تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۸ | ۲۲:۱۸ ب.ظ
ظرفیت منجیل و لوشان برای ایجاد نیروگاه خورشیدی
شکوفه های زیتون_ مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان با بیان اینکه درگذشته تصور می‌شد که مقدار تابش در استان گیلان مناسب نیست، گفت: کارشناسان با دلیل علمی و منطقی اثبات کرند که ظرفیت ایجاد نیروگاه خورشیدی در منجیل و لوشان وجود دارد. به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، عظیم بلبل آبادی امروز در جمع خبرنگاران با […]

شکوفه های زیتون_ مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان با بیان اینکه درگذشته تصور می‌شد که مقدار تابش در استان گیلان مناسب نیست، گفت: کارشناسان با دلیل علمی و منطقی اثبات کرند که ظرفیت ایجاد نیروگاه خورشیدی در منجیل و لوشان وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، عظیم بلبل آبادی امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به ابلاغیه وزارت نیرو در خصوص افزایش بهای خرید تضمینی برق از نیروگاه‌های تجدیدپذیر اظهار کرد: استان گیلان دارای پتانسیل‌هایی نظیر انرژی بادی، آبی و انرژی خورشیدی به‌عنوان انرژی پاک و تجدیدپذیر است که باید با برنامه‌ریزی درست، امکان استفاده از پتانسیل انرژی‌های مختلف را با توجه به توان مالی فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه درگذشته تصور می‌شد که مقدار تابش در استان گیلان مناسب نیست، گفت: طبق این دیدگاه اعتقادی برای ساخت نیروگاه خورشیدی در گیلان وجود نداشت اما به دلیل اثبات دلیل علمی و منطقی جهت امکان ایجاد نیروگاه خورشیدی، این رویکرد موردبازنگری و تجدیدنظر قرار گرفت.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان با اشاره به رویکرد دنیا در استفاده از انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر افزود: طبق مطالعات انجام‌شده، منجیل و لوشان، مناطق بسیار خوبی جهت سرمایه‌گذاری برای تولید انرژی الکتریکی به‌وسیله سلول‌های خورشیدی است.

به گفته بلبل آبادی این ویژگی به همراه افزایش بهای خرید تضمینی برق از نیروگاه‌های تجدیدپذیر، زمینه را برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی فراهم می‌کند.

وی با اشاره به مزایای ویژه استان گیلان در زمینه انرژی خورشیدی تصریح کرد: منطقه جغرافیایی منجیل و لوشان در استان گیلان فاقد ریز گردها بوده که این مزیت به همراه بادخیز بودن منطقه موجب می‌شود گردوخاک بر روی پانل‌های خورشیدی ننشته و موجب خنک شدن سلول‌های خورشیدی و افزایش بازدهی آن می‌شود

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار