تاریخ انتشار: پنج شنبه ۷ آذر ۱۳۹۸ | ۱۳:۱۵ ب.ظ
دکتر مورالس مدرس رسمی شورای بین المللی زیتون
روغن زیتون فرابکر تولید ایران هم تراز با بهترین روغن زیتون اسپانیا است
شکوفه های زیتون– عبداله بشارتی- سومین دوره بین المللی ارزیابی حسی روغن زیتون با حضور دکتر پلاسیدو مورالس مدرس رسمی شورای بین المللی زیتون و جمعی از مسئولین استان و شهرستان رودبار و کارشناسان شرکت کننده در دوره نهایی ارزیابی حسی روغن زیتون در محل آموزش و پرورش شهرستان رودبار برگزار گردید. دکتر مورالس مدرس […]

شکوفه های زیتون– عبداله بشارتی- سومین دوره بین المللی ارزیابی حسی روغن زیتون با حضور دکتر پلاسیدو مورالس مدرس رسمی شورای بین المللی زیتون و جمعی از مسئولین استان و شهرستان رودبار و کارشناسان شرکت کننده در دوره نهایی ارزیابی حسی روغن زیتون در محل آموزش و پرورش شهرستان رودبار برگزار گردید.

دکتر مورالس مدرس رسمی شورای بین المللی زیتون از کشور اسپانیا در یک مصاحبه اختصاصی به ابعاد و اهمیت برگزاری دوره های علمی ارزیابی حسی روغن زیتون در کشورهای تولید کننده زیتون از جمله ایران اشاره کرد و گفت: یکی از سیاست های شورای بین المللی زیتون این است که موضوع کیفیت روغن زیتون را با انجام آزمایش های ارزیابی حسی و آنالیزهای شیمیایی در بین کشورهای تولیدکننده این محصول بررسی کرده و آن را ارتقاء دهیم. وی افزود: هدف ما از برگزاری دوره های علمی ارزیابی حسی روغن زیتون در کشورهای دنیا این است که بتوانیم علم ارزیابی حسی روغن زیتون را به کارشناسان هر کشور بیاموزیم و آن را ترویج نمائیم و با تولید روغن زیتون با کیفیت و سالم، سلامت انسان ها را تضمین نمائیم. دکتر مورالس گفت: در این دوره نمونه های  مختلفی از روغن زیتون تولید کشور اسپانیا و ایران را مورد ارزیابی و بررسی قرار دادیم و تلاش کردیم طبقه بندی روغن ها را با کارشناسان ایرانی تمرین کنیم. دکتر مورالس گفت: در این دوره دو موضوع را هدف قرار دادیم یکی اینکه ارزیابان حسی مهارت پیدا کنند و نقایص روغن زیتون را شناسایی و تشخیص دهند و دوم اینکه شدت نقایص را هم مشخص نمایند.

وی افزود: خوشبختانه سطح علمی ارزیابی حسی این دوره نسبت به دوره گذشته بالاتر و تشخیص آن هم بهتر بود. مدرس شورای بین المللی زیتون گفت: تشخیص ارزیابان حسی ایرانی منطبق با استانداردهای شورای بین المللی زیتون است و آنان در تشخیص نقایص بسیار پیشرفت داشته و بسیار خوب عمل کردند. وی افزود: از کارشناسان ارزیاب حسی روغن زیتون در این دوره نهایی بسیار راضی هستم زیرا با اینکه هیچگونه تجربه ای نداشتند ولی نقایص جدید را به خوبی تشخیص دادند. وی گفت: کارشناسان ایرانی باید باغداران تولید کننده زیتون را کمک نمایند تا روغن زیتون با کیفیت تولید و به بازار عرضه نمایند تا سلامت افراد مصرف کننده تضمین گردد. مورالس گفت: ایرانی ها استعداد و هوش بسیار خوبی در تولید روغن زیتون دارند و روغن زیتون فرابکر تولیدی آنان همتراز با بهترین روغن زیتون کشور اسپانیاست. وی افزود: روغن زیتون با کیفیت تولید ایران نسبت بسیاری از کشورهای دنیا بهتر است. وی گفت: هر چند مقدار تولید روغن زیتون در ایران کم است ولی کیفیت خیلی بالایی دارد و البته بخشی از تولید روغن زیتون ایرانیان در حد متوسط است ولی باز هم از بسیاری از کشورهای جهان بهتر است. وی در پایان گفت: اولین بار که به ایران سفر کردم هیچگونه اطلاعی از این کشور نداشتم ولی با توضیحات دکتر رامون یکی از اعضای شورای بین المللی زیتون بسیار راغب شدم که به ایران سفر کنم. وی افزود: ایران کشور بسیار خوبی است مردم ایران بسیار مهربان و مهمان نواز هستند، رفتار و برخورد مردم بسیار خوب است. وی ضمن تشکر از مهمان نوازی مردم رودبار و با بیان خاطرات شیرین از این سفر گفت: اگر توفیقی حاصل شد با دوستان و خانواده به ایران سفر خواهم کرد و مهمان رودباری ها می شوم.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار