقدم شده مشارکت کند تا این مرکز بتواند نمودی از احسان و نیکوکاری مردم صلح دوست رودبار در سطح استان و کشور باشد.

نباشد همی نیک و بد پایدار

همان به که نیکی بود یادگار
“فردوسی”

جاهد امیری

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار