تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ | ۱۳:۱۹ ب.ظ
تاسیس این شرکت گام مثبتی در راستای کاهش مشکلات، افزایش تولید و بهبود کیفیت محصول زیتون خواهد بود
پورخانعلی مدیر اداره جهاد و کشاورزی رودبار: تاسیس این شرکت گام مثبتی در راستای کاهش مشکلات، افزایش تولید و بهبود کیفیت محصول زیتون خواهد بود جلسه اعضای هیئت موسس شرکت تعاونی تولید روستایی باغداران زیتون شهرستان رودبار و حومه (در شرف تاسیس) با حضور مهندس پورخانعلی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رودبار، مهندس خیراندیش مسئول اداره […]

پورخانعلی مدیر اداره جهاد و کشاورزی رودبار:

تاسیس این شرکت گام مثبتی در راستای کاهش مشکلات، افزایش تولید و بهبود کیفیت محصول زیتون خواهد بود

جلسه اعضای هیئت موسس شرکت تعاونی تولید روستایی باغداران زیتون شهرستان رودبار و حومه (در شرف تاسیس) با حضور مهندس پورخانعلی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رودبار، مهندس خیراندیش مسئول اداره تعاون و روستایی شهرستان رودبار، مهندس سید محمد طیب هاشمی کارشناس نظام بهره برداری مدیریت تعاون روستایی استان گیلان، مهندس بابایی کارشناس اداره تعاون روستایی شهرستان و همچنین منصور مومنی گلدیانی عضو هیئت موسس شرکت تعاونی روستایی باغداران زیتون رودبار در این اداره برگزار شد.

عضویت باغداران در این تعاونی می تواند باعث یکپارچگی صنعت زیتون شهرستان رودبار شود

مهندس پورخانعلی مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرستان رودبار با اشاره به تاسیس شرکت تعاونی تولید روستایی باغداران زیتون رودبار گفت: تاسیس این شرکت و مشارکت و عضویت باغداران در این تعاونی می تواند باعث یکپارچگی صنعت زیتون شهرستان رودبار شده و گامی مثبتی در راستای کاهش مشکلات این محصول و افزایش تولید و بهبود کیفیت زیتون خواهد بود.


ارائه خدمات زیربنایی و برند سازی و قیمت گذاری با هدف ارتقا معیشت و حمایت از باغداران رودبار


اسماعیل خیراندیش مسئول اداره تعاونی روستایی شهرستان رودبار گفت: این شرکت تعاونی که با نظارت، حمایت و هدایت عالیه مدیریت تعاون روستایی استان گیلان و اداره تعاون روستایی شهرستان رودبار در شرف تاسیس بوده که سازماندهی رفتار صنفی و رفع مشکلات خرده مالکی، کاهش هزینه های تولید و افزایش سالانه تولید محصول در باغات، ایجاد هماهنگی لازم جهت یکپارچه سازی در خصوص باغداری خصوصاً مبارزه با آفت مگس زیتون، اصلاح و نگهداری باغات موجود با توجه به کارشناسی ها در رابطه با تبدیل باغات از سنتی به مدرنیته، ارائه خدمات زیربنایی و برند سازی و قیمت گذاری با هدف ارتقا معیشت و حمایت از باغداران بصورت زنجیره تولید و زنجیره ارزش محصول زیتون از باغ تا سفره مصرف کنندگان از شاخص ترین عوامل ضرورت تشکیل این تعاونی است. وی افزود: تمام تلاش ما این است که محصول زیتون را در کشور و حتی سایر کشورهای تولید کننده این محصول، به جایگاه شایسته خود برسانیم و درخواست ما از باغداران این است که برای به نتیجه رسیدن این امر مهم با عضویت در این تعاونی مشارکت حداکثری داشته باشند.

خیراندیش در پایان اظهار داشت: از زحمات و حمایت همه جانبه و دلسوزانه مسئولین محترم شهرستان رودبار، مدیریت محترم، معاونت و کارشناس نظام تولید و بهره برداری تعاون روستایی استان گیلان و شهرستان رودبار و همچنین اعضای محترم هیئت موسس تقدیر و تشکر می نمایم.


زیتون نقش کلیدی در اقتصاد و معیشت مردم رودبار دارد


سید محمد طیب هاشمی کارشناس سازمان تعاونی روستایی استان گیلان نیز با بیان اینکه محصول زیتون نقش کلیدی در اقتصاد و معیشت مردم رودبار دارد اظهار داشت: محصول زیتون بصورت مستقیم و غیر مستقیم در معیشت مردم شهرستان رودبار تاثیر دارد. برای اینکه بتوانیم راندمان تولید محصول زیتون را در شهرستان رودبار دو برابر کنیم و مشکلات کشاورزان را به حداقل برسانیم، تاسیس یک تعاونی با مشارکت باغداران و بهره برداران محصول زیتون احساس می شد بنابراین با بررسی های لازم، شرکت تعاونی تولید روستایی باغداران زیتون شهرستان رودبار و حومه برای انجام امورات مهم در خصوص محصول زیتون به ثبت رساندیم.

وی با اشاره به اهمیت ویژه محصول زیتون در کسب و کار مردم شهرستان گفت: ۲۸۶ نفر از باغداران و بهره برداران بصورت خوداظهاری به عضویت شرکت تعاونی درآمده اند و با توجه به اینکه ۲۲ هزار بهره بردار در سطح شهرستان وجود دارد در تلاش هستیم حضور حداکثری باغداران را در مجموعه داشته باشیم که با انتخاب مدیران و کارشناسان قوی مشکلات محصول زیتون را کاهش دهند.


باغداری کار پر مشقت و پر هزینه ای است


منصور مومنی گلدیانی از اعضای هیئت موسس این تعاونی نیز با بیان اینکه مشارکت و حضور حداکثری باغداران در تعاونی باعث افزایش تولید محصول و کاهش مشکلات مربوط به زیتون می شود گفت: کشاورزان و باغداران می توانند با عضویت در این تعاونی مشکلات مربوط در حوزه محصول زیتون را به حداقل برسانند و در حفظ و احیای باغات زیتون کوشا باشند و انتظار ما از این عزیزان مشارکت حداکثری است.

وی افزود: باغداری کار پر مشقت و پر هزینه ای است و امروزه به دلیل هزینه های بالا خرج با برج همخوانی ندارد. به همین دلیل به فکر تاسیس شرکت تعاونی تولید روستایی باغداران زیتون رودبار افتادیم و امروز به لطف خداوند متعال در ابتدای کار ۲۸۶ باغدار عضو مجموعه شده اند.

مومنی گلدیانی در پایان گفت: کشاورزان، باغداران و بهره برداران می توانند از طریق فراخوان عمومی نسبت به عضویت و خرید سهام این تعاونی اقدام نمایند. ضمناً هر عضو و باغدار نمی تواند بیش از ۷/۱ ارزش مجموع سرمایه شرکت را خریداری نماید.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار