تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ | ۱۱:۵۹ ق.ظ
پاسخ وزیر بهداشت به مطالبه گری سردبیر شکوفه های زیتون: به اندازه کوپن تان دارید!
شکوفه های زیتون– دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت و درمان در حاشیه سفر دو روزه خود به استان گیلان از نحوه خدمات رسانی به بیماران و وضعیت سه بیمارستان ۳۱ خرداد منجیل، ولیعصر (عج) رودبار و سلامت رستم آباد بازدید کرد. در این سفر دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز چهارشنبه […]

شکوفه های زیتون– دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت و درمان در حاشیه سفر دو روزه خود به استان گیلان از نحوه خدمات رسانی به بیماران و وضعیت سه بیمارستان ۳۱ خرداد منجیل، ولیعصر (عج) رودبار و سلامت رستم آباد بازدید کرد.

در این سفر دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز چهارشنبه هشتم آبان ماه سالجاری به همراه دکتر ارسلان زارع استاندار گیلان، دکتر ارسلان سالاری رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، دکتر قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت، دکتر منوچهر جمالی نماینده مردم رودبار و دبیر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان استانی و دانشگاهی از سه بیمارستان شهرستان رودبار بازدید کردند.

وی طی بازدید از این بیمارستان ها با اشاره به گزارشاتی که از قبل به وزارتخانه ارسال شده بود گفت: در سلسله گزارش هایی که از قبل در خصوص وضعیت بیمارستان های استان گیلان علی الخصوص بیمارستان های شهرستان رودبار به دست ما رسیده بود. بازدید از بیمارستان های ۳۱ خرداد منجیل، ولیعصر (عج) رودبار و سلامت رستم آباد در برنامه کاری وزارت بهداشت و درمان قرار گرفت. مشکلات و موارد را مشاهده کرده و از نزدیک با مردم در خصوص دغدغه های درمانی شان گفتگو کردیم. برای حل مشکلات و رفع نگرانی های مردم با نماینده مجلس، استاندار گیلان و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان تعاملات لازم را خواهیم داشت.

دکتر نمکی به سیاست های کلان وزارت بهداشت اشاره کرد و اظهار داشت: آنچه به عنوان سیاست کلان وزارت بهداشت در مرحله دوم طرح تحول نظام سلامت مطرح است، کاهش هزینه های پرداختی توسط بیمار، حمایت از بیماران خاص و صعب العلاج و توسعه زیرساخت های حوزه سلامت، تقدم پیشگیری بر درمان و درمان سرپایی بر بستری می باشد. وی افزود: خوشبختانه داروهای اساسی در اختیار مردم است و با تلاش همکاران ما و همکاری بانک مرکزی و دیگر بخش های دولت، تا پایان سال مشکلی در تامین داروهای اساسی نداریم و امیدواریم بتوانیم کمبودهایی که در تجهیزات پزشکی و مشکلات مردم در موارد تشخیصی و متخصصان مورد نیاز برای این بخش در استان گیلان وجود دارد را در اسرع وقت جبران کنیم. همچنین مشکلات بیمه ای خانواده شهدا و ایثارگران را در سطح ملی پیگیری خواهیم کرد تا دغدغه های درمانی این عزیزان هم مرتفع شود.

وزیر بهداشت با اشاره به اختصاص چند دستگاه تشخیصی درمانی پزشکی به بیمارستان های شهرستان رودبار برای ارائه خدمات تشخیصی به مردم این شهرستان عنوان کرد: در آینده نزدیک چند دستگاه تشخیصی و درمانی حوزه پزشکی در بیمارستان های شهرستان رودبار نصب خواهد شد که دستگاه سی تی اسکن نمونه ای از آنها است. خوشبختانه تعداد پزشکان متخصص در این شهرستان، در حد قابل قبولی است که قرار شد کمبودها را تکمیل کنیم و ماندگاری پزشکان در این منطقه را با ضرایب و تمهیدات لازم، بالا ببریم.

لازم به ذکر است وزیر بهداشت در حاشیه بازدید از بیمارستان ولیعصر (عج) رودبار در پاسخ به سوال حمید شفائی سردبیر هفته نامه شکوفه های زیتون مبنی بر نارضایتی مردم از خدمات درمانی علیرغم وجود سه بیمارستان اما فاقد کیفیت در خدمات رسانی و نبود پزشکان متخصص جراحی و بیهوشی به تعداد کافی در بیمارستان ها گفت: به اندازه کوپن تان دارید!

گفتنی است: طبق استانداردهای بهداشت و درمان کشور هر بیمارستان باید به ۳ متخصص بیهوشی و۳ متخصص جراحی مجهز باشد که این مهم در شهرستان رودبار برای هر سه بیمارستان در مجموع تنها یک جراح و ۲ متخصص بیهوشی است.

در این سفر وعده هایی از قبیل اختصاص تجهیزاتی از جمله یک دستگاه سی تی اسکن برای بیمارستان ولیعصر (ع) رودبار، یک دستگاه فیکو عمل چشم برای بیمارستان سلامت رستم آباد، یک دستگاه اکو قلب، یک دستگاه انکوباتور، یک دستگاه CRM، یک دستگاه بنت، سه پزشک متخصص اطفال و طب اورژانس، تجهیزات اداری و پرسنلی جدید برای بیمارستان ۳۱ خرداد منجیل از سوی نمکی وزیر بهداشت داده شد.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار