تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۸ | ۱۵:۰۲ ب.ظ
افزایش ذخیره آب سد سفیدرود و شهربیجار/مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان گفت: سد‌های گیلان آماده مهار سیلاب‌های احتمالی هستند
شکوفه های زیتون_ مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان گفت: در حال حاضر ۴۷۹میلیون مترمکعب آب پشت سد سفیدرود جمع شده است که در مقایسه با ۲۷۰میلیون مترمکعبی ذخیره زمان کنونی پارسال ۷۷درصد بیشتر است. وحید خرمی با اشاره اینکه در حال حاضر ورودی آب سد سفیدرود ۴۱مترمکعب بر ثانیه و خروجی آن ۶مترمکعب بر […]

شکوفه های زیتون_ مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان گفت: در حال حاضر ۴۷۹میلیون مترمکعب آب پشت سد سفیدرود جمع شده است که در مقایسه با ۲۷۰میلیون مترمکعبی ذخیره زمان کنونی پارسال ۷۷درصد بیشتر است.
وحید خرمی با اشاره اینکه در حال حاضر ورودی آب سد سفیدرود ۴۱مترمکعب بر ثانیه و خروجی آن ۶مترمکعب بر ثانیه است افزود: برای پیشگیری از سیلاب احتمالی ۵۴درصد ظرفیت سد سفیدرود خالی است.
وی در خصوص سدآیت الله بهجت شهر بیجار نیز گفت: حجم آب ذخیره شده پشت مخزن  این سد ۸۲میلیون مترمکعب است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان اعلام کرد: دبی آب ورودی سد آیت الله بهجت شهربیجار ۱۸مترمکعب بر ثانیه و خروجی آن را  ۶و۶دهم مترمکعب بر ثانیه است. وحید خرمی گفت:پیش از سیلابهای اخیر خروجی آب ۴و۶دهم مترمکعب بر ثانیه بود که برای کنترل سیلاب ۲مترمکعب بر ثانیه به عدد خروجی افزوده شده است.
وحید خرمی افزود: گنجایش سد آیت الله بهجت شهربیجار ۱۰۵میلیون مترمکعب است که تا آلان ۸۰درصد ظرفیت سد پر شده است و ۲۰درصد ظرفیت آن نیز برای کنترل سیلاب های احتمالی خالی است.
وی با اشاره به اینکه از شروع بارشها در ۲۳تا۲۷ آبان ماه شاهد بارش متوسط ۸۱و۶دهم میلیمتری در گیلان بودیم گفت: بیشترین این بارشها به ترتیب در قلعه رودخان، رضوانشهر و ماسال به ترتیب۱۹۴، ۱۷۶و۱۶۰ میلیمتر گزارش شده است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان در پایان تصریح کرد: بر اساس الگوهای بارش پیش بینی می شود برای اولین بار از زمان احداث سدآیت الله بهجت تاکنون، در ماه های آتی شاهد سرریز این سد مخزنی باشیم.
آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار