تاریخ انتشار: شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ | ۱۲:۴۰ ب.ظ
ادعای عفو بین‌الملل درباره تعداد کشته‌های اعتراضات ایران
شکوفه های زیتون_ عفو بین‌الملل در گزارشی که به‌تازگی منتشر کرده، مدعی کشته‌شدن بیش از ۱۶۰ نفر در ناآرامی‌های اخیر ایران شده است. عفو بین‌الملل در بخشی از گزارش خود مدعی شده است که “شمار کشته‌شدگان اعتراض‌های آبان‌ماه در ایران که می‌توان قطعی تایید کرد به ۱۶۱ نفر رسیده است.” به گزارش آفتاب‌نیوز، در پی […]

شکوفه های زیتون_ عفو بین‌الملل در گزارشی که به‌تازگی منتشر کرده، مدعی کشته‌شدن بیش از ۱۶۰ نفر در ناآرامی‌های اخیر ایران شده است.
عفو بین‌الملل در بخشی از گزارش خود مدعی شده است که “شمار کشته‌شدگان اعتراض‌های آبان‌ماه در ایران که می‌توان قطعی تایید کرد به ۱۶۱ نفر رسیده است.”

به گزارش آفتاب‌نیوز، در پی افزایش قیمت بنزین، اعتراضاتی در سراسر کشور برگزار شد که در روزهای ابتدایی آرام و مسالمت‌آمیز بود اما به مرور به خشونت کشیده شد و گفته می‌شود که یکی از گسترده‌ترین و خشونت‌بارترین ناآرامی‌های کشور بوده است.

 

علی‌رغم اینکه رسانه‌های خارجی تاکنون ادعاهای متعددی درباره تعداد قربانیان این حوادث مطرح کرده‌اند ولی مسئولان ایران هنوز آماری در این خصوص ارائه نکرده‌اند. برخی مقامات گفته‌اند که تعداد مجروحان نیروهای امنیتی و انتظامی در این حوادث بسیار بالا بوده است.

گفته شده که حدود ۷۰۰۰ نفر نیز در این اعتراضات بازداشت شده‌اند و بنا به گفته مقامات امنیتی و انتظامی، دستگیری‌ها همچنان ادامه دارد./آفتاب نیوز

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار