تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 16 ژانویه 2020 - 13:23

در آستانه فصل کشاورزی توجه به آب بندان ها ضروری است

در آستانه فصل کشاورزی توجه به آب بندان ها ضروری است

فرماندار رودبار در جلسه شورای کشاورزی گفت: لایروبی انهار و سر دهنه ها ضروری است و از هم اکنون برنامه ریزی ایجاد سر دهنه ها و لایروبی مسیر آب تا زمین های زراعی انجام گیرد

به گزارش شکوفه های زیتونwww.shzeitoun.ir

فرماندار رودبار در جلسه شورای کشاورزی: در آستانه فصل کشاورزی توجه به آب بندان ها ضروری است
محمدصالح ضیایی لایروبی انهار و سر دهنه ها را مورد تاکید قرار داد و گفت؛ از هم اکنون برنامه ریزی ایجاد سر دهنه ها و لایروبی مسیر آب تا زمین های زراعی انجام گیرد تا هم سرعت آب افزایش یابد و هم از تبخیر و تعریق آب کاسته و دغدغه مردم پیگیری شود.
ضیایی تاکید کرد: تقویم زراعی توسط بخشداران و جهاد کشاورزی تهیه و ابلاغ شود تا در مناطق مختلف زمان بین شخم تا مرحله بهره برداری برای کشاورزان مشخص گردد.
فرماندار گفت: افزایش بازدهی آبیاری با استفاده از سیستم جدید به نظر مغفول مانده است چون تصور بر این است در منطقه پر آب قرار هستیم در صورتی که اینگونه نیست و با مشکل کم آبی روبه رو هستیم و باید در بحث سیستم های جدید آبیاری بیشتر کار کنیم.
وی همچنین گفت: اکنون که در آستانه فصل نهال کاری هستیم تمهیداتی انجام شود تا به تعداد افراد شهرستان رودبار کاشت نهال داشته باشیم و در ماه های بهمن و اسفند امسال ۹۴ هزار اصله نهال به تعداد جمعیت این شهرستان غرس شود.
ضیایی همچنین گفت: عشایر در شهرستان رودبار به تازگی در استان شناخته شده است و تعداد شهرستان های دارای عشایر گیلان با افزوده شدن رودبار به ۶ شهرستان تغییر کرده است که قبل از این هیچ گونه امکاناتی برای عشایر به شهرستان تعلق نمی گرفت در صورتی که می توان امکانات خوبی برای عشایر این شهرستان دریافت نمود و از اقدامات مهم برای عشایر رودبار تشکیل شورای عشایری است.
فرماندار بیان کرد؛ بذر و کود برای کشاورزان توسط جهاد و تعاونی های روستایی پیش بینی و تامین گردد، میوه، گوشت و مرغ مورد نیاز شهرستان در کمیته تنظیم بازار پیگیری گردد و با پیش بینی مسافران نوروزی برای شهرستان تامین شود و بازدید های مشترک از مناطق شهرستان و انعکاس فعالیت های انجام شده به مردم نیز مد نظر قرار گیرد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.