تاریخ انتشار: پنج شنبه ۷ آذر ۱۳۹۸ | ۱۲:۳۸ ب.ظ
سکوت کشورهای اسلامی در برابر اقدامات ضدحقوق بشری چین علیه مسلمانان خود
S.H.S
شکوفه های زیتون_ دهه‌ها است که چین سیاست بسیار سرکوبگرانه‌ای علیه مسلمانان ترک تبار در استان سین کیانگ اتخاذ کرده و اکنون نیز مشخص شده که این کشور یک میلیون مسلمان اویغور را به بهانه آموزش‌های عقیدتی و سیاسی زندانی کرده است. اما در این میان کشورهای اسلامی همچنان ساکت هستند و کمتر صدای اعتراضی […]

شکوفه های زیتون_ دهه‌ها است که چین سیاست بسیار سرکوبگرانه‌ای علیه مسلمانان ترک تبار در استان سین کیانگ اتخاذ کرده و اکنون نیز مشخص شده که این کشور یک میلیون مسلمان اویغور را به بهانه آموزش‌های عقیدتی و سیاسی زندانی کرده است. اما در این میان کشورهای اسلامی همچنان ساکت هستند و کمتر صدای اعتراضی از میان آنها بلند شده است. آخرین باری که سازمان همکاری‌های اسلامی در مورد مسلمانان اویغور صحبت کرده است مربوط به سال ۲۰۱۵ است که تنها در بیانیه خود در مورد وضعیت این مسلمانان ابراز نگرانی کرده است.

کاملاً مشخص است که کشورهای اسلامی به دلیل نگرانی از عصبانیت چین و کاهش سرمایه‌گذاری‌های این کشور تمایلی به صحبت در مورد مسلمانان اویغور ندارند حال آنکه کشورهای اسلامی در مورد مسلمانان فلسطین و حتی مسلمانان روهینگیا در میانمار بسیار فعال‌تر عمل کرده‌اند. در میان کشورهای اسلامی تنها ترکیه است که در مورد مسلمانان اویغور وارد عمل شده و زندانی کردن آنها را شرم بشریت خوانده است اما بقیه کشورهای اسلامی علاقه چندانی به نشان دادن واکنش در برابر اقدامات ضدبشری چین ندارند.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار